2 okres cz 2 - Gimnazjum nr 51

Idź do spisu treści

Menu główne

2 okres cz 2

Z życia szkoły > 2012/2013

Gratulujemy uczniom naszego gimnazjum


24.05.2013 r. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy na temat Ekologii i Ochrony Środowiska


W kwietniu 2013 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy na temat Ekologii i Ochrony Środowiska „Ekotest” zorganizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. W „Ekoteście” uczestniczyło ponad 15 000 uczniów z całej Polski.
Nasi gimnazjaliści zajęli wysokie miejsca w pierwszej czterdziestce.
Najlepszy wynik i wyróżnienie uzyskał Bartłomiej Warchoł 7 miejsce w Polsce!

Gratulacje!17.06. Wycieczka do Fabryki Schindlera

W tym dniu w ramach koła historyczno - obywatelskiego wybraliśmy się pieszo do Fabryki Schindlera, oddziału Muzeum Historycznego miasta Krakowa. Poznaliśmy tam dokładniej postać Oskara Schindlera oraz zasady funkcjonowania fabryki naczyń emaliowanych. Wystawa prezentowała również życie mieszkańców Krakowa w czasie okupacji. Wyprawa okazała się bardzo interesująca, ze względu na barwne opowieści pani przewodnik oraz nowoczesny sposób prezentowania historii naszej najbliższej okolicy.
Kolejna planowana wycieczka to zwiedzanie Mogiły i Kopca Wandy.Zdjęcia z Festynu już w Galerii


21.V. Wycieczka do Ogrodzieńca


W tym dniu wybraliśmy się na wycieczkę rekreacyjną do Ogrodzieńca, gdzie z przewodnikiem wędrowaliśmy po ruinach zamku słuchając ciekawych historii związanych z jego byłymi właścicielami. Dotarliśmy również do grodziska na Górze Birów. W karczmie rycerskiej, na specjalnym palenisku piekliśmy kiełbaski, by nabrać sił do dalszego zwiedzania. Kolejnym miejscem była Pustynia Błędowska , na której spotkała nas niespodzianka w postaci linowej zjeżdżalni. Zabawiliśmy tam nieco dłużej niż planowaliśmy.


20.05. Przyroda w obiektywie

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod hasłem
„Przyroda w obiektywie – wiosna”
W tym roku najpiękniejsze zdjęcia wykonały:

Angelika Kasprzyk z klasy II A i Wioletta Rachwalik z klasy II A

foto1
foto2
foto3
foto419.05.2013 r.

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami wychowania fizycznego uczcili rocznicę urodzin bł. Jana Pawła II biorąc udział w organizowanych z tej okazji biegach. Biegi odbywały się w Skotnikach na różnych dystansach. Młodzież pokonała dystans 1000 m na skotnickim stadionie. Dla nieco starszych trasa wiodła do klasztoru w Tyńcu i z powrotem. Uczestnikami biegów byli również absolwenci naszego gimnazjum. Towarzyszył nam jak zwykle na tych biegach upał, co nie przeszkodziło Bartkowi Warchołowi w pokonaniu mocnych rywali i zajęcia miejsca na podium. Wszyscy uczestnicy za pokonanie trasy otrzymali duże, pamiątkowe medale oraz dyplomy.12.05. Mieć wyobraźnię miłosierdzia


Rozpoczęliśmy projekt pt. „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. W ramach tego projektu pragniemy pomagać ludziom potrzebującym, a zwłaszcza niepełnosprawnym dzieciom ze szkoły specjalnej mieszczącej się przy ul. Łanowej.
Dnia 12 maja 2013 roku nasi wolontariusze pod opieką p. Elżbiety Wolskiej i p. Marty Seweryńskiej brali udział w kweście na rzecz fundacji BONA FIDE. Zebrane fundusze będą spożytkowane na rzecz dzieci specjalnej troski.8.05.2013 r. odbyła się Drużynowa Liga Lekkoatletyczna organizowana przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy.

Zawody rozgrywane były na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez 11 uczniów, którzy startowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 m (Klaudia Podgórska, Marcin Ćwierz, Bartosz Duda), 300 m (Weronika Guzik, Grzegorz Sitko), 600 m (Katarzyna Bryniak), 1000 m (Bartłomiej Warchoł), skok w dal (Martyna Wójcik, Marek Jaworski), pchnięcie kulą (Wioletta Rachwalik, Daniel Kotula) oraz bieg sztafetowy 4 x 100 m dziewcząt i chłopców. Pomimo upału i dużej rywalizacji nasza młodzież dzielnie się spisała.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Zbliża się kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja a właściwie Ustawy Rządowej z dnia 3 maja. W tym roku obchodzimy 222 rocznicę. Konstytucja przyjęta została przez aklamację posłów 3 maja 1791. Ten zasadniczy dokument regulował i reformował ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Jesteśmy z niej dumni między innymi dlatego, że Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie, po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.

Konstytucja 3 Maja
Konstytucja 1791 r.27 i 28 kwietnia młodzież z naszego Gimnazjum pod opieką nauczycieli WF pomagała przy przeprowadzeniu XI maratonu krakowskiego oraz imprez towarzyszących. Oprócz wolontariatu była to okazja do spotkania i rozmowy z wieloma sportowcami oraz kibicowania im na starcie i mecie. W wolnych chwilach można było posilić się, zaprzyjaźnić z innymi wolontariuszami, z psem policyjnym a także zwiedzić obiekty sportowe, przy których odbywała się ta impreza.XI Międzyszkolny Turniej "Bawmy się razem"

19.04.2013 odbył się organizowany przez uczniów i nauczycieli WF naszego gimnazjum XI Międzyszkolny Turniej "BAWMY SIĘ RAZEM". Turniej jak co roku organizowany był dla uczniów szkół podstawowych z naszego rejonu. Celem turnieju była nie tylko promocja naszej szkoły, ale również wspólna zabawa i integracja młodzieży. Reprezentanci szkół rywalizowali ze sobą w kilkunastu różnych konkurencjach. Najwięcej punktów i I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 137. Po sportowych zmaganiach wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a szkoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.


4.04.2013 r. Wycieczka do Oświęcimia


W ramach szkolnego koła historyczno
- obywatelskiego duża grupa młodzieży z naszej szkoły zainteresowana historią II wojny światowej  wybrała się na wycieczkę do Oświęcimia i Brzezinki. Celem wyjazdu było odwiedzenie największego w Europie niemieckiego obozu zagłady, który powstał w 1940r. z jasno określonym zadaniem masowej eksterminacji. Jest to miejsca męczeństwa i śmierci 4 milionów ludzi zamordowanych przez hitlerowców.


„SZUSOWANIE Z MATEMATYCZNYM PAZUREM”


1 marca 2013 r. w Ośrodku Narciarskim Podstolice SKI odbyły się Zawody Gimnazjalne w narciarstwie alpejskim o Puchar Podstolic pt. „ Szusowanie z matematycznym pazurem”. Głównym celem imprezy było propagowanie wśród młodzieży idei spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, bezpiecznego uprawiania sportów zimowych w miejscach do tego przeznaczonych oraz przekazanie gimnazjalistom, że królowa nauk – matematyka, może być ciekawą przygodą.

Nasza ekipa w składzie: Angelika Kasprzyk, Bartłomiej Warchoł, Malkolm Dzień, Dawid Le Thanh, Kamil Paliś, Piotr Sułek i Konrad Wajda dzielnie walczyła jeżdżąc na nartach i rozwiązując quiz logiczny. W klasyfikacji generalnej uplasowaliśmy się na piątym miejscu, ale w części matematycznej byliśmy najlepsi ( ex aequo z Gimnazjum w Krzczonowie ).


15.03. Gwiazdka dla zwierzaka

W lutym 2013 roku przedstawiciele Samorządu Szkolnego pod opieką p. Marty Seweryńskiej i p. Elżbiety Wolskiej podsumowali akcję „Gwiazdka dla zwierzaka”. Od listopada 2012 r. zbieraliśmy karmę, posłania, miski, itp. dla psów i kotów z krakowskiego schroniska przy ul. Rybnej.
Po przekazaniu darów tradycyjnie otrzymaliśmy
Certyfikat Wielkiego Serca.


LODOWISKO


W lutym i w marcu w ramach lekcji wychowania fizycznego dziewczęta z kl. III a/b uczestniczyły w zajęciach na największym w okolicy lodowisku pod gołym niebem, na Krakowskich Błoniach. Ruch na świeżym powietrzu zimą pozytywnie wpłynął na całą grupę i dodał energii.28.02. WOŚP 2013 – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE

W Nowohuckim Centrum Kultury (w lutym) odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2013. Z tej okazji uczestniczyliśmy w koncercie oraz w różnego rodzaju zabawach i śpiewach, a na koniec poczęstowano nas pysznymi sałatkami.

Za aktywny udział w styczniowym Finale WOŚP otrzymaliśmy podziękowania od Jurka Owsiaka.


XI MEMORIAŁ IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHERA
W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM
Łopuszna – Kluszkowce 12.03.2013
Kolejny raz w stacji narciarskiej Czorsztyn SKI w Kluszkowcach odbyły się zawody narciarskie, których celem było uczczenie pamięci ks. prof. Józefa Tischnera. Organizatorem aktywnego wypoczynku i szlachetnej sportowej rywalizacji był Uczniowski Klub Sportowy Aktywni przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej, a uczestnikami – uczniowie, nauczyciele i rodzice szkół noszących imię ks. prof. Józefa Tischnera z całej Polski oraz szkół zaprzyjaźnionych.
Naszą Szkołę reprezentowali nauczyciele (Elżbieta Wolska), rodzice (Krzysztof Stanula) uczniowie gimnazjum (Angelika Kasprzyk, Kamil Paliś, Piotr Sułek, Dawid Le Thanh) i po raz pierwszy najmłodsi zawodnicy ze szkoły podstawowej (Ania Stanula i Kajetan Wiśniowski).
Najlepszą zawodniczką reprezentacji okazała się Ania Stanula, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Dla wszystkich uczestników zawodów oraz opiekunów przygotowano ciepły poczęstunek, a szkoła otrzymała pamiątkowy puchar uczestnictwa.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego