2 okres - Gimnazjum nr 51

2 okres

Z życia szkoły > 2012/2013

KRAKOWSKA OLIMPIADA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

W ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w lutym odbyły się w Sieprawiu zawody narciarskie – Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada. Nasza reprezentacja startowała w kategorii szkół podstawowych (Dominik Zając) i gimnazjalnych (Bartłomiej Warchoł, Malkolm Dzień, Kamil Paliś), dzielnie walcząc o punkty do klasyfikacji współzawodnictwa szkół krakowskich.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW
NA
REJS WĘDROWNY PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH

Termin rejsu: 17-23.06.2013 r.

Jachty: Dwa 8-osobowe jachty typu Solina (14 miejsc)
Przewidywana trasa: Giżycko (Piękna Góra) – Zimny Kąt (Łabędzi Szlak na J. Kisajno) – Kanał Mazurski (J. Mamry) – Węgorzewo (Kanał na Węgorapie) – Ogonki
J. Święcajty) – Sztynort (J. Sztynorckie) – Wyspa Kormoranów (J. Dobskie) – Nocleg „ Na dziko” (J. Łabap) ognisko pożegnalne – Giżycko. Kolejność i ilość odwiedzanych miejsc uzależniona jest od warunków pogodowych tj. np. kierunku wiatru.
Cena: 7 osób x 760 zł
Cena zawiera: czarter jachtów (nocleg na jachtach, wyżywienie - wspólne gotowanie na jachtach, sternika/instruktora/wychowawcę) Cena nie zawiera: ubezpieczenia uczestników oraz dojazdu.
I rata do  15.04.2013 – 300zł/os.
II rata do 06.05.2013 – 460zł/os.

Informacje i zapisy – E. Wolska

IV Małopolskie Mistrzostwa w Łamigłówkach Logicznych dla gimnazjalistów

W tym dniu dwie drużyny z naszej szkoły wzięły udział w IV Małopolskich Mistrzostwach w Łamigłówkach Logicznych dla gimnazjalistów. Jedna z drużyn w składzie: Agnieszka Paliś z kl. IIb, Michał Rojek z kl. Ib, Bartłomiej Warchoł z kl. IIIb i Karol Pieprzak z kl. II b zajęła wysokie 10 miejsce na 40 startujących grup. Uczniowie mieli do rozwiązania pięć zadań: sudoku, groźba atomowa, dookoła sumy, kanei oraz linie i kwadraty. Rywalizację uświetniła obecność Mistrza Świata w Sudoku Jana Mrozowskiego, który wygłosił wykład na temat: „Jak zostać Mistrzem Świata w Sudoku”.

Na stronie dostępny jest nowy numer gazetki szkolnej. Gazetka znajduje się w zakładce "Szamorząd szkolny" oraz po kliknięciu tutaj. Zapraszamy do lektury.

"W krainie wielościanów"

Tego dnia w budynku przy ulicy Grochowej odbył się konkurs matematyczny „W krainie wielościanów”. Uczniowie wykonali wiele wspaniałych brył, brył złożonych oraz modeli origami wykonanych techniką modułową. W kategorii bryła złożona zwyciężył Jakub Lekarczyk z klasy III b, który przedstawił mega pająka wykonanego z graniastosłupów i ostrosłupów. W kategorii bryła zwyciężył Patryk Juruś z klasy II b, wykonując dwudziesto-dwunastościan przycięty. W kategorii model origami zwyciężyła Magdalena Bobrek z klasy III b,  wykonując łabędzia złożonego z 1700 modułów. Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie do wzięcia udziału w tym konkursie w przyszłym roku.

Turniej koszykówki

W środę odbył się turniej koszykówki dziewcząt w ramach Gimnazjady Młodzieży. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa dziewcząt z klas drugich, które dzielnie się spisały w 4 rozegranych meczach. Do wejścia do finału zabrakło nam szczęścia gdyż awansował tylko 1 zespół - zwycięzca grupy.

GÓRA GROSZA

Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym roku uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej w swoich budynkach szkolnych zbierali grosze, które zostały potem posegregowane i przeliczone przez starszych kolegów z gimnazjum. Wspólnie zebraliśmy 40,996 kg drobnych monet, co dało 517,40 zł.

Kiermasz Wielkanocny

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Chętni uczniowie z naszej szkoły brali udział w XXI Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia 2013 r. w Nowohuckim Centrum Kultury. Młodzież w ramach wolontariatu zbierała pieniądze przeznaczone dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Niech te zdjęcia przypomną nam jak było.

Dyskusyjny Klub Filmowy

Od września bieżącego roku szkolnego działa w naszej szkole Dyskusyjny Klub Filmowy pod opieką pani Moniki Sienkiewicz. Uczniowie mogą brać udział w ciekawych projekcjach w szkole, a stała grupa dwudziestu osób bierze udział w projekcie edukacyjnym "Kinoszkoła" - edukacja poprzez film. Raz w miesiącu wychodzimy do kina Mikro, organizatora projektu, na ciekawy seans filmowy. Prelekcję oraz dyskusję przed każdym filmem prowadzi pani Joanna Skorek. Obejrzeliśmy już takie filmy jak: "Podkręć jak Beckham", "Moja łódź podwodna", "Projekt Nim", "Free Reiner", polecamy!

Lekcja patriotyzmu na Starym Cmentarzu Podgórskim

W czwartek przedstawiciele naszej Szkoły wzięli udział w obchodach 167 rocznicy wybuchu powstania krakowskiego. Uroczystość odbyła się na Starym Cmentarzu Podgórskim. Jej uczestnicy - reprezentanci krakowskich władz i organizacji patriotycznych, młodzież szkolna - zgromadzili się wokół grobu Edwarda Dembowskiego, sekretarza dyktatora powstania, oraz dwudziestu ośmiu uczestników procesji ostrzelanej przez wojsko austriackie. Przypomniano w przemówieniach tragiczną historię i drogę narodu polskiego do wolności, złożono kwiaty na grobie oraz odmówiono wspólną modlitwę za poległych powstańców.