2009/2010 - Gimnazjum nr 51

2009/2010

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W ramach wolontariatu zbieraliśmy pieniądze przeznaczone na ratowanie dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi. Zaangażowaliśmy się w malowanie twarzy, sprzedaż własnoręcznie zrobionych serduszek z papieru i masy solnej, parzenie herbaty oraz w występy wokalno – muzyczne (śpiew
i zespół gitarzystów). W celu zebrania większej ilości pieniędzy, kilka dni wcześniej zorganizowaliśmy na terenie naszej szkoły loterię oraz sprzedaż ciast upieczonych przez uczniów. Cała zebrana kwota została przekazana do Banku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wynosiła 1128 zł.

Góra Grosza

Społeczność uczniowska naszego zespołu szkół włączyła się
w zbieranie funduszy w postaci drobnych monet, przeznaczonych na pomoc dzieciom z rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz kwalifikowanych rodzin zastępczych. Akcja, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”, trwała od 23 listopada do 4 grudnia 2009 r.
W tym czasie na terenie szkoły zorganizowano systematyczną zbiórkę pieniędzy, a podczas kiermaszu świątecznego były sprzedawane stroiki, ozdoby i kartki świąteczne, wykonane własnoręcznie na zajęciach z plastyki. Przygotowano również słodki poczęstunek i gorącą herbatę dla rodziców. Zebrano ten sposób 423,06 zł.

Gwiazdka dla zwierzaków

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w zbiórkę darów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt organizowaną przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Trwała ona od  30 listopada do 22 grudnia 2009 r. i włączyły się w nią wszystkie klasy gimnazjalne oraz licealne. Zebrano ok. 200 kg karmy suchej oraz konserw dla psów i kotów; ryż, makaron, przysmaki, a także posłania, zabawki i miski. Najwięcej "gwiazdek dla zwierzaków" zebrały klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa. Gratulujemy!!
Dary zostały przewiezione do Schroniska dla Zwierząt w Krakowie (ul. Rybna).

W kategorii szkół gimnazjalnych zajęliśmy III miejsce

i otrzymaliśmy „Dyplom Wielkiego Serca”.

Święty Mikołaj

Święty Mikołaj wraz ze swym orszakiem przybył z samego rana, by odwiedzić uczniów i nauczycieli. Jednocześnie we wszystkich klasach odbył się konkurs na najlepiej przebraną klasę „mikołajkową”. Hasło dnia brzmiało – „Kto jest przebrany – nie będzie pytany". Imprezę zorganizował Samorząd Szkolny
z opiekunkami SU. Był to bardzo wesoły dzień w naszej szkole. Orszak Mikołaja stanowili uczniowie z klasy III liceum: Mikołaj (Robert Mika), Renifer (Łukasz Kura), Śnieżynki (Iza Słowik
i Kasia Zapała).

yskoteka Andrzejkowa

W naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny oraz opiekunów SU. Chętnych do zabawy jak zwykle nie brakowało. Kolorowe światła, popularne przeboje oraz zaangażowanie prowadzących zapewniły udaną imprezę. Wszyscy czekają na następną dyskotekę. Młodzież bawiła się pod czujną opieką wychowawców, dyrekcji szkoły oraz profesjonalnej ochrony.

Pola Nadziei

Uczniowie klas II i III gimnazjum brali udział w Kweście Listopadowej na rzecz Hospicjum św. Łazarza na cmentarzu komunalnym w Batowicach. Młodzież kwestowała kilka godzin, rozdając materiały informacyjne o działalności Towarzystwa, prowadzonej przebudowie oraz wolontariacie 50+. W tym dniu na cmentarzu Batowickim wspólnie z innymi wolontariuszami zebrano w sumie 4937,85zł.

PODZIĘKOWANIE złożone na ręce Pani Elżbiety Wolskiej - opiekuna młodzieży i koordynatora Kwesty Listopadowej

Obchody święta Odzyskania Niepodległości przez Kraków

W tym dniu przedstawiciele szkoły (poczet sztandarowy) wraz
z opiekunem p. M. Seweryńską wzięli udział w obchodach święta Odzyskania Niepodległości przez nasze miasto.

Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia

Młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w uroczystym zakończeniu projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia pn. „Podziel się sercem”, które odbyło się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Projekt trwał od 25 kwietnia do
30 września 2009 r.

PODZIĘKOWANIE złożone na ręce Pani Elżbiety Wolskiej - opiekuna młodzieży i koordynatora projektu

Sprzątanie świata

Nasza szkoła wzięła udział w corocznej akcji „Sprzątanie świata 2009”. Uczniowie klas III gimnazjum pod opieką nauczyciela biologii porządkowali teren wokół szkoły, Bagrów i pobliskiego osiedla. Piękna pogoda i dobre humory sprzyjały efektywnej pracy, czego dowodem są poniższe zdjęcia.