2010/2011 - Gimnazjum nr 51

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny z okazji beatyfikacji Jana Pawła II

16 - 17.04.
X Cracovia Maraton

Pokaźna grupa uczniów klas gimnazjalnych wzięła udział przy organizacji imprez biegowych w ramach X edycji Cracovia Maratonu. Wolontariusze z pełnym zapałem, niespożytą dawką energii i uśmiechem na twarzach pomagali organizatorom CM, zyskując tym samym sympatię kibiców, biegaczy oraz innych wolontariuszy

Jasełka

Uczniowie klas IIIb i IIIc przedstawili jasełka pt. „Jest taki dzień …”. Spektakl wzbogaciły piękne kolędy i pastorałki. Największe zainteresowanie publiczności wzbudziła postać Małego Księcia grana przez Dagmarę Smajdę z kl. IIIb oraz Trzej Królowie
w interpretacji Jakuba Twardosza (IIIc), Aleksandra Kaletki (IIIc) oraz Bartka Zająca (IIIc). Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Przedstawienie wprowadziło nas
w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszą choinkę w szkole. Wygrała klasa pierwsza szkoły podstawowej. Gratulujemy!!!

Październik - Grudzień
Góra Grosza

Jak co roku zbieraliśmy pieniążki do przygotowanych puszek. Wśród uczniów największy udział mieli: Jakub Lekarczyk
i Patryk Moszczak z klasy IB oraz Monika Klimek i Bartek Zając
z klasy IIIC. 15 grudnia komisja w składzie: J. Lekarczyk,
P. Moszczak, M. Bobrek i A. Ptak pod czujnym okiem opiekunów podliczyli ilość zebranych pieniążków. Udało nam się zebrać 219 zł i kilka monet obcej waluty. Zebrane fundusze posłużą dzieciom wychowującym się poza własną rodziną,
w celu tworzenia rodzinnych domów dziecka. Dziękujemy!!!

Święty Mikołaj

Jak co roku, 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Orszak Mikołajowy w składzie: Anita Ziółkowska, Basia Dobrowlańska i Maciek Skrobacz odwiedził wszystkich uczniów naszej szkoły. Mikołaj obdarowywał słodyczami. Najwięcej radości sprawił najmłodszym – uczniom klasy I, przynosząc im piękne gry, zabawki i pomoce dydaktyczne. Każdy chciał mieć zdjęcie z Mikołajem i Śnieżynkami. W końcu Mikołaj to niezwykły gość...

Szkolna dyskoteka

W naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Uczniowie bawili się świetnie, a w trakcie zabawy można było udać się do kącika wróżb przygotowanego przez uczennice z klasy III. Najwięcej emocji wzbudziło lanie wosku i wróżenie z dłoni. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci bezpiecznie wrócili do domu.

Wybory do Samorządu Szkolnego

W wyborach wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Głosy liczone były przez komisję złożoną z przedstawicieli uczniów klasy III LO pod okiem opiekuna Samorządu.