2013/2014 2 okres - Gimnazjum nr 51

Idź do spisu treści

Menu główne

2013/2014 2 okres

21 VI 2014 r. Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

26 czerwca (czwartek) - godz. 9.30 - pożegnanie klas trzecich, rozdanie nagród

26 czerwca godz. 11.00 - Msza Święta dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w kościele Matki Bożej Fatimskiej

27 czerwca (piątek) godz. 11.00 - zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014


PODRĘCZNIKI W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2014/2015


7 VI 2014 r. Spotkajmy się

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na Festyn 2014

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii


Hasłem tegorocznego Festynu z okazji Dnia Dziecka była: rodzina i zdrowe żywienie. Na terenie boisk sportowych przy naszym Zespole Szkół miało miejsce szereg atrakcji tj. koncerty, występy, prezentacje, konkursy, w których można było zdobyć dzięki sponsorom wiele fantastycznych nagród. Gry i zabawy rodzinne prowadzili harcerze z „Zastępu z dębowego lasu”, a największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, konkurs talentów oraz kiełbaski z grilla.


18 V 2014 r. XIII Cracovia Maraton

17 i 18 maja w Krakowie odbywały się spotkania biegowe z okazji XIII Cracovia Maratonu. Młodzież naszego gimnazjum, nauczyciele WF oraz nasze absolwentki czynnie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Uczennice kl. I oraz III gimnazjum wraz z nauczycielami WF cały weekend spędzili pomagając w przygotowaniu i przeprowadzeniu maratonu oraz imprez towarzyszących. Chłopcy z kl. II A oraz dziewczęta, które już dawno skończyły naszą szkołę, ale nadal z nami biegają również i tym razem towarzyszyły nam na trasie mini maratonu im. Piotra Gładkiego. Wspólnie pokonaliśmy dystans 4200m. Wszyscy uczniowie mieli zapewniony posiłek (taki jak zawodnicy) oraz otrzymali pamiątkowe koszulki.13 IV 2014 r. Kiermasz świąteczny


12 IV 2014 r. Bieg Pamięci

12.04.2014 uczniowie naszego Gimnazjum wraz z nauczycielami WF wzięli udział w Krakowskim Biegu Pamięci i pokonali razem dystans 5000 m.
Trasa Pamięci łączyła 3 oddziały Muzeum Historycznego Miasta Krakowa poświęcone dziejom Krakowa podczas okupacji:

1) ul. Pomorską 2, przy której podczas wojny znajdowała się siedziba gestapo, 2) Aptekę pod Orłem, miejsce które zapisało się jako jeden z niewielu jasnych punktów w historii krakowskiego getta oraz
3) Fabrykę Schindlera. Mieliśmy okazję zwiedzić wymienione obiekty a po biegu skosztować potraw jakie jadało się podczas okupacji "gdy nie było co do garnka włożyć".9 IV 2014 r. Turniej Bawmy się razem

9 kwietnia po raz XII nauczyciele oraz uczniowie gimnazjum zorganizowali i przeprowadzili turniej dla uczniów klas VI szkół podstawowych z naszego rejonu.
Celem Turnieju była nie tylko promocja naszego gimnazjum ale także wspólna zabawa i
integracja z pobliskimi szkołami.

Przeprowadziliśmy 11 różnych  konkurencji - rowerowa, piłkarska, tenisowa , wyścigi rzędów oraz przeciąganie liny. Najwięcej punktów oraz I miejsce zajęła w tym roku SP nr 65. Puchar za drugie miejsce odebrali uczniowie ze SP nr 47 a trzecie miejsce przypadło  SP nr 137. Wszyscy uczestnicy otrzymali na koniec napoje i słodycze. Pani Dyrektor wręczyła puchary i dyplomy przedstawicielom szkół.4 IV 2014 r. Dzień Otwarty

Społeczność Gimnazjum nr 51 w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. J. Tischnera zaprasza szóstoklasistów i ich Rodziców na spotkanie w ramach Dnia Otwartego w dniu 10 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 do budynku szkoły przy ul. Grochowa 23.

W dniu 10 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla kandydatów chcących przystąpić do naszego gimnazjum. Pani Dyrektor powitała młodzież i Rodziców, przedstawiła nauczycieli i zaprosiła przybyłych gości na prezentację dotyczącą życia i osiągnięć naszej społeczności. Po prezentacji przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaproponowała zwiedzanie szkoły. W każdej sali przygotowana była niespodzianka. I tak np. w sali językowej można było spróbować swoich sił w karaoke w języku angielskim. W sali fizycznej uczniowie naszego gimnazjum pokazywali jak fizyka może być ciekawa. W sali matematycznej można było zmierzyć się z łamigłówkami. Można było również nauczyć się tańczyć, a po tańcach - zjeść lub napić się w naszej kawiarence.

Ola K kl.3b

Zdjęcia już w galerii


4 IV 2014 r. COCA – COLA CUP


Dnia 4 kwietnia 2014 r. o godz. 14.00 na boisku Orlik (ul. Lipska/Myśliwska) odbył się turniej piłkarski Coca-Cola Cup 2014. Nasze gimnazjum było organizatorem rozgrywek I rundy eliminacyjnej, a w rywalizacji brały jeszcze udział zespoły z Katolickiego Gimnazjum i Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 32. Nasza drużyna (Artur Zabrzeński, Marcin Ćwierz, Jakub Kaczor, Wojciech Kuś, Andrzej Adamczyk, Jakub Bryniak, Konrad Wajda, Michał Lipowski, Mikołaj Pacholski, Mariusz Wąchal) zajęła w turnieju II miejsce, a bramki zdobyli Marcin Ćwierz, Jakub Kaczor i Artur Zabrzeński.

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w kolejnej edycji Coca-Cola Cup 2015, a w przygotowaniach ma nam pomóc piłka Brazuca Top-replique, którą otrzymaliśmy od organizatora.4 IV 2014 r. Głosujemy, głosujemy

Głosujmy na prace naszych koleżanek


Na stronie internetowej Konkursu „Kryształy w życiu człowieka” organizowanego przez Wydział Chemii UJ znajdują się prace dwóch naszych koleżanek:

Pauliny Kabaja (kl. 3b) – plakat „Sole”


Agnieszki Paliś (kl. 3b) – prezentacja „Kryształy w życiu człowieka”

Wybierana jest najlepsza praca przez głosowanie na stronie konkursu  w kategorii Gimnazjum.
Głosujmy na prace naszych koleżanek.
Ale pamiętaj: jedna osoba (adres IP) – jeden głos – w jednej kategorii,
czyli możesz zagłosować tylko na jedną pracę.

Aby oddać swój głos wejdź na stronę Konkursu http://www2.chemia.uj.edu.pl/konkurs_krysztaly/?page_id=136 lub wpisz w Google Konkurs kryształy i otwórz stronę o podanym adresie. Zagłosuj.

(termin głosowania do 15 kwietnia 2014 r.)


12.03.2014 r. XII MEMORIAŁ IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHERA
W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM
Łopuszna – Kluszkowce

Już po raz dwunasty w stacji narciarskiej Czorsztyn SKI w Kluszkowcach odbyły się zawody narciarskie, których celem było uczczenie pamięci ks. prof. Józefa Tischnera. Pomimo wiosennej aury śniegu nie brakowało i na trasie slalomu giganta rywalizowali uczniowie, nauczyciele i rodzice szkół noszących imię ks. prof. J. Tischnera z całej Polski oraz szkół zaprzyjaźnionych. Organizatorem aktywnego wypoczynku i szlachetnej sportowej rywalizacji był UKS Aktywni przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej oraz stacja narciarska Czorsztyn SKI w Kluszkowcach.
Nasza osiemnasto – osobowa reprezentacja składała się z rodziców i uczniów szkoły podstawowej oraz nauczycieli, a gimnazjum reprezentowali: Angelika Kasprzyk (3a), Dominika Bartosiak (3b), Dawid Le Thanh (3a), Kamil Boguszewski (1a) i Kamil Paliś (2a), który był najlepszy wśród naszych gimnazjalistów.
Dla wszystkich uczestników zawodów oraz opiekunów przygotowano ciepły poczęstunek, a szkoła otrzymała pamiątkowy puchar uczestnictwa. Wspaniała atmosfera, piękna słoneczna pogoda zachęciły nas do planów przyszłorocznych i już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych zawodach.
4 III 2014 r. GIMNAZJADA MŁODZIEŻY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM


Dnia 4 marca 2014 r. odbyła się w Sieprawiu Gimnazjada w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych krakowskich zawodników oraz popularyzacja narciarstwa alpejskiego wśród młodzieży. Mimo, że śniegu było niewiele udało się przeprowadzić jeden przejazd slalomu giganta, a nasza reprezentacja w składzie: Angelika Kasprzyk (3a), Kamil Paliś (2a) i Dawid Le Thanh (3a) walczyła o punkty do klasyfikacji współzawodnictwa szkół krakowskich.20 II 2014 r. BAL NA ZAMKU

zaproszenie  
Zdjęcia  już  w galerii


11.II.2014 r.

Tego dnia w ramach akcji „Zima w szkole” członkowie koła historyczno - obywatelskiego wybrali się na spacer Drogą Królewską i zwiedzanie Podziemi Rynku. Wędrówkę zaczęli od placu Matejki, obejrzeli pomnik Władysława Jagiełły, Barbakan, przeszli ul. Floriańską obok Jamy Michalika i domu J. Matejki. Następnie obejrzeli Kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha. Potem ul. Grodzką obok kościołów: św. Piotra i Pawła, św. Andrzeja, św. Idziego aż do Wawelu. Po drodze przypomnieli sobie style w sztuce na przykładzie oglądanych budowli. Towarzyszyli im młodsi koledzy ze szkoły podstawowej, z którymi wspólnie przypomnieli sobie legendy związane z Krakowem. Następnie ul. Kanoniczą udali się do Sukiennic, aby zwiedzić podziemia Rynku Krakowskiego. Na miejscu obejrzeli ekspozycje i usłyszeli wiele ciekawostek o życiu średniowiecznych mieszkańców Krakowa.23 I 2014 r. Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach


Dnia 23 stycznia 2014 r. nasi uczniowie z gimnazjum brali udział w Finale Miejskim Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach. Turniej miał charakter indywidualny, rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, a klasyfikacja drużynowa szkół obliczana była na podstawie sumy punktów trzech zawodników z danej szkoły. Nasza reprezentacja w składzie: Michał Rojek (kl. 2b), Krzysztof Rojek (kl. 1a) i Mariusz Wąchal (kl. 1a) dzielnie walczyła o punkty do Współzawodnictwa Szkół 2013/2014.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego