2015/2016 - Gimnazjum nr 51

Idź do spisu treści

Menu główne

2015/2016

21 VI 2016 r.  Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

23.06. – godz. 12.30 – apel

24.06. – godz. 11
.00 – zakończenie roku w gimnazjum, apel i spotkania w klasach

26.06. – godz. 11
.00 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w Kościele na Małym Płaszowie31 V 2016 r. Konkurs wiedzy o Londynie


W dniach 31.05.2016 i 01.06.2016 w gimnazjum odbył się szkolny Konkurs wiedzy o Londynie.

Dnia 31.05.2016 odbyła się część pisemna konkursu, do której przystąpiło 21 uczniów z wszystkich klas gimnazjum. Część pisemna miała formę quizu, w której znalazło się zadanie wielokrotnego wyboru, uzupełnianie zdań brakującymi informacjami oraz łączenie miejsc i odpowiadających im definicji.


Do części ustnej konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:


Sebastian Kuś – kl. 2
Justyna Krzyżek – kl. 2
Gabriela Gurgul – kl. 2
Dawid Wszołek – kl. 3


Dnia 01.06.2016 odbyła się część ustna konkursu, która składała się z trzech rund. Runda 1 – pytania prawda/fałsz; runda 2 – pytania szczegółowe; runda 3 – zabytki.


Wyniki konkursu:

I miejsce – Dawid Wszołek


II miejsce – Justyna Krzyżek


III miejsce – Sebastian Kuś


Gratulacje dla laureatów!!!


12 V 2016 r. W świecie badań współczesnej fizyki

12 maja grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w Dniu Otwartym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pracowniach Zakładu Fizyki Jądrowej mieliśmy okazję zobaczyć, jak prowadzone są badania zjawisk fizycznych. W laboratorium procesów ultraszybkich widzieliśmy tworzenie plazmy wiązką światła laserowego. W innej pracowni oglądaliśmy najnowocześniejszy tomograf do diagnostyki medycznej, umożliwiający obrazowanie ciała pacjenta metodą magnetycznego rezonansu jądrowego. Widzieliśmy także kilka doświadczeń z wykorzystaniem ciekłego azotu.

W tym dniu zwiedziliśmy również Narodowe Centrum Synchrotronowe SOLARIS, a tam najnowocześniejsze w Polsce multidyscyplinarne urządzenie badawcze – synchrotron. Emisja promieniowania elektromagnetycznego przez to urządzenie umożliwia wykonywanie badań w takich dziedzinach jak fizyka, biologia, chemia, biochemia, farmakologia, medycyna.30 IV 2016 r. Dzień Otwarty Gimnazjum nr 51

Szóstoklasistów i ich Rodziców serdecznie zapraszamy
na Dzień Otwarty naszego gimnazjum
w dniu 12 maja 2016 r. w godz. 17.00 - 19.00
Społeczność Gimnazjum nr 51


Zdjęcia już w galerii


25 - 27 IV 2016 r. Wycieczka szkolna uczniów klas II i III do Pliszczyna k. Lublina


30 III 2016 r. Projekt: Szkoła Promująca Bezpieczeństwo

Zespół Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie certyfikujący projekt "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo",
w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, przyznał tytuł naszej szkole:

"Lider Projektu Szkoła Promująca Bezpieczeństwo"


15 III 2016 r. Konkurs Poezji Obcojęzycznej

Dnia 15 marca 2016 r. dwóch uczniów naszego gimnazjum – Wojciech Bobrek, kl. II oraz Marcin Stramek kl. III wzięli udział w finale międzyszkolnego  Konkursu Poezji Obcojęzycznej organizowanego przez XX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Wojtek prezentował wiersz w języku angielskim, natomiast Marcin w języku niemieckim. Uczniowie odnieśli ogromny sukces zdobywając:

Wojtek Bobrek – Grand Prix

Marcin Stramek - I miejsce w kategorii język niemiecki


Gratulujemy!!!7 III 2016 r. Małopolski Konkurs z Języka Angielskiego

Dnia 7 marca 2016 roku uczennica naszego gimnazjum  - Justyna Barycz wzięła udział w wojewódzkim etapie Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego. Została Finalistą Małopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego. Justyna uczestniczyła również w etapie rejonowym Małopolskiego Konkursu Chemicznego i Biologicznego.

Gratulujemy!!!14 XII 2015 r. Rocznica nadania imienia ks. prof. Józefa Tischnera naszemu Zespołowi Szkół

Kolejna rocznica nadania imienia ks. prof. Józefa Tischnera naszemu Zespołowi Szkół za nami. Jak co roku w tym dniu uczniowie i nauczyciele zebrali się, aby wspomnieć naszego Patrona. Poza tradycyjnym już apelem poświęconym Patronowi, odbyło się także spotkanie z emerytowanymi nauczycielami z naszej szkoły. Była to niezwykła okazja do wspomnień i refleksji nad szkołą i zachodzącymi w niej zmianami. W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs poświęcony Tischnerowi. Wzięły w nim udział szkoły z Rodziny Szkół Tischnerowskich oraz podstawówki i gimnazja z naszej dzielnicy. Oto lista nagrodzonych uczniów:

kategoria gimnazjum
I miejsce
Emilia Jaśko – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie

II miejsce
Oskar Czerwiński – Gimnazjum nr 51
Klaudia Kubik –Publiczne Gimnazjum w Mszanie Górnej

III miejsce
Patryk Kaczor – Gimnazjum nr 51 Kraków
Nikola Modelska – Gimnazjum nr 26 Kraków
Wioleta Kuczaj - Publiczne Gimnazjum w Mszanie Górnej

kategoria klasy 4 - 6
I miejsce
Cembala Wiktoria – Zespół Szkół w Ligocie

II miejsce
Wiktoria Andrzejewska - SP 153 Kraków

III miejsce
Kamila Zaręba – SP 153 Kraków
Szymon Połeć – SP 153 Kraków

kategoria klasy 1 - 3
I miejsce – nie przyznano

II miejsce
Magdalena Dyrba - SP 8  Kraków
Wiktor Szymański - SP 8  Kraków

III miejsce
Marcel Chmielewski – SP 8  Kraków
Justyna Nowak - Zespół Szkół w Ligocie

wyróżnienie
Piotr Jarczyk - SP 8  Kraków
Marta  Korczyk – Zespół Szkół w Ligocie
Konrad Wójs - SP 8  Kraków
Hania Adamczyk – SP 8  Kraków


3 XII 2015 r. Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa – sprawne ręce”


W dniu 20 listopada 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się dzielnicowy konkurs „Mądra głowa – sprawne ręce”. Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 26, Szkoły Podstawowej nr 29, Szkoły Podstawowej nr 47, Szkoły Podstawowej nr 65 i Szkoły Podstawowej nr 137.

Konkurs składał się z dwóch części:

I. Zadaniem uczniów było nakręcenie krótkiego filmiku pod tytułem: „Prawdziwe życie wielkich przyrodników”


II. Uczniowie rozwiązywali różne zadania i doświadczenia z zakresu  matematyki i nauk przyrodniczych.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężyła drużyna SP nr 26.

I MIEJSCE – SP nr 26: Jakub Wróbel, Szymon Postrożny, Krzysztof Kozioł, Viktoria Nyiko

II MIEJSCE – SP nr 47: Aleksandra Kubic, Iga Gawrońska, Małgorzata Leniart, Iza Ledwoń

III MIEJSCE – SP nr 8: Maciej Bańdo, Wiktoria Gnutek, Dalila Cichoń-Kononec, Gabriela Kowalska

GRATULUJEMY
Poniżej prezentujemy film "Maria Skłodowska - Curie"
Realizacja: uczniowie SP nr  8


18 XI 2015 r. Warsztaty kulturowe w języku angielskim

W dniu 18.11.2015 ośmioro uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w warsztatach kulturowych w języku angielskim zorganizowanych w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego – Nauka Bez Granic. Tematem warsztatów była wielokulturowość w Wielkiej Brytanii. Warsztaty prowadził Irlandyczk - Richard Mullaney.

Oto recenzja  warsztatów jednej z uczestniczek – Moniki Drwięgi:
"Warsztaty bardzo mi się podobały. Prowadzący charyzmatycznie zachęcał wszystkich do aktywnego uczestniczenia w dyskusji. Nikt nie był wyśmiewany ze względu na nieprawidłową wymowę słów, czy akcent. Z zajęć można wynieść naprawdę dużo przydatnych informacji dotyczących zróżnicowań kulturowych i etnicznych Londynu. Nie trzeba być zaawansowanym, by zrozumieć wykład, co na pewno jest wielkim plusem. Chętnie wybrałabym się kiedyś na podobne lekcje. Polecam!"10 XI 2015 r. Obchody Narodowego Święta Niepodległości


W tym dniu w naszej szkole odbyła się VII edycja konkursu wiedzy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Najlepsi okazali się:

Sebastian Kuś  z klasy II a – I miejsce

Justyna Barycz z klasy III a – II miejsce


Kacper Ciećko z klasy I a – III miejsce


Gratulujemy !!!


Cenne nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani dyrektor Barbara Buczkowska, a na zakończenie uroczystości uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza.7 XI 2015 r. II edycja konkursu „Książki naszych marzeń”


Na początku roku szkolnego Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło II edycję konkursu „Książki naszych marzeń”, w którym nagrodą było 50 wybranych przez uczniów książek. Nasi gimnazjaliści chętnie podjęli wyzwanie i ochoczo zabrali się za nakręcenie filmiku, który miał przekonać jury konkursowe, że to właśnie nasza szkoła powinna dostać wymarzone książki. Nagrody niestety nie dostaliśmy, ale sam proces tworzenia filmu był miłym doświadczeniem. Oto efekty naszej pracy:A oto filmy nagrodzone w konkursie


20 X 2015 r. „Młodzi głosują”

W tym dniu w naszej szkole w ramach projektu „Młodzi głosują” odbyły się prawybory parlamentarne. Uczniowie po uprzednim zapoznaniu się z zasadami funkcjonowania państwa demokratycznego mogli wziąć udział w przygotowanych przez członków koła historyczno - obywatelskiego wyborach parlamentarnych. Celem tego projektu było zainteresowanie i zwiększenie w przyszłości uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym.  
Wyniki zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego, a nad pracą komisji wyborczej czuwała Monika Drwięga.14 X 2015 r. Ślubowanie uczniów klasy I


Dzień 14.10.2015 r. na długo zagości w naszej pamięci. To przede wszystkim ślubowanie uczniów klasy I i święto naszych drogich i wspaniałych nauczycieli. Cieszymy się, że byli wśród nas Rodzice uczniów i pan przewodniczący Rady Rodziców Jakub Jamrozik. Po część oficjalnej uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek; ciasta i malowane jesienne ciasteczka były przepyszne... . Kochani wyglądaliście czarująco... .2 X 2015 r. Wybory do Samorządu Szkolnego.


2.10.2015 r. odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Wreszcie poczuliśmy się pełnoprawnymi obywatelami, którzy mogą oddać swój cenny, jakże ważny głos. Ogromne wrażenie zrobiła na nas Szanowna Komisja Wyborcza i pięknie przygotowana urna. Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy. Zdjęcia z wyborów będą dopełnieniem komentarza.


30 IX 2015 r. Dzień Języków Obcych


W dniu 30.09.2015 r. w gimnazjum odbył się Dzień Języków Obcych. Dzień miał formę konkursu, w którym klasy przygotowywały prezentacje wylosowanych wcześniej krajów. Na prezentację składały się następujące elementy: piosenka/skecz, gadżet oraz stroje związane z danym krajem.
Klasy wraz z wychowawcami przygotowały prezentacje następujących krajów:
Kl. 1 - Włochy
Kl. 2 – Hiszpania
Kl.
3 – Francja
Uczestnicy konkursu byli oceniani przez Jury
i jego decyzją:
 Miejsce I - zdobyła kl. 1
 Miejsce II – kl. 3
 Miejsce III – kl. 2


Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie.
25 IX 2015 r. Małopolska Noc Naukowców


25 września grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Spotkanie z nauką i naukowcami odbywało się pod hasłem „Gdzie nie spojrzysz – wszędzie Chemia”. My odwiedziliśmy Laboratorium Czterech Żywiołów oraz Laboratorium luminescencji. Widzieliśmy szereg ciekawych doświadczeń chemicznych obejmujących cztery żywioły: ziemię, wodę, powietrze i ogień, m.in. burzę w kieliszku, chemiczny wulkan, fajerwerki, krzesanie ognia, koktajle chemiczne, kolorowe piany, samozapłon, sztuczną krew, ogrody chemiczne, efekty przy mieszaniu cieczy nieniutonowskiej. W Laboratorium luminescencji obserwowaliśmy świecenie różnych substancji chem. w ciemności.26 VIII 2015 r. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2015/2016


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. (wtorek) wg poniższego harmonogramu:

godz. 8:30 - rozpoczęcie roku szkolnego Gimnazjum nr 51 – ul. Grochowa 23

godz. 10:00 - uroczysta Msza Św. w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów

godz. 11:15 - rozpoczęcie roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 8 – ul. Goszczyńskiego 44 - sala gimnastyczna.Podręczniki klasa II i III

Wymagania edukacyjne umieszczone są na podstronie Dokumenty -
link w menu rozwijalnym pod przyciskiem O szkole.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego