2016/2017 - Gimnazjum nr 51

Idź do spisu treści

Menu główne

2016/2017


20 VI 2017 r. Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

21 VI - Uroczysta Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 11.00

22 VI - Część artystyczna zakończenia roku szkolnego o godz. 12.00

23 VI - Rozdanie świadectw o godz. 10.30
16 VI 2017 r. Zwiedzamy Kraków – kl. 1b


W dniach 16 maja i 13 czerwca zwiedzaliśmy nasze miasto – Kraków. Wawel, Katedra Wawelska, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta. Potem Rynek Główny, Kościół Mariacki, Galeria Malarstwa Muzeum Narodowego w Sukiennicach, Barbakan. To obiekty, którym poświęciliśmy szczególną uwagę. Ulice, uliczki i ten niezapomniany klimat Krakowa. Pięknie opowiedziane fragmenty historii miasta, Polski, Europy. Wiele znanych i mniej znanych faktów z życia władców, genialnych malarzy, architektów, poetów, pisarzy, artystów, kronikarzy i zwykłych ludzi. To była super lekcja historii.


25 V 2017 r. Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych


W dniu 25 maja 2017 r. odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie naszego Gimnazjum. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z różnych dziedzin życia , tj. historia, sport, muzyka, film czy polityka. Po dokładnym przeliczeniu punktów miło nam poinformować o wynikach.

1 miejsce
Mateusz Jopek (kl. 1b)


2 miejsce ex aequo
Dawid Woźniak (kl. 1b) i Arsenii Yalovyi (kl. 1a)


3 miejsce
Wiktoria Nowak (kl. 1a)


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów31 III 2017 r. Dzień Projektów

31 marca 2017 r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Projektów. Uczniowie klasy II oraz kilkoro uczniów z klasy III mieli okazję zaprezentować swoje projekty edukacyjne.

Zaprezentowano następujące projekty:

1. „Piękna matematyka” – projekt przygotowany przez Natalię Ferlag, Patrycję Słowik oraz Darka Koptę pod kierunkiem mgr Anny Boruty
2. „A trip to New York” – projekt przygotowany przez Kubę Manieckiego oraz Magdę Goc pod kierunkiem mgr Adriany Pabich
3. „Five days in London” – projekt przygotowany przez Dominika Kreta pod kierunkiem mgr Kariny Kujawskiej - Drobniak
4. „W krainie chemii” – projekt przygotowany przez Olę Bochniak oraz Oskara Czerwińskiego pod kierunkiem mgr Haliny Seweryn
5. „Kącik patriotyczny” – projekt przygotowany przez Kacpra Ciećko, Dawida Kwiecień oraz Kacpra Łuszczyńskiego pod kierunkiem mgr Marty Dębosz
6. „Tradycje Wielkonocne w Wielkiej Brytanii” – projekt przygotowany przez Justynę Krzyżek, Marzenę Szczerbę oraz Paulinę Wcisło pod kierunkiem mgr Adriany Pabich
7. „Kącik historyczny” – projekt przygotowany przez Patryka Kaczora, Łukasza Weneczuka, Krystiana Wojciechowskiego oraz Nikodema Nosek pod kierunkiem mgr Marty Dębosz.


21 III 2017 r. Konkurs Poezji Obcojęzycznej


Dnia 21.03.2017 uczniowie klasy III gimnazjum – Wojciech Bobrek oraz Filip Włodek – wzięli udział w finale Konkursu Poezji Obcojęzycznej organizowanego przez XX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Wojtek zaprezentował wiersz w języku niemieckim – „Der Erlkönig” Johann Wolfgang von Goethe, natomiast Filip deklamował wiersz w języku angielskim – „Beat! Beat! Drums!” Walt Whitman. Uczniowie odnieśli ogromny sukces,  zdobywając:

Wojtek Bobrek – Grand Prix
Filip Włodek – III miejsce w kategorii język angielski


Gratulujemy!!!23 I 2017 r. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


15 XII 2016 r. Pomoc dla osób niepełnosprawnych w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Program Aktywny Samorząd w Module II przewiduje wsparcie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych w zakresie uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym. Ubiegać się o pomoc w programie mogą osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. W ramach pomocy studenci studiów wyższych i uczniowie szkół policealnych mogą ubiegać się o dofinansowanie lub refundację czesnego oraz dodatek do kosztów kształcenia w oparciu o szczegółowe wytyczne programu zamieszczone na stronie PFRON http://www.pfron.org.pl/pl/studenci   

Dla Beneficjentów Programu corocznie zostaje opracowana przez Realizatora tj. MOPS w Krakowie Procedura nr 51 zawierająca druk wniosku o pomoc i wszelkie informacje dotyczące dofinansowania. Wnioski o pomoc należy składać w wyznaczonych przez PFRON terminach naboru w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Józefińska 14. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka pod adresem  http://www.mops.krakow.pl/formy-pomocy oraz w siedzibie Realizatora ul. Józefińska 14.


W przypadku kontynuowania nauki w ramach wykształcenia na poziomie wyższym, zapraszamy niepełnosprawnych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do skorzystania ze wsparcia w ramach Programu Aktywny Samorząd.23 XI 2016 r. Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa, sprawne ręce”

23 listopada w naszym gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa, sprawne ręce,” dla uczniów klas piątych. Gościliśmy przedstawicieli Szkół Podstawowych nr 8, 29, 47, 137. Konkurs składał się z dwóch części: część pierwsza to przygotowanie gry planszowej, zawierającej pytania i zadania z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych. W części drugiej uczestnicy Konkursu zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, rebusami, krzyżówkami, mapami i doświadczeniami.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia
w dalszej edukacji matematyczno – przyrodniczej.


Szczegółowe wyniki Konkursu znajdziesz na stronie Szkoły Podstawowej nr 8 w naszym Zespole Szkół.


15 XI 2016 r. Warsztaty kulturowe w języku angielskim pt. „Great British Writers”


W dniu 15.11.2016 grupa uczniów z Gimnazjum wzięłam udział w warsztatach kulturowych w języku angielskim pt. „Great British Writers” zorganizowanych w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego  - Nauka Bez Granic. W trakcie warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się wiele interesujących faktów na temat życia i twórczości największych pisarzy Wielkiej Brytanii. Warsztaty prowadził Anglik – Ross Mulkern.28 X 2016 r. „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu”


W dniu 28 października 2016 r. przypadła 98 rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Podgórska część uroczystości rocznicowych rozpoczęła się o godz. 10.00 złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą
Legionistom podgórskim poległym za Ojczyznę przy Rynku Podgórskim. Następnie na Placu Niepodległości odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterski czyn zbrojny naszych Rodaków walczących o wolną i niepodległą Polskę pt. „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu.
Podczas głównych uroczystości na Rynku Głównym miała miejsce inscenizacja historyczna w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej. Przy Wieży Ratuszowej odbyła się uroczysta zmiana warty oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych krakowskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1B i 3A wraz z pocztem sztandarowym.


14 X 2016 r. Ślubowanie uczniów klas pierwszych


W dniu 14 października 2016 świętowaliśmy uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 51. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice i koledzy z klas starszych. Po ślubowaniu odbyła się część artystyczna. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej przedstawili ostatnią scenę ze „Stowarzyszenia umarłych poetów”. Na zakończenie uczniowie, rodzice oraz nauczyciele zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


30 X 2016 r. Małopolska Noc Naukowców


30 września grupa uczniów naszego gimnazjum brała udział w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Tym razem odwiedziliśmy Wydziały Akademii Górniczo – Hutniczej. W Pracowni Analizy Gazów oglądaliśmy zestawy półprzewodnikowych czujników gazów, za pomocą których wykrywane są związki chemiczne. Czujniki te mogą być używane do określenia jakości produktów spożywczych, kosmetycznych, czy farmaceutycznych. W medycynie matryce czujnikowe próbuje się stosować do diagnozowania niektórych chorób, m.in. cukrzycy (poprzez analizę zawartości acetonu w wydychanym powietrzu). W Pracowni Optyki i Fotowoltaiki dowiedzieliśmy się jak pozyskać energię elektryczną ze słonecznej. Widzieliśmy krzemowe ogniwa słoneczne. Na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji obejrzeliśmy, co potrafi autonomiczny robot humanoidalny. Podczas pokazu zaprezentowano działanie układu napędowego oraz działania interaktywne w reakcji na mowę. Obejrzeliśmy również pokaz robotów mobilnych. Byliśmy także w Laboratorium Wizualizacji Trójwymiarowej i Wirtualnej Rzeczywistości.24 IX 2016 r. Gra miejska  - „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie”


24 września 2016 r. pięcioosobowa drużyna z klasy IIIa, w składzie: Gabrysia Gurgul, Justyna Krzyżek, Karolina Dyrda, Wojtek Bobrek i Filip Włodek, wzięła udział w grze miejskiej pt. „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie” zorganizowanej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zadaniem drużyny było uratowanie Królestwa Verbantii zalanego przez Ocean Nonsensu oraz walczenie z morskimi potworami i odszukanie legendarnego  Złotego Koreczka na dnie oceanu. Można było tego dokonać przez wykonywanie rozmaitych zadań np. tworzenie żywej rzeźby, budowanie wytrzymałego statku i wielu innych według instrukcji w pięciu językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim. Choć nie zdobyliśmy żadnego nagradzanego miejsca, drużyna się świetnie bawiła.


24 VIII 2016 r. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. (czwartek) wg poniższego harmonogramu:

godz. 8.30 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej
godz. 9.30 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej
godz. 10.30 – rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 gimnazjum

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września o godz. 10.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów. Uczniowie pod opieką uczących udadzą się do kościoła. Również pod ich opieką wrócą do szkoły.


podręczniki kl. 3

Uczniowie klas 1 - 2 gimnazjum wypożyczą podręczniki z biblioteki szkolnej
w pierwszym lub drugim tygodniu września.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego