Aktualności - Gimnazjum nr 51

Sport w roku szkolnym 2012/2013

Turniej koszykówki

W środę odbył się turniej koszykówki dziewcząt w ramach Gimnazjady Młodzieży. Nasze gimnazjum reprezentowała grupa dziewcząt z klas drugich, które dzielnie się spisały w 4 rozegranych meczach. Do wejścia do finału zabrakło nam szczęścia gdyż awansował tylko 1 zespół - zwycięzca grupy.

Indywidualna liga LA

W czwartek uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w indywidualnej lidze LA, na którą składał się bieg na 100 m, bieg na 300 m dziewcząt i chłopców, bieg na 600 m dziewcząt, na 1000 m chłopców, pchnięcie kulą i skok w dal dziewcząt i chłopców. Zawody odbyły się na stadionie LA Szkolnego Związku Sportowego w Nowej Hucie. Wszyscy podeszli do zawodów poważnie i dali z siebie wszystko, dzięki czemu udało się każdemu z nich pobić własne rekordy życiowe. Najlepiej spisali się kulomioci : Daniel Kotula z kl. I A zajął VII miejsce wśród startujących gimnazjalistów z całego Krakowa, a Wiola Rachwalik z kl. II zajęła IV miejsce kwalifikując się tym samym do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 10.10.2012 na stadionie krakowskiej AWF.

Biegi przełajowe

W tym dniu w ramach Gimnazjady Młodzieży odbyły się indywidualne biegi przełajowe, w których wzięło udział kilkunastu uczniów naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli WF. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 a chłopcy 1500 metrów. Chociaż nie udało się naszym reprezentantom stanąć na podium to w większości pokazali się od dobrej strony zajmując czołowe miejsca i zdobywając pierwsze punkty dla szkoły.

"Bieg po dolinie"

W niedzielę uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami WF wzięli udział w zawodach biegowych organizowanych co roku dla młodzieży w ramach ogólnopolskiego "BIEGU PO DOLINIE". Dziewczęta i chłopcy mieli do pokonania dystans 1000 m wzdłuż pięknej trasy w Dolinie Będkowskiej. Mieli okazję zmierzyć się z młodzieżą z podkrakowskich gmin a także obserwować zmagania zawodowców na dystansie 5 razy dłuższym. Na mecie wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe medale. Pogoda dopisała, więc po wysiłku fizycznym można było odpocząć w przepięknej dolinie posilając się serwowanymi przez organizatora kiełbaskami z grilla.