Gimnazjum nr 51

Idź do spisu treści

Menu główne

23 IV 2017 r. Konkurs informatyczny "Urządzenia oparte na technologii komputerowej"


31 III 2017 r. Dzień Projektów

31 marca 2017 r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Projektów. Uczniowie klasy II oraz kilkoro uczniów z klasy III mieli okazję zaprezentować swoje projekty edukacyjne.

Zaprezentowano następujące projekty:

1. „Piękna matematyka” – projekt przygotowany przez Natalię Ferlag, Patrycję Słowik oraz Darka Koptę pod kierunkiem mgr Anny Boruty
2. „A trip to New York” – projekt przygotowany przez Kubę Manieckiego oraz Magdę Goc pod kierunkiem mgr Adriany Pabich
3. „Five days in London” – projekt przygotowany przez Dominika Kreta pod kierunkiem mgr Kariny Kujawskiej - Drobniak
4. „W krainie chemii” – projekt przygotowany przez Olę Bochniak oraz Oskara Czerwińskiego pod kierunkiem mgr Haliny Seweryn
5. „Kącik patriotyczny” – projekt przygotowany przez Kacpra Ciećko, Dawida Kwiecień oraz Kacpra Łuszczyńskiego pod kierunkiem mgr Marty Dębosz
6. „Tradycje Wielkonocne w Wielkiej Brytanii” – projekt przygotowany przez Justynę Krzyżek, Marzenę Szczerbę oraz Paulinę Wcisło pod kierunkiem mgr Adriany Pabich
7. „Kącik historyczny” – projekt przygotowany przez Patryka Kaczora, Łukasza Weneczuka, Krystiana Wojciechowskiego oraz Nikodema Nosek pod kierunkiem mgr Marty Dębosz.


21 III 2017 r. Konkurs Poezji Obcojęzycznej


Dnia 21.03.2017 uczniowie klasy III gimnazjum – Wojciech Bobrek oraz Filip Włodek – wzięli udział w finale Konkursu Poezji Obcojęzycznej organizowanego przez XX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie. Wojtek zaprezentował wiersz w języku niemieckim – „Der Erlkönig” Johann Wolfgang von Goethe, natomiast Filip deklamował wiersz w języku angielskim – „Beat! Beat! Drums!” Walt Whitman. Uczniowie odnieśli ogromny sukces,  zdobywając:

Wojtek Bobrek – Grand Prix
Filip Włodek – III miejsce w kategorii język angielski


Gratulujemy!!!9 II 2017 r. Nowy podział godzin

Od 13 lutego zmiany w podziale godzin.


8 II 2017 r.

„Spieszmy się kochać ludzi,
tak szybko odchodzą.”


Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 lutego 2017 roku
zmarł tragicznie uczeń klasy pierwszej naszego gimnazjum

NORBERT  ROMAN


Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 10 lutego 2017 roku o godz. 11.00
na Cmentarzu Prądnik Czerwony (Batowice), w Kaplicy przy ul. Powstańców.

Rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Pogrążeni w smutku
Nauczyciele i Uczniowie
Zespołu Szkół  Nr 2


8 II 2017 r. Zaprojektuj Bagry


23 I 2017 r. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


18 XII 2016 r. Kiermasz Świąteczny


Serdecznie zapraszamy na


Kiermasz Świąteczny

wyrobów i ozdób powstałych w szkolnej pracowni rękodzieła


Społeczność Szkoły Podstawowej nr 815 XII 2016 r. Pomoc dla osób niepełnosprawnych w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Pomoc dla osób niepełnosprawnych w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Program Aktywny Samorząd w Module II przewiduje wsparcie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych w zakresie uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym. Ubiegać się o pomoc w programie mogą osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. W ramach pomocy studenci studiów wyższych i uczniowie szkół policealnych mogą ubiegać się o dofinansowanie lub refundację czesnego oraz dodatek do kosztów kształcenia w oparciu o szczegółowe wytyczne programu zamieszczone na stronie PFRON http://www.pfron.org.pl/pl/studenci   

Dla Beneficjentów Programu corocznie zostaje opracowana przez Realizatora tj. MOPS w Krakowie Procedura nr 51 zawierająca druk wniosku o pomoc i wszelkie informacje dotyczące dofinansowania. Wnioski o pomoc należy składać w wyznaczonych przez PFRON terminach naboru w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Józefińska 14. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka pod adresem  http://www.mops.krakow.pl/formy-pomocy oraz w siedzibie Realizatora ul. Józefińska 14.


W przypadku kontynuowania nauki w ramach wykształcenia na poziomie wyższym, zapraszamy niepełnosprawnych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do skorzystania ze wsparcia w ramach Programu Aktywny Samorząd.23 XI 2016 r. Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa, sprawne ręce”

23 listopada w naszym gimnazjum odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa, sprawne ręce,” dla uczniów klas piątych. Gościliśmy przedstawicieli Szkół Podstawowych nr 8, 29, 47, 137. Konkurs składał się z dwóch części: część pierwsza to przygotowanie gry planszowej, zawierającej pytania i zadania z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych. W części drugiej uczestnicy Konkursu zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, rebusami, krzyżówkami, mapami i doświadczeniami.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia
w dalszej edukacji matematyczno – przyrodniczej.


Szczegółowe wyniki Konkursu znajdziesz na stronie Szkoły Podstawowej nr 8 w naszym Zespole Szkół.


15 XI 2016 r. Warsztaty kulturowe w języku angielskim pt. „Great British Writers”


W dniu 15.11.2016 grupa uczniów z Gimnazjum wzięłam udział w warsztatach kulturowych w języku angielskim pt. „Great British Writers” zorganizowanych w ramach Europejskiego Programu Edukacyjnego  - Nauka Bez Granic. W trakcie warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się wiele interesujących faktów na temat życia i twórczości największych pisarzy Wielkiej Brytanii. Warsztaty prowadził Anglik – Ross Mulkern.8 XI 2016 r. Konkurs poświęcony pamięci naszego Patrona ks. prof. Józefa Tischnera

Regulamin konkursu

Fragment tekstu dla uczniów klas 4 - 6 i gimnazjum

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie poświęconym naszemu Patronowi
k
s. prof. Józefowi Tischnerowi.


28 X 2016 r. „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu”


W dniu 28 października 2016 r. przypadła 98 rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Podgórska część uroczystości rocznicowych rozpoczęła się o godz. 10.00 złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą
Legionistom podgórskim poległym za Ojczyznę przy Rynku Podgórskim. Następnie na Placu Niepodległości odbyła się uroczystość upamiętniająca bohaterski czyn zbrojny naszych Rodaków walczących o wolną i niepodległą Polskę pt. „Niepodległość zaczęła się w Podgórzu.
Podczas głównych uroczystości na Rynku Głównym miała miejsce inscenizacja historyczna w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej. Przy Wieży Ratuszowej odbyła się uroczysta zmiana warty oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych krakowskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1B i 3A wraz z pocztem sztandarowym.


14 X 2016 r. Ślubowanie uczniów klas pierwszych


W dniu 14 października 2016 świętowaliśmy uroczyste ślubowanie klas pierwszych oraz Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 51. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nauczyciele, rodzice i koledzy z klas starszych. Po ślubowaniu odbyła się część artystyczna. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej przedstawili ostatnią scenę ze „Stowarzyszenia umarłych poetów”. Na zakończenie uczniowie, rodzice oraz nauczyciele zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


30 X 2016 r. Małopolska Noc Naukowców


30 września grupa uczniów naszego gimnazjum brała udział w kolejnej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców. Tym razem odwiedziliśmy Wydziały Akademii Górniczo – Hutniczej. W Pracowni Analizy Gazów oglądaliśmy zestawy półprzewodnikowych czujników gazów, za pomocą których wykrywane są związki chemiczne. Czujniki te mogą być używane do określenia jakości produktów spożywczych, kosmetycznych, czy farmaceutycznych. W medycynie matryce czujnikowe próbuje się stosować do diagnozowania niektórych chorób, m.in. cukrzycy (poprzez analizę zawartości acetonu w wydychanym powietrzu). W Pracowni Optyki i Fotowoltaiki dowiedzieliśmy się jak pozyskać energię elektryczną ze słonecznej. Widzieliśmy krzemowe ogniwa słoneczne. Na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji obejrzeliśmy, co potrafi autonomiczny robot humanoidalny. Podczas pokazu zaprezentowano działanie układu napędowego oraz działania interaktywne w reakcji na mowę. Obejrzeliśmy również pokaz robotów mobilnych. Byliśmy także w Laboratorium Wizualizacji Trójwymiarowej i Wirtualnej Rzeczywistości.24 IX 2016 r. Gra miejska  - „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie”


24 września 2016 r. pięcioosobowa drużyna z klasy IIIa, w składzie: Gabrysia Gurgul, Justyna Krzyżek, Karolina Dyrda, Wojtek Bobrek i Filip Włodek, wzięła udział w grze miejskiej pt. „Królewskie Słowa. Koreczki w zalewie” zorganizowanej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zadaniem drużyny było uratowanie Królestwa Verbantii zalanego przez Ocean Nonsensu oraz walczenie z morskimi potworami i odszukanie legendarnego  Złotego Koreczka na dnie oceanu. Można było tego dokonać przez wykonywanie rozmaitych zadań np. tworzenie żywej rzeźby, budowanie wytrzymałego statku i wielu innych według instrukcji w pięciu językach: angielskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i francuskim. Choć nie zdobyliśmy żadnego nagradzanego miejsca, drużyna się świetnie bawiła.


2 IX 2016 r. Dzień Języków Obcych

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas gimnazjalnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Dnia Języków Obcych. Dzień Języków Obcych odbędzie się w środę 28.09.2016 roku. Do udziału zapraszamy całe zespoły klasowe.

Co należy przygotować?
Po wylosowaniu kraju zadaniem klasy będzie:
- wspólne przygotowanie plakatu promującego Dzień Języków Obcych
- przygotowanie krótkiej prezentacji na temat danego kraju zawierającej informacje na temat np. stolicy, języka, kultury, zwyczajów danego kraju
- zaprezentowanie piosenki/ wiersza/ skeczu związanego z danym krajem
- ubranie się w stroje charakterystyczne dla danego kraju
- przygotowanie tematycznej dekoracji Waszej klasy związanej z wylosowanym krajem (np. flaga, zabytki, ciekawe miejsca, sławni ludzie itp.)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


31 VIII 2016 r. Podział godzin

W zakładce Podział godzin umieszczono plany lekcji klas w nowym roku szkolnym.


29 VIII 2016 r. Spotkania z Rodzicami

W dniu 7 września 2016 r. o godz. 18.30 w budynku szkoły przy ul. Grochowej 23
odbędą się spotkania z Rodzicami uczniów klas 1 - 3 gimnazjum.

24 VIII 2016 r. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. (czwartek) wg poniższego harmonogramu:

godz. 8.30 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej
godz. 9.30 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej
godz. 10.30 – rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 gimnazjum

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września o godz. 10.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów. Uczniowie pod opieką uczących udadzą się do kościoła. Również pod ich opieką wrócą do szkoły.


podręczniki kl. 3

Uczniowie klas 1 - 2 gimnazjum wypożyczą podręczniki z biblioteki szkolnej
w pierwszym lub drugim tygodniu września.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego