1 okres 15/16 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

1 okres 15/16

Z życia szkoły > 2015/2016

27 XI 2015 r. Andrzejkowo w III klasie


W dniu dzisiejszym dzień w klasie III odbył się pod znakiem wróżb i zabaw. Najpierw rozmawialiśmy na temat tradycji i wierzeń związanych z Andrzejkami. Potem były wróżby z butami, kubeczkami, rzucaniem monety do wody, laniem wosku i odczytywaniem kształtów z cienia rzucanego na ścianę. Dzieci również zapisywały swoją datę urodzin, a następnie odczytywaliśmy z niej cechy charakteru każdego z nas. Na koniec zabawy był poczęstunek oraz wykonanie pracy plastycznej, związanej z dzisiejszym tematem. Wszyscy spędzili czas w miłej oraz wesołej atmosferze.23 XI 2015 r. Klasa 2b w mobilnym planetarium

W poniedziałek klasa 2b uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych z dziedziny astronomii. Do szkoły przyjechało mobilne planetarium! Najpierw uczniowie patrzyli  przez teleskop na tablicę z miniaturami planet. Widząc je w znacznym powiększeniu, dzieci sprawdzały możliwości teleskopu jako narzędzia obserwacji ciał niebieskich. Następnie uczniowie weszli do wnętrza kopuły planetarium, gdzie znajdował się projektor wyświetlający trzy tysiące ciał niebieskich. Dzieci obserwowały zjawisko pozornego ruchu gwiazd na niebie, odnajdowały najważniejsze gwiazdozbiory, Drogę Mleczną oraz Gwiazdę Polarną. Z pewnością była to bardzo przydatna i atrakcyjna lekcja astronomii.19 XI 2015 r. „Z krainy czarów nie wagaruj”


W dniu 18.11.2015 r. Jagoda Ostrowska (kl. I) i Miłosz Wójcik (kl. III) reprezentowali nas  w międzyszkolnym konkursie recytatorskim dla świetlic szkolnych „Z krainy czarów nie wagaruj”. Konkurs odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Dzieci pięknie recytowały wiersze Wandy Chotomskiej, przenosząc słuchaczy w magiczny świat. Następnie uczestnicy konkursu zwiedzali bibliotekę: przeglądali dawne katalogi, oglądali księgozbiory i czytali ponad stuletnie księgi. Ogromną przyjemność sprawiało im przesuwanie potężnych i ciężkich regałów z książkami, które znajdowały się w podziemiach.19 XI 2015 r. Warsztaty w kl. III "Moja wymarzona książka"


W dniu 19.11.2015 w klasie trzeciej odbyło się spotkanie z panią plastyczką, w ramach cyklu warsztatów "Moja wymarzona książka ". Podczas zajęć dzieci poznały technikę Monotypia, za pomocą której tworzyły próbne ilustracje do swojej książki. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością. Wszystko bardzo się podobało. A na zakończenie odbyło się wspólne sprzątanie:).


19 XI 2015 r. Sówki mądre główki w terenie

Jesień to niezwykle barwna pora roku. Dookoła zachodzi wiele przemian i zjawisk, które warto doświadczyć. W związku z tym dzieci z kółka przyrodniczego Sówki mądre główki wybrały się na spacer, aby z bliska przyjrzeć się, jakie barwy przybrała jesień. Ze spaceru uczniowie wrócili z jesiennymi skarbami, które będziemy wykorzystywać, przygotowując kolejne prace plastyczne.12 XI 2015 r. Owocowa matematyka w kl. 1b

W ramach lekcji z  edukacji matematycznej, dotyczącej porównywania liczebności zbiorów, klasa 1b przygotowała owocowe szaszłyki. Dzieci najpierw posegregowały owoce ze względu na rodzaj owocu, kolor i pochodzenie (krajowe i egzotyczne). W ten sposób powstały różne zbiory. Manipulując owocami dzieci porównywały, gdzie jest więcej, mniej lub tyle samo. Następnie pod nadzorem nauczyciela uczniowie pokroili owoce, aby przygotować z nich pyszne owocowe szaszłyki. Każdy z uczniów musiał ułożyć owoce według wskazanego rytmu. Było smacznie, zdrowo, kolorowo a przede wszystkim naukowo.


8 XI 2015 r. Klasa 2a –„Jemy  jesienne surówki”


Na dzisiejszej lekcji nasza Pani Kasia przygotowała dla uczniów klasy 2a niespodziankę. Zadaniem dzieci było samodzielne przygotowanie jesiennych surówek. Dzieci umyły warzywa i przystąpiły do pracy. Jeden zespół kroił ogórki i pomidory, drugi rzodkiewkę, trzeci obierał i tarł marchewki i jabłka na tarce. Pani pokroiła sałatę lodową na cienkie paseczki. Uczniowie połączyli ze sobą składniki na jesienne surówki: warzywną i marchewkę z jabłkiem. Potem doprawiliśmy niewielką ilością przypraw. Te zajęcia miały jeszcze jeden cel – rozpoznawanie różnych smaków. Dzieci zasłaniały sobie oczy oraz zatykały nos i czekały na niespodziankę podaną do ust. Rozpoznawaliśmy smaki gorzki, słodki, kwaśny, ostry. Okazało się też, że świetnym przysmakiem może być jedzona na surowo rzodkiewka- sopel lodu. Potem nastąpiła konsumpcja przygotowanych smakołyków. Teraz wszyscy z klasy 2a wiedzą, że warzywa mogą być smaczne i zdrowe!7 XI 2015 r. Konkurs "Złote pióro”

Jak co roku we wrześniu  uczniowie klas 2 i 3 prezentowali swoje pamiętniki z wakacji przygotowane na kolejną edycję  konkursu „ O złote pióro”. Tradycyjnie na prace głosowali wszyscy uczniowie z klas 1 a i b.
 

W tym roku pierwsze miejsce otrzymał Piotr Jarczyk z klasy 2b.

Nagrodę specjalną otrzymali uczniowie:
Hania Adamczyk z klasy 3
oraz Marcel Chmielewski z klasy 2a.

Pozostałe wyróżnione prace:
Świerkowska Oliwia – klasa 2a
• Lipiński Igor – klasa 2b
• Kozaczka Kamil – klasa 2b
• Cholewa Witosz – klasa 2a
• Gil Kuba – klasa 2b
• Górecki Maciek – klasa 2b
• Kadzik Mateusz – klasa 2b
• Szastak Julek – klasa 2a

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody za wspaniałe prace. 28 X 2015 r. Konkurs piosenki anglojęzycznej „You Can Sing”


W dniu 28.10.2015 odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej „You Can Sing”. W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim. Uczestnicy konkursu oceniani byli według następujących kryteriów: poprawność językowa, interpretacja i muzykalność oraz wrażenia artystyczne.
W konkursie wystąpili:
1. Karolina Janeczek w duecie z Martyną Łach kl. 5 AP
2. Bartosz Szwugier kl. 4 AP
3. Wiktoria Gnutek kl. 6 AP

4. Anna Stanula kl. 5 AP

5. Magdalena Olszewska kl. 4 AP
6. Patrycja Wemnek w duecie z Izabellą Pędrak kl. 5 AP
7. Jakub Wawrzeniec w duecie z Sergiuszem Smelą kl. 6 AP
8. Szymon Zimny kl. 4 AP

Jury przyznało następujące miejsca:

Miejsce I

Anna Stanula kl. 5 AP z piosenką „Nine Million Bicycles” Katie Melua
Wiktoria Gnutek kl. 6 AP z piosenką „Beautiful” Christina Aguilera


Miejsce II
Karolina Janeczek i Martyna Łach kl. 5 AP z piosenką „Wasted” Margaret

Miejsce III
Szymon Zimny kl. 4 AP z piosenką „Skyfall” Adele

Gratulujemy
23 X 2015 r. Jesienne ludziki, stworki i potworki

W październiku uczniowie klas 1-3 brali udział  w IV edycji  konkursu szkolnego „Jesienne ludziki, stworki i potworki”. Zadaniem dzieci było wykonanie ludzików, zwierzątek czy też inny stworów z darów jesieni.  Do organizatorów wpłynęło ponad trzydzieści prac. Cieszy fakt, że z roku na rok w konkursie bierze udział coraz więcej dzieci. Wyłonienie zwycięzców było niemożliwe, ponieważ wszystkie prace były bardzo pomysłowe, wykonane estetycznie i z wielką dbałością o szczegóły. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

W tym konkursie każdy był zwycięzcą!22 X 2015 r. Ogólnopolski Test Ortograficzny - kl. III


22.10.2015 chętni uczniowie z klasy trzeciej pisali Ogólnopolski Test Ortograficzny. Dziesięciu uczniów zmierzyło się z rozwiązywaniem zadań. Sprawdzały one znajomość oraz umiejętność pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi. Wszyscy zakończyli pisanie testu zadowoleni i będąc dobrej myśli. Trzymamy kciuki!!!


20 X 2015 r.  Wioski Świata

Tego dnia klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących życia ludzi w Ameryce Południowej oraz Afryce. Następnie wybrali się w podróż „dookoła świata” zwiedzając sześć osad z różnych części świata. Oglądali tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, mogli w sposób namacalny doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji.
Dzieciom wycieczka bardzo się podobała i wspomnienia wyjazdu na długo zostaną w ich pamięci.14 X 2015 r. Ślubowanie klas pierwszych

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 14 października uczniowie klas pierwszych składają uroczyste ślubowanie. Do tej uroczystości przygotowują się bardzo sumiennie, ponieważ jest to ich pierwszy występ w szkole. W tym roku uczniowie klasy 1a i 1b, zanim zostali oficjalnie pasowani na uczniów, musieli się wybrać w podróż do czterech krain. Podczas podróży dzieci udowodniły, że nie boją się ciężkiej pracy, potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować, są bardzo mądre i kochają Ojczyznę. Po części artystycznej klasy pierwsze udały się na poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Na pamiątkę tego szczególnego dnia uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w szkole!


29 IX 2015 r. „Królestwo zakręconego czasu”


W dniu 29.09.2015 klasy drugie oraz trzecia, wybrały się do kina Kijów na przedstawienie "Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach ". W przedstawieniu główną rolę odegrali: Czarodziej,  Smok Barbakus,  Adaś oraz Strażnicy Miejscy. Nasi bohaterowie uczyli dzieci zasad bezpiecznego zachowania się na drodze, a także co należy zrobić, kiedy zaatakuje nas groźny pies, przestrzegali przed rozmową z nieznajomymi. Dzisiejsze przedstawienie było dla naszych uczniów nie tylko dobrą okazją do zabawy, ale również fajną formą przekazania wielu praktycznych rad. Wszystkim naszym uczniom dzisiejsze spotkanie bardzo się podobało.29 IX 2015 r. Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe


Jesienne Indywidualne Biegi Przełajowe odbyły się na zielonych terenach COM COM ZONE w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie Magdalena Olszewska, Natalia Baran, Karolina Janeczek, Eleonora Shapoval, Martyna Stano, Dalila Cichoń – Kononec, Józef Adamczyk, Ruvim Shapoval, Dawid Hołda, Martin Smela, Sergiusz Smela oraz Kostiantyn Novak. Józef Adamczyk (kl. 4Ap) zajął 3 miejsce i zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich i w Małopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych zdobył 20 miejsce (na 130 zawodników).


Gratulujemy25 IX 2015 r. Halowa Piłka Nożna Chłopców


Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej – Igrzyska Szkół Podstawowych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w hali sportowej COM COM ZONE w Krakowie. Nasza reprezentacja chłopców z klasy czwartej, piątej i szóstej brała po raz pierwszy udział w tego typu rozgrywkach. Oprócz turniejowych meczy rundy eliminacyjnej rozegraliśmy kilka towarzyskich spotkań z innymi drużynami o większym doświadczeniu.

Następny turniej na wiosnę.23 IX 2015 r. Spotkanie z inspektorami ITD

23 września uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego. Podczas prelekcji, na temat zasad ruchu drogowego, dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt. Przygody Krokodylka Tirka. Bohaterowie komiksu w bardzo zabawny sposób pokazali, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. jak należy przechodzić przez ulicę, dlaczego należy nosić odblaski, po co zapinamy pasy w samochodzie. Uzupełnieniem części teoretycznej była możliwość zobaczenia samochodu patrolowego i przymierzenia czapek. Na zakończenie uczniowie otrzymali odblaski, które obiecali nosić na co dzień.
18 IX 2015 r. Sprzątanie świata


18 września klasy IV, V, VI uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Wraz z naszymi nauczycielami udaliśmy się  w okolice szkoły, nad Bagry, gdzie zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci zbieraliśmy śmieci. Nie do wiary ile rzeczy znaleźliśmy!


17 IX 2015 r. Klasa V i wycieczka do Krakowa


17 września klasa piąta udała się na wycieczkę po Krakowie. Pogoda była fantastyczna! Wymarzony czas na rejs statkiem po Wiśle i spacer na dziedziniec wawelski. Schronienia przed upałem szukaliśmy też w Smoczej Jamie. Pani Lidia – nasz przewodnik opowiedziała nam wiele ciekawych historii i legend starego Krakowa. Towarzyszyła nam mama Oli, której serdecznie dziękujemy.19 IX 2015 r. Teatrzyk Cenne rady


W poniedziałek 14 września dzieci z klas 1a i 1b obejrzały przedstawienie pt. Cenne rady w wykonaniu Teatru Lalki Bajka. Tytułowe cenne rady dotyczyły różnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci. Kolejne postacie z bajki przestrzegały widzów, aby nie ufać obcym i nie rozmawiać z nieznajomymi. Dzieci dowiedziały się również, jak należy zachowywać się na drodze. Kukiełkowe lalki bardzo spodobały się dzieciom. Teatrzyk był uzupełnieniem naszego tematu realizowanego podczas zajęć Jestem bezpieczny.16 IX 2015 r. Klasa III w Klubie Żeglarskim "Horn"


W dniu 16.09. 2015 w ramach realizacji podstawy programowej, klasa trzecia wybrała się na zajęcia do Klubu Żeglarskiego "Horn". Dzieci miały okazję porozmawiać na temat żeglarstwa oraz oglądały żaglówki, na których uprawia się tą dyscyplinę. Poznały wszystkie elementy z jakich się składa żaglówka oraz możliwość ich montowania. Zajęcia bardzo dzieciom się podobały i może co po niektórych zachęciły do uprawiania żeglarstwa na co dzień :-).


26 VIII 2015 r. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2015/2016

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r. (wtorek) wg poniższego harmonogramu:

godz. 8:30 - rozpoczęcie roku szkolnego Gimnazjum nr 51 – ul. Grochowa 23

godz. 10:00 - uroczysta Msza Św. w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów

godz. 11:15 - rozpoczęcie roku szkolnego Szkoła Podstawowa nr 8 – ul. Goszczyńskiego 44 - sala gimnastyczna.


W dniu 1 września zajęcia świetlicowe nie będą się odbywały.

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2015/2016
Kartę należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 września w sekretariacie szkoły


Obowiązkowa roczna wyprawka dla ucznia korzystającego ze świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2015/2016


"O złote pióro"  - konkurs dla uczniów klas 2 i 3

Wyprawka pierwszoklasisty kl. 1a

Wyprawka pierwszoklasisty kl. 1b

Podręczniki klasa V, VI i III

Wymagania edukacyjne umieszczone są na podstronie Prawo (prawo wewnątrzszkolne) -
link w menu rozwijalnym pod przyciskiem O szkole.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego