1 okres 16/17 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

1 okres 16/17

Z życia szkoły > 2016/2017

23 XI 2016 r. Wizyta dentysty w kl. 1a

W dniu 23.11.2016 klasę pierwszą odwiedziła Pani Dentystka, która opowiadała dzieciom na temat swojego zawodu oraz tego, jak należy dbać o zęby. Uczniowie mieli możliwość na specjalnym modelu zobaczyć oraz ćwiczyć prawidłowe szczotkowanie zębów. Oglądali przybory stomatologa, zdjęcie rentgenowskie oraz ciekawe obrazki związane z higieną jamy ustnej. Pogadanka była bardzo ciekawa i interesująca. Dzieci podczas dzisiejszych zajęć wiele się nauczyły.21 XI 2016 r. Warsztaty Energa Sailing


Warsztaty żeglarskie Energa Sailing dla uczniów klasy pierwszej i drugiej zostały poprowadzone przez Panią instruktor Martynę Gaik i wspaniałego żeglarza, Mistrza Olimpijskiego Pawła Kołodzińskiego z 49er Team Przybytek & Kłodziński. Nasi uczniowie uczestnicząc w spotkaniu poznali różne ciekawostki ze świata żeglarskiego, podstawowe węzły, zasady bezpieczeństwa na wodzie oraz uczyli się budowy Optymista, a na koniec otrzymali pamiątkowe autografy.

Program edukacji żeglarskiej Energa Sa
iling realizowany jest co roku na Przystani Klubu Żeglarskiego HORN nad Zalewem Bagry Wielkie w Krakowie.18 XI 2016 r. Teatr Lalek Bajka


W piątek 18 listopada klasy 1-3 obejrzały spektakl Teatru Lalek  Bajka ze Starego Sącza pt. Wyjątkowy gość. Przedstawienie powstało na podstawie opowiadania Zofii Kossak. Głównym bohaterem przedstawienia był szewc. W spektaklu wystąpili też: żona szewca, młynarz, żona młynarza, starzec, Pan Jezus, dziewczynka, diabeł, posterunkowy, sprzedawca guzików. Piękne, duże kukiełki oraz kolorowa scenografia sprawiły, że przygody bohaterów, dzieci oglądały z dużym zainteresowaniem. Po występie można było porozmawiać z aktorami i obejrzeć kukiełki. Sztuka bardzo się wszystkim podobała.

Relacja została napisana przez uczennicę kl. 2b – Wiktorię Gaweł


16 XI 2016 r. Warsztaty Pszczoły w kl. 2a

W środę 16 listopada klasa 2a gościła pszczelarza pana Andrzeja Ożóga. Podczas warsztatów dzieci zobaczyły model ula, plastry miodu, oglądały pszczoły pod mikroskopem, zdobyły wiele cennych informacji o zwyczajach pszczół, a także o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Dowiedziały się również, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w przyrodzie oraz poznały właściwości odżywcze miodu. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu, który wszystkim bardzo smakował.14 XI 2016 r. Warsztaty O pszczołach w kl. 1a

W dniu 14.11.2016 klasę pierwszą odwiedził pan pszczelarz, który przeprowadził z dziećmi fantastyczne warsztaty. Podczas nich uczniowie poznali życie pszczół oraz proces powstawania miodu. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda ul, ubranie pszczelarza, okazy owadów takich jak: pszczoła, osa, trzmiel. Dodatkową atrakcją była możliwość oglądania preparatów przez specjalny mikroskop, przymierzanie stroju pszczelarza oraz spróbowanie prawdziwego miodu. Zajęcia były bardzo ciekawe. W niesamowity sposób umożliwiły nam poznanie tych interesujących owadów.


10 XI 2016 r. Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości klasa 2b przygotowała uroczysty apel. Program słowno – muzyczny przeplatany był prezentacją multimedialną poświęconą Józefowi Piłsudskiemu. Uczniowie zaprezentowali scenki dramowe oparte na faktach historycznych. Całości dopełniły piękne, patriotyczne pieśni w wykonaniu szkolnego chóru.


24 X 2016 r. Jesienne ludziki, stworki i potworki


W poniedziałek rozstrzygnięta została V edycja szkolnego konkursu dla klas 1 – 3 „Jesienne ludziki, stworki i potworki”. Jak co roku, konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Uczestnicy wykazali się ogromną pomysłowością oraz starannością. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy! Zapraszamy do udziału w przyszłym roku.


14 X 2016 r. Ślubowanie uczniów klasy pierwszej


W dniu 14.10.2016 odbyła się w naszej szkole uroczystość Ślubowania klasy I. Na początku uczniowie wystąpili w przedstawieniu, w którym pięknie recytowali swoje wiersze oraz śpiewali piosenki.
Po części artystycznej nastąpiło pasowanie Ich na uczniów. Każdy zaprezentował wzorową postawę i z dumą "wkroczył" do naszej społeczności szkolnej. To był ważny i wyjątkowy dla nas wszystkich dzień.


12 X 2016 r. Konkurs na pamiętnik z wakacji „O złote pióro”

Jak co roku we wrześniu uczniowie klas 2 i 3 mogli zaprezentować swoje wspaniałe pamiętniki z wakacji. W tym roku poziom prac był bardzo wysoki. O zwycięstwie zdecydowali swoim wyborem uczniowie klas 1.  Każdy z pierwszaków otrzymał 3 karteczki i mógł zagłosować na 3 wybrane przez siebie prace. Zwycięzców wybierano w dwóch kategoriach: 2 klasa i 3 klasa.

Pierwsze miejsce i nagrodę złotego pióra otrzymali:
Karol Maciński z klasy 2a oraz Oliwia Świerkowska z klasy 3a.

Oczywiście nie można było pominąć pozostałych prac. Każdy uczestnik tego konkursu otrzymał nagrodę.


Lista nagrodzonych:
• Kurdziel Igor
• Niedziel Emilia
• Gondek Emilia
• Ostrowska Jagoda
• Polaszczyk Jadwiga
• Jarczyk Julia
• Rudzki Filip
• Spyrka Patrycja
• Wajda Krystian
• Szymański Wiktor
• Gil Kuba


Serdecznie dziękuj
emy Radzie Rodziców  za sfinansowanie nagród, a tym samym wspieranie aktywności literackiej najmłodszych uczniów.


10 X 2016 r. Konkurs "Moja bezpieczna droga do szkoły"

W dniu 10.10.2016 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Moja bezpieczna droga do szkoły". Makiety były bardzo ładnie wykonane, z należytą starannością i pomysłowością. Dlatego wybranie tych najlepszych było nie lada wyzwaniem. Wszystkie prace zostały wyróżnione i nagrodzone.

A zwycięzcami zostali:

I MIEJSCE: Aleksandra Matejko (klasa I) oraz Karol Maciński (klasa II A)
II MIEJSCE: Mateusz Fras (klasa I) oraz Emilia Gondek (klasa III A)
III MIEJSCE: Antoni Ciastoń (klasa I)


Serdecznie gratulujemy


8 X 2016 r. Otwarte Mistrzostwa Podgórza w Biegach dla Dzieci


W sobotę 8 października przy deszczowej pogodzie odważni uczniowie wzięli udział w Mistrzostwach Podgórza w Biegach dla Dzieci. Na 12 - stu reprezentantów naszej szkoły prawie połowa stanęła na podium. W biegu na 200 m wygrał Kuba Sykulski, a wśród dziewcząt Karolina Matejko. Natomiast na 300 m najlepszy okazał się Adam Szczygieł. W kategorii dziewcząt na tym dystansie Magda Olszewska zajęła II, a Kalina Jamrozik III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek w postaci drożdżówek i ciepłej herbaty.


7 X 2016 r. „Muzyka z naszego podwórka” czyli klasa 2a w Filharmonii


W piątek klasa 2a wybrała się do Filharmonii im. Karola Szymanowskiego na koncert zatytułowany: „Muzyka naszego podwórka”. Celem koncertów jest  przybliżenie dzieciom  świata dźwięków oraz bogatego instrumentarium. O atrakcyjną formę spotkań dbają:  Babcia Melodia , Dziadek Rytmus oraz  Kuzynka Klawiaturka. Ostatnio postanowili oni zmienić powiedzenie: Co kraj – to obyczaj  na: Co kraj - to muzyka! Ponieważ poznawanie świata należy zacząć od własnego podwórka, dlatego na scenie pojawili się krakowianka, góral, królewski muzyk, król, królowa i wiele innych ciekawych postaci. Już niedługo czeka nas kolejny koncert. Ciekawe, co Babcia Melodia dla nas przygotowała?6 X 2016 r. Klasa 2b w Filharmonii Krakowskiej

6 października uczniowie klasy 2b rozpoczęli cykl koncertów w Filharmonii Krakowskiej pt. Co kraj, to… muzyka! Koncert pierwszy poświęcony był muzyce polskiej. Główni bohaterowie Babcia Melodia, Dziadek Rytmus i Kuzynka Klawiaturka poprowadzili nas z Krakowa do Warszawy w taktach poloneza, oberka i kujawiaka.  Na scenie pojawili się również tancerze ze Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Podczas kolejnych koncertów odkryjemy muzykę z różnych stron świata. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania.


3 X 2016 r. Halowa Piłka Nożna Chłopców


Rozgrywki Halowej Piłki Nożnej – Igrzyska Szkół Podstawowych w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się w hali sportowej COM COM ZONE w Krakowie. Nasza reprezentacja, która składała się głównie z chłopców z klasy piątej i jednego z klasy szóstej, nabiera coraz większego doświadczenia podczas rozgrywania tego typu spotkań piłkarskich.

Następny turniej na wiosnę.


30 IX 2016 r. VI  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Tegoroczny Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Jego organizacją w naszej szkole zajęli się uczniowie klasy 5a. Dwie czteroosobowe komisje odwiedziły poszczególne  klasy naszej szkoły.  Sprawdziły, czy koleżanki i koledzy pamiętają  tabliczkę mnożenia.  Swoich ”sił matematycznych”  spróbowali również niektóry rodzice uczniów klas młodszych oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.  W naszej szkole mamy wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia!


30 IX 2016 r. Klasa 2b w Akademii Kropelki

30 września klasa 2b wzięła udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez Krakowskie Wodociągi. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z ochroną najbliższego środowiska, a w szczególności zasobów wodnych. Zajęcia teoretyczne przeplatane były z aktywnością ruchową. Dzieci zdobyły wiedzę w zakresie obiegu wody w przyrodzie, głównych zanieczyszczeń i zagrożeń dla źródeł wody oraz tego, jak należy im zapobiegać. Zobaczyły również, jak uzdatnia się wodę. Każdy z uczestników opuszczając mury Zakładu Uzdatniania Wody Bielany, na terenie, którego odbyły się warsztaty, otrzymał książeczkę edukacyjna, koszulkę i bidon. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia.


30 IX 2016 r. Zajęcia „Nasze polskie jabłka”  w kl. 3a


W ramach zajęć szkolnych klasa 3a rozmawiała o jednym z najsmaczniejszych polskich owoców, czyli o jabłku. Uczniowie dowiedzieli się o nich bardzo dużo. Podczas pracy w grupach „badali” swoje jabłka pod kątem zapachu, kształtu, wielkości i barwy. Każdy zespół otrzymał kilka opisów jabłek. Zadaniem zespołów było przyporządkowanie opisu do konkretnego jabłka. Potem uczniowie weryfikowali swoje wybory na podstawie czytanych opisów różnych gatunków jabłek. Uczniowie wykonali też swoje mapy myśli na temat cech jabłek. Oczywiście na koniec nastąpiła degustacja poszczególnych rodzajów jabłek.

Teraz wszyscy uczniowie klasy 3a polecają je swoim kolegom i koleżankom na drugie śniadanie.


28 IX 2016 r. Praca w grupach w klasie 1a


W dniu 28.09.2016 przed klasą pierwszą czekało nie lada  wyzwanie - pierwsza praca w grupach. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć z przyniesionych materiałów plakaty, przedstawiające charakterystyczne elementy zmieniającej się przyrody każdej pory roku. Dzieci ze swojego zadania wywiązały się celująco, a owocem ich pracy były piękne kolaże. Na koniec dnia bawiliśmy się wspólnie na placu zabaw. To był bardzo udany dzień w naszej szkole.


27 IX 2016 Klasa 2a w Muzeum Etnograficznym

Co zrobić z wolnym czasem, gdy nie ma pod ręką komputera, telewizora ani nawet książki? Tego próbowali się dowiedzieć uczniowi klasy 2a podczas warsztatów pt. „Laboratorium zabawy” w Muzeum Etnograficznym. W pierwszej części zajęć dzieci dowiedziały się, jak wyglądało życie codzienne mieszkańców podkrakowskiej wsi przed ponad stu laty, poznały obowiązki najmłodszych członków rodziny. Druga część warsztatów był to czas przeznaczony na zabawę z wykorzystaniem zabawek z odpustowych kramów, podwórek i wiejskich chat. Podczas warsztatów można było zaobserwować, że wędka zrobiona z patyka i sznurka czy drewniany konik na kółkach sprawiają dzieciom więcej radości niż niejedna gra komputerowa.


14 IX 2016 r. Bezpieczna droga do szkoły


W dniu 14.09.2016 (środa) klasa I, w ramach realizacji tematu "Bezpieczna droga do szkoły", wybrała się na spacer po naszej okolicy. Uczniowie uczyli się rozpoznawania znaków drogowych związanych z pieszymi, prawidłowego przechodzenia przez ulicę oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. To była ciekawa lekcja, podczas której dzieci zdobyły wiele, cennych informacji.


24 VIII 2016 r. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2016/2017


Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 informuje, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się 1 września 2016 r. (czwartek) wg poniższego harmonogramu:

godz. 8.30 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 szkoły podstawowej
godz. 9.30 - rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 4 – 6 szkoły podstawowej
godz. 10.30 – rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 1 – 3 gimnazjum

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się 2 września o godz. 10.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów. Uczniowie pod opieką uczących udadzą się do kościoła. Również pod ich opieką wrócą do szkoły.


Świetlica szkolna rozpocznie swą działalność od poniedziałku 5 września. Kartę zapisu dziecka należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 września do godz. 15.00 w sekretariacie szkoły. Również obiady będą wydawane od 5 września.

Karta zapisu dziecka do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2016/2017W zakładce Podział godzin umieszczono plany lekcji klas w nowym roku szkolnym.wykaz pomocy dla uczniów kl. 3a

podręczniki kl. 6
Uwaga zmiana 24.08.2016 dotyczy języka angielskiego w kl. 6

Uczniowie klas 1 - 5 szkoły podstawowej wypożyczą podręczniki  z biblioteki szkolnej
w pierwszym lub drugim tygodniu września.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego