1 okres 16/17 cd - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

1 okres 16/17 cd

Z życia szkoły > 2016/2017

9 II 2017 r. Zaprojektuj Bagry


27 I 2017 r. Jasełka w 2b


Jadą kolędnicy, na skrzypeczkach grają. Zaraz tu przyjadą, pięknie zaśpiewają. Słowami tej pastorałki uczniowie klasy 2b powitali swoich rodziców podczas tegorocznych jasełek. W tym roku przedstawienie miało formę występu grupy kolędniczej. Program słowny przeplatany był pastorałkami, śpiewanymi przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.


23 I 2017 r. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy


20 I 2017 r. Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła


16 I 2017 r. Mistrzostwa Krakowa w Narciarstwie Alpejskim


Mistrzostwa Krakowa w Narciarstwie Alpejskim dziewcząt i chłopców odbyły się w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży, a miejscem tradycyjnie był Siepraw Ski. Głównym celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii szkół podstawowych oraz popularyzacja narciarstwa alpejskiego wśród dzieci i młodzieży. Mimo, że śniegu było niewiele udało się przeprowadzić jeden przejazd slalomu giganta, a nasza reprezentacja zdobywała kolejne doświadczenia sportowe, obserwując innych uczestników.22 XII 2016 r. Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”

Tradycyjnie przed świętami odbył się w naszej szkole konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”. Dzieci zastosowały różne techniki wykonując piękne i bardzo oryginalne szopki. Trudno było wybrać tylko jedną, najpiękniejszą pracę. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości.
Laureatami tegorocznego konkursu zostali:


Hanna Adamczyk
Magdalena Dyrba
Filip Jastrzębowski
Karol Maciński
Aleksandra Matejko
Karolina Matejko


Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Gratulujemy!


22 XII Idą Święta w klasie 2a

Radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wypełniony był w klasie 2a licznymi atrakcjami. 19 grudnia nasza sala zmieniła się w pracownię artystyczną, w której dzieci malowały bombki choinkowe. Brokat ozdobił nie tylko małe dzieła sztuki, ale również całą salę. 21 grudnia to słodki czas lukrowania i ozdabiania pierników. Pomysłowość dzieci podczas dekorowania nie miała granic. W tak miłej i słodkiej atmosferze przygotowywaliśmy również inne ozdoby choinkowe. Ostatniego dnia przed Świętami wspólnie śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie zdrowia i szczęścia.22 XII 2016 r. Wigilia klasy I


W dniu 22.12.2016 w klasie pierwszej odbyło się świąteczne spotkanie. Najpierw dzieci dekorowały pierniczki i wykonywały pracę plastyczną. Następnie usiedliśmy do dużego stołu, na którym znajdowało się wiele smakołyków przygotowanych przez naszych rodziców. Na początku rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych oraz naszych, domowych. Potem podzieliliśmy się opłatkiem i rozpoczęliśmy naszą pierwszą, klasową Wigilię. To był bardzo miły dzień.


22 XII 2016 r. Przedświąteczny czas w klasie 2b


Magia świąt zagościła w klasie 2b na długo przed wyczekiwanymi świętami Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy od przystrojenia choinki. W tym celu wykonaliśmy ozdoby i łańcuchy, które wspólnie zawiesiliśmy na świątecznym drzewku. Zrobiliśmy również stroiki - choinki. Nie zapomnieliśmy o naszych bliskich, dla których przygotowaliśmy przepyszne pierniczki. Przez cały czas śpiewaliśmy kolędy. Dopełnieniem świątecznych przygotowań było spotkanie wigilijne, podczas którego składaliśmy sobie życzenia, kolędowaliśmy i rozmawialiśmy na temat zwyczajów świątecznych w naszych rodzinach.


20 XII 2016 r. Klasa 3b na warsztatach czekoladowych


Uczniowie klasy 3b wybrali się na warsztaty, na których wykonali dla swoich bliskich (albo dla siebie) czekolady własnego autorstwa. Najpierw dzieci zobaczyły prezentację multimedialną o historii czekolady oraz oglądnęły film instruktażowy o tym, jak powstaje czekolada. Następnie każde dziecko przyrządziło swoją tabliczkę czekolady, dekorując ją według własnego pomysłu najrozmaitszymi dodatkami. Na zakończenie uczniowie wykonali opakowania, w które zapakowali swoje kolorowe i  oryginalne czekolady.19 XII 2016 r. Warsztaty czekolady klasa I


W dniu 19.12.2016 klasa I z okazji Świąt Bożego Narodzenia wybrała się na warsztaty czekolady. Oglądając na początku ciekawy film, dowiedzieliśmy się jak wygląda proces produkcji czekolady. Następnie dzieci wykonywały swoje tabliczki czekolady, ozdabiając je i dodając wiele, smakowitych dodatków. Oczekując, aż czekolada stężeje stworzyliśmy świąteczne opakowania na nasze smakołyki. Warsztaty bardzo nam się podobały.18 XII 2016 r. Kiermasz Świąteczny

Serdecznie zapraszamy na

Kiermasz Świąteczny

wyrobów i ozdób powstałych w szkolnej pracowni rękodzieła

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 8


15 XII 2016 r. Pomoc dla osób niepełnosprawnych w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Pomoc dla osób niepełnosprawnych w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

Program Aktywny Samorząd w Module II przewiduje wsparcie ze środków PFRON dla osób niepełnosprawnych w zakresie uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym. Ubiegać się o pomoc w programie mogą osoby posiadające status osoby niepełnosprawnej z orzeczonym umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. W ramach pomocy studenci studiów wyższych i uczniowie szkół policealnych mogą ubiegać się o dofinansowanie lub refundację czesnego oraz dodatek do kosztów kształcenia w oparciu o szczegółowe wytyczne programu zamieszczone na stronie PFRON http://www.pfron.org.pl/pl/studenci
  
Dla Beneficjentów Programu corocznie zostaje opracowana przez Realizatora tj. MOPS w Krakowie Procedura nr 51 zawierająca druk wniosku o pomoc i wszelkie informacje dotyczące dofinansowania. Wnioski o pomoc należy składać w wyznaczonych przez PFRON terminach naboru w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Krakowie ul. Józefińska 14. Wniosek dostępny jest na stronie internetowej Ośrodka pod adresem  http://www.mops.krakow.pl/formy-pomocy oraz w siedzibie Realizatora ul. Józefińska 14.


W przypadku kontynuowania nauki w ramach wykształcenia na poziomie wyższym, zapraszamy niepełnosprawnych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych do skorzystania ze wsparcia w ramach Programu Aktywny Samorząd.13 XII 2016 r. Krakowska Olimpiada Młodzieży w Pływaniu indywidualnym dziewcząt i chłopców


Krakowskie zawody Szkół Podstawowych w pływaniu dziewcząt i chłopców trwały dwa dni ze względu na dużą liczbę uczestników. Wiązało się to z bardzo wysokim poziomem prezentowanym przez zawodników. Nasza reprezentacja dziewcząt i chłopców z klas III – VI pływała czterema stylami: klasycznym, dowolnym, grzbietowym i delfinem. Najlepszy wynik uzyskał Józef Adamczyk (5Ap), który w stylu dowolnym zajął bardzo dobre 5 miejsce i zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich.

Gratulacje13 XII 2016 r. Klasa 3b w komnatach królewskich na Wawelu


Uczniowie klasy 3b wybrali się kolejny raz na Wawel. Do tej pory zwiedzili Katedrę Wawelską, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta i Smoczą Jamę. Tym razem postanowili zobaczyć komnaty królewskie. Wycieczkę rozpoczęli od obejrzenia sal na parterze, które dawniej służyły za mieszkanie dla administratora Wzgórza Wawelskiego. Uczniowie widzieli sprzęty codziennego użytku, np.: kufer, szafę, krzesła, skrzynię na pieniądze, łoże baldachimowe oraz obrazy o tematyce religijnej. Następnie dzieci udały się do komnat reprezentacyjnych na drugim piętrze. W sali tronowej, zwanej też poselską lub salą pod głowami mali turyści zobaczyli tron królewski, zaś w rogu bardzo charakterystyczny kominek w kształcie baszty. W kolejnych komnatach dzieci podziwiały m.in.: bogato rzeźbione meble, piękne kurdybany, wspaniałe arrasy a także portrety polskich monarchów oraz obrazy historyczne. Na zakończenie uczniowie znaleźli się w Sali Senatorskiej, w której  odbywały się sejmy koronacyjne, królewskie śluby, bale i inne uroczystości. Wycieczka bardzo się podobała i wkrótce dzieci zwiedzą kolejne interesujące miejsca w Krakowie.9 XII 2016 r. Mikołajki klasy I


Z okazji Mikołajek klasa pierwsza wybrała się do kina na bajkę zatytułowaną "Trolle". Seans bardzo się podobał, dzieci z wielkim zainteresowaniem go oglądały. Nasze pierwsze Mikołajki były super.


7 XII 2016 r. Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego


7 grudnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Poezji ks. Jana Twardowskiego. Z duma informujemy, że dwójka z nich Anna Stanula i Magdalena Olszewska zostały wyróżnione. Konkurencja była spora więc docenienie naszych uczennic tym bardziej cieszy. Serdecznie gratulujemy.


6 XII 2016 r. Mikołaj w klasie 2a

6 grudnia z samego rana  do naszej szkoły przybył św. Mikołaj. Wszystkie dzieci bardzo ucieszyły się na widok długo oczekiwanego gościa.  Otrzymały wymarzone prezenty  i obiecały, że w następnym roku będą bardzo grzeczne.5 XII 2016 r. Wspomnienie ks. prof. Józefa Tischnera


5 grudnia w naszej szkole wspominaliśmy Patrona szkoły Józefa Tischnera. Uczniowie klas 1-3 przez ostatnie kilka dni poznawali sylwetkę Patrona, jego poglądy i życiorys. Efektem tej pracy były rysunki, makiety, góralskie tańce i piosenki, zaprezentowane wczoraj na sali gimnastycznej przed innymi uczniami. Każdy czegoś się nauczył a przy okazji wszyscy dobrze się bawili.
Na zakończenie uroczystego spotkania wręczone zostały nagrody w konkursie „Kartka z Pamiętnika” poświęconym Tischnerowi. Oto laureaci:


Wyróżnienia w kategorii Szkoła Podstawowa klasy 1-3
Kuba Gil Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie
Andrzej Pawłowski Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie
Wiktor Szymański Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie
Aleksandra Matejko Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie
Karol Maciński Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie
Hubert Kubik Szkoła Podstawowa nr 47 w Krakowie
Kamil Kowalik Szkoła Podstawowa nr 47 w Krakowie
Roksana Banaś Zespół Szkół Podstawowa i Gimnazjum Ratułów
Oliwia Michniak Zespół Szkół Podstawowa i Gimnazjum Ratułów
Patryk Słodyczka Zespół Szkół Podstawowa i Gimnazjum Ratułów


I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa klasy 4-6
Piotr Ozga ze Szkoły Podstawowej nr 137 w Krakowie.

II miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa klasy 4-6
Julia Kasperczak Szkoły Podstawowej nr 47 w Krakowie.

III miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa klasy 4-6
Grzegorz Ozga ze Szkoły Podstawowej nr 137 w Krakowie.


I miejsce w kategorii Gimnazjum

Oliwia Milli z Publicznego Gimnazjum w nr 1 Chrzanowie

II miejsce w kategorii Gimnazjum
Aleksandra Różycka Publicznego Gimnazjum nr 1 w Chrzanowie


III miejsce w kategorii Gimnazjum
Barbara Bisaga Gimnazjum nr 2 w Zakopanem

Nagrodzone prace możecie przeczytać na naszym szkolnym blogu:
zakrecenizaczytani.blogspot.com


30 XI 2016 r. Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach


Turniej szachowy w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży został zorganizowany dla uczniów Szkół Podstawowych. Nasza reprezentacja dziewcząt (kl. 5Ap) i chłopców (kl. 4Ap)  dzielnie walczyła o punkty w turnieju. Każdy z uczestników musiał rozegrać po 7 rund liczonych do klasyfikacji generalnej, w której uplasowaliśmy się wyżej niż w poprzednim roku.

Galeria


30 XI 2016 r. Andrzejki w klasie I


W dniu 30.11.2016 w klasie pierwszej odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały i brały udział w wielu ciekawych wróżbach. Było układanie butów, rzucanie kostką, przebijanie serca igłą. Najciekawszą wróżbą, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród dzieci, było lanie wosku i rozpoznawanie kształtów. Ten dzień był bardzo radosny i pełen zabawy.


23 XI 2016 r. Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa, sprawne ręce.”

23 listopada w gimnazjum naszego Zespołu Szkół odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mądra głowa, sprawne ręce.” Gościliśmy uczniów klas V Szkół Podstawowych nr 8, 29, 47, 137. Konkurs składał się z dwóch części: część pierwsza to przygotowanie gry planszowej, zawierającej pytania i zadania z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych. W części drugiej uczestnicy konkursu zmagali się z łamigłówkami matematycznymi, rebusami, krzyżówkami, mapami i doświadczeniami.

Wszystkim uczestnikom Konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji matematyczno – przyrodniczej.

A oto wyniki:

W Konkursie „Kości zostały rzucone”:

Zespół Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Julia Nawrot, Aleksandra Sokołowska, Eliza Nieszkowiecka, Artur Cyrwus, Dominik Zając za grę „Droga do wodopoju” zdobył I miejsce.
Zespół Szkoły Podstawowej nr 137 w składzie: Patrycja Kołodziejczyk, Piotr Słoma, Martyna Lenda, Szymon Sroka, Dominika Woźniak za grę „Quiz matematyczno – przyrodniczy” zdobył II miejsce.


W Konkursie „Mądra głowa, sprawne ręce”:

I miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej nr 47 w składzie: Jakub Wacławski, Tomasz Więcławski, Bartosz Garaś
II miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Magdalena Olszewska, Jakub Czupryna, Anh Tuan Nugyen
III miejsce – Zespół Szkoły Podstawowej nr 29 w składzie: Anna Wrona, Wojciech Sroka, Emilia Szczukiewicz

Gratulujemy


23 XI 2016 r. Projekt edukacji leśnej w klasie 2b


W okresie od września do października 2016 r.  klasa 2b realizowała projekt edukacji leśnej pt. Jakie tajemnice kryje las? Głównym celem projektu było propagowanie wiedzy o lasach i ich roli dla środowiska oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci poprzez kontakt z przyrodą. Uczniowie zapoznali się z piętrową budową lasu, poznali jak ważne jest znaczenie lasów i jak należy o nie dbać. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było stworzenie przez każdego ucznia własnej Księgi lasu. Na zakończenie projektu, dzieci przygotowały makietę lasu, gdzie można było zobaczyć drzewa liściaste, iglaste, zwierzątka leśne oraz skarby lasu.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego