1 okres 17/18 - Szkoła Podstawowa nr 8

1 okres 17/18

Z życia szkoły > 2017/2018

4 X 2017 r. Indywidualna Liga Lekkoatletyczna

4 października na stadionie w Nowej Hucie odbyła się Indywidualna Liga Lekkoatletyczna w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum w składzie: Patryk Kaczor, Dawid Kwiecień, Kacper Łuszczyński, Nikodem Nosek, Daniel Płodzień, Krystian Wawryniuk oraz Krystian Wojciechowski.
Konkurencja jak zawsze była duża i nie udało się zająć miejsca na podium, ale w swoich seriach na czas
, niektórzy okazali się najlepsi godnie reprezentując nasze gimnazjum.

4 X 2017 r. Wycieczka do Niepołomic

W dniu 4.10.2017 roku klasy II i III B wybrały się na wycieczkę do Izby Leśnej w Niepołomicach. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych warsztatach, podczas których poznali gatunki zwierząt żyjących w Puszczy Niepołomickiej oraz słuchali ich odgłosów. W trakcie prezentacji multimedialnej dzieci zobaczyły żubry, łosie, jelenie, daniele, sarny, dziki, zające szaraki, lisy, borsuki, wiewiórki. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez panią prowadzącą. Za poprawne odpowiedzi dostawali interesujące nagrody. Zwiedzając Izbę Leśną, oglądaliśmy wiele interesujących eksponatów. Na koniec wybraliśmy się na spacer Ścieżką Edukacyjną, podczas którego mogliśmy na żywo oglądać niektóre gatunki zwierząt i roślin.

29 IX 2017 r. Małopolska Noc Naukowców

29 września grupa uczniów z klasy siódmej i z klas gimnazjalnych uczestniczyła w Małopolskiej Nocy Naukowców. Odwiedziliśmy laboratoria Akademii Górniczo – Hutniczej. W laboratorium chemicznym na Wydziale Metali Nieżelaznych oglądaliśmy doświadczenia związane z wykrywaniem jonów w roztworach wodnych i ich reakcje charakterystyczne. W laboratorium metalografii obserwowaliśmy, jak bada się właściwości metali. Na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oglądaliśmy prezentacje, zdjęcia i filmy w Laboratorium Wizualizacji Trójwymiarowej. Obejrzeliśmy również pokazy robotów mobilnych oraz prezentację autonomicznego robota humanoidalnego i jego działań interaktywnych.

29 IX 2017 r. VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają.” Jego organizacją w tym roku zajęli się uczniowie klas czwartych. Czteroosobowe komisje egzaminacyjne odwiedziły poszczególne  klasy  i sprawdziły, czy koleżanki i koledzy pamiętają  tabliczkę mnożenia.  Swoich ”sił matematycznych”  spróbowali również niektórzy rodzice uczniów klas młodszych oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.  W naszej szkole mamy wielu Ekspertów Tabliczki Mnożenia!

29 IX 2017 r. Kółko ekologiczno-plastyczne w klasie IIAP

W miesiącu wrześniu dzieci z klasy IIAP podczas zajęć z kółka ekologiczno - plastycznego rozmawiały na tematy związane z ekologią. Dowiadywaliśmy się co to jest ekologia, jak należy dbać o nasze środowisko. Oglądaliśmy ciekawe filmy związane z omawianym tematem, rozwiązywaliśmy krzyżówki i wykreślanki, czytaliśmy interesujące książki oraz wykonywaliśmy prace plastyczne. To były ciekawe i twórcze zajęcia.

29 IX 2017 r. Dzień Chłopaka

W dniu 29.09.2017 dziewczynki z Małego Samorządu, z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka, przygotowały dla wszystkich chłopców z naszej szkoły małą niespodziankę. Był to słodki poczęstunek z najlepszymi życzeniami. Chłopcy bardzo się ucieszyli i podziękowali dziewczynom, że o nich pamiętały.

26 IX 2017 r. Wybory do Małego Samorządu

W dniu 26.09.2017 odbyły się pierwsze w naszej szkole wybory Małego Samorządu. W wyborach brali udział uczniowie klasy II oraz klas III i IV. Podczas spotkania zaprezentowało się czterech kandydatów, którzy zostali wcześniej wybrani przez swoich kolegów z klasy. Wśród kandydatów ubiegających się o stanowisko przewodniczącego szkoły byli: Julia Jarczyk (klasa IIIA), Brunon Wójs (klasa IIIB), Nadia Oleś (klasa IVA), Maciek Górecki (klasa IVB). Wszyscy czterej kandydaci przedstawili siebie w profesjonalny i bardzo ciekawy sposób. Pozostali uczniowie mieli duży problem, aby wybrać tą jedyną osobę, ponieważ każdy zasługiwał na wygraną.

A oto wyniki wyborów:

I MIEJSCE Julia Jarczyk (Przewodnicząca Małego Samorządu)
II MIEJSCE Brunon Wójs (Z-ca Przewodniczącego)
III MIEJSCE Maciej Górecki (Z-ca Przewodniczącego)
IV MIEJSCE Nadia Oleś (Sekretarz)

Wszystkim serdecznie gratuluję.

15 IX 2017 r. Sprzątanie Świata

W dniu 15.09.2017 w piątek, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "Sprzątanie Świata". Wzięły w niej udział klasy Ib, IIa oraz klasy III. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w działania, z niezwykłą starannością sprzątali okolicę naszej szkoły. Jesteśmy z Nich naprawdę dumni!

1 VII 2017 r. Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2017/2018

4 września 2017 r. Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2017/2018:
o godz. 8.00 - klasy 5 - 7 szkoły podstawowej, ul. Grochowa 23
o godz. 9.30 - klasy 2 - 3 gimnazjum, ul. Grochowa 23
o godz. 10.30 - klasy 1 - 4 szkoły podstawowej, ul. Goszczyńskiego 44

Wyprawka pierwszoklasisty 2017/2018

4 września zajęcia świetlicowe nie odbywają się. W tym dniu obiady nie będą wydawane.

Zebrania z Rodzicami uczniów szkoły podstawowej odbędą się w dniu 4 września:
o godz. 17.00 - klasy 1 - 4 - ul. Goszczyńskiego 44
o godz. 18.30 - klasy 5 - 7 - ul. Grochowa 23

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się 5 września o godz. 11.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.

Zebrania z Rodzicami uczniów gimnazjum odbędą się w dniu 6 września o godz. 18.30.