1 okres cz.1 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

1 okres cz.1

Z życia szkoły > 2012/2013

27.11.


W tym dniu klasa III wybrała się zwiedzać Wawel. Wycieczka zorganizowana została w ramach planowanego konkursu „Krakusek”. Uczniowie zwiedzali Katedrę oraz komnaty, zdobywając wiele cennych informacji. Pani przewodnik opowiadała o ciekawych momentach z życia królów. Na koniec dzieci zostały podzielone na grupy, którym zostały przydzielone zadania. Rozwiązań musieli poszukać w komnatach i ekspozycjach tam znajdujących się. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekamy na konkurs i możliwość sprawdzenia siebie oraz tego, co zapamiętaliśmy podczas naszych wycieczek.


19. 11
Co się kryje po drugiej stronie ekranu?
- czyli o wizycie w TVN


W poniedziałek klasa 1a, dzięki uprzejmości mamy Karola, została zaproszona do telewizji TVN. Głównym celem wycieczki było obejrzenie planu filmowego serialu „Julka”. Dzieci z zaciekawieniem oglądały przygotowane na cele serialu mieszkania, gabinety, restaurację oraz Klinikę Piękna. Na wszystkich zrobiły wrażenie sztuczki stosowane przez ekipę filmową, aby pomieszczenia sprawiały wrażenie większych niż są w rzeczywistości, aby widok z okien był odpowiedni do pory dnia. Te i inne tajniki telewizji wyjaśniał nam pan Tomasz, któremu serdecznie dziękujemy.


13.11.
Wycieczka po Krakowie


W tym dniu klasa III wybrała się na wycieczkę po Krakowie, w ramach planowanego konkursu Krakusek. Podzieleni na grupy uczniowie, rozwiązywali przygotowane zadania, poznając tym samym zabytki naszego miasta. Zajęcia zakończyły się ciekawymi warsztatami w muzeum w Sukiennicach. Wszyscy wróciliśmy do szkoły zadowoleni i bogatsi o nową wiedzę na temat Krakowa.


09.11.
„MASZERUJĄ STRZELCY, MASZERUJĄ …"


Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8, Gimnazjum nr 51 i Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 spotkali się, aby wspólnie obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci wierszami i pieśniami patriotycznymi przypomniały zebranym trudną drogę Polaków do odzyskania wolności. Chętni uczniowie wzięli również udział w zorganizowanym konkursie na wykonanie biało - czerwonych kotylionów. Zostali także uhonorowani zwycięzcy międzyklasowego testu wiedzy na temat historii polskich dążeń niepodległościowych. Dzisiejszy dzień stanowił wyjątkową lekcję historii, która na długo pozostanie w pamięci dzieci i młodzieży z naszej szkoły...


31.10.
Akcja „Bądź bezpieczny na drodze"


W środę odwiedziła naszą szkołę pani pracująca w Straży Miejskiej w Krakowie. Pani sprawdziła wiadomości uczniów z klas 1 - 3 związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze. Dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie: przejść drogę do szkoły i z powrotem do domu, poruszać się rowerem, zachowywać się w samochodzie i wiele innych niezbędnych dla naszego bezpieczeństwa zasad. Po zakończeniu zajęć uczniowie otrzymali ufundowane przez Radę Dzielnicy kamizelki odblaskowe z numerem szkoły. Dzięki temu wszyscy uczniowie będą widoczni na drodze idąc i wracając ze szkoły.


29.10.
Wizyta osób niesłyszących


W poniedziałek odwiedzili klasy 1 - 3  goście niesłyszący  uczniowie z pobliskiego Ośrodka dla niesłyszących wraz z księdzem Grzegorzem. Mieliśmy okazję zapoznać się z tajnikami porozumiewania się w języku migowym. Starsi koledzy pokazali nam jak migać wiele słów, litery, liczby. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Teraz wchodząc na stołówkę możemy nie tylko powiedzieć ale i pokazać słowo „dziękuję”.


26.10.
„JESIENNE LUDZIKI, STWORKI I POTWORKI",
„W ZACZAROWANYM LESIE"- ROZDANIE NAGRÓD


W dniu dzisiejszym uczniowie ze zniecierpliwieniem czekali na rozstrzygniecie aż dwóch konkursów: „W ZACZAROWANYM LESIE” zorganizowanym przez Klub Przyjaciół Sówki Mądrej Główki oraz „JESIENNE LUDZIKI, STWORKI I POTWORKI” zorganizowanym przez panią Ewelinę Drankę. Sówka Mądra Główka, która postanowiła zagościć w naszej szkole, znalazła tu wielu kandydatów na swoich przyjaciół. Dzieci, używając różnorodnych technik plastycznych, wykonały piękne prace, które ilustrowały, jak, według nich, wygląda las naszej Sówki. Sześć spośród  nich zasłużyło na szczególne uznane i zostało nagrodzone. Sówka Mądra Główka dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu i zaprasza do udziału w kolejnych zadaniach kandydatów na Klubowiczów. Dzieci, wykonując ludziki i stworki z darów jesieni, wykazały się dużą pomysłowością. Trudno było wyłonić zwycięzcę, dlatego każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Gratulujemy!  


19.10.
ZAJEZDNIA TRAMWAJOWA PODGÓRZE


W piątek klasa 1a, korzystając z zaproszenia mamy Szymona, wybrała się na wycieczkę do Zajezdni Tramwajowej Podgórze. Oglądaliśmy różne tramwaje oraz hale postojowe, w których są one m. in. myte i naprawiane. Najbardziej podobał się nam najnowszy model tramwaju  Bombardier NGT8. Mieliśmy możliwość obejrzenia go od środka, a nawet wejścia do kokpitu. Jego nowoczesne wnętrze robi duże wrażenie. Specjalnie dla nas ten nowoczesny tramwaj wykonał „rundkę honorową" po zajezdni. Na zakończenie otrzymaliśmy upominki. To była bardzo ciekawa wycieczka. Dziękujemy!


12.10.
Ślubowanie


Ten dzień był najważniejszym dniem dla naszych pierwszoklasistów. Złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na ucznia naszej szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy otrzymali dyplomy oraz upominki.

Uczniom klasy 1a życzymy wielu sukcesów!


27 - 28.09.
XII Rajd Rodziny Szkół Tischnerowskich
Domosławice


W ostatnich dniach września, przedstawiciele II i III klas naszej Szkoły, wraz z innymi uczniami ze szkół noszących imię księdza profesora Józefa Tischnera uczestniczyli w Rajdzie Tischnerowskim. Ta piesza wędrówka górskimi szlakami odbyła się w tej formie już po raz dwunasty. Tym razem gospodarzem był Zespół Szkół i Przedszkola w Domosławicach. Dla rajdowiczów przygotowano wiele atrakcji: zwiedzanie ruin zamku w Melsztynie, odwiedziny na zamku w Czchowie, wyprawa do kościoła św. Świerada w Tropiu i poznanie jego historii od czasów pustelni oraz okolicznych zabytków przyrodniczych. Wędrowaliśmy przez piękne okolice, podziwiając roztaczające się wokół widoki i ciesząc się jesiennym słońcem. Pomimo zmęczenia i bolących nóg, wszyscy dzielnie dotarli do celu, do szkoły naszych gospodarzy, gdzie zaplanowano nocleg. Koniec marszu nie oznaczał jednak czasu pożegnania rajdowiczów. Na finał czekaliśmy do wieczora. Po kolacji, na posilonych i wypoczętych uczestników czekały liczne konkursy i zabawy oraz dyskoteka. Z dobrej strony pokazali się przedstawiciele naszej drużyny zdobywając pierwszą nagrodę za rozwiązanie rajdowej krzyżówki. Nagrodę otrzymała także Martynka Łach z II klasy, która okazała się najmłodszym uczestnikiem rajdu. W piątek, wzięliśmy udział we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Domosławicach, po czym ruszyliśmy w drogę do Melsztyna,  wyznaczającego koniec wspólnej wędrówki. Tym samym rajd 2012 przeszedł do historii. Pozostaną po nim wspomnienia w postaci zdjęć oraz nowo nawiązane znajomości.    
DO GALERII>>


21.09.
Wycieczka  „Od projektu do wykonania”

W piątek 2 klasa na zaproszenie firmy, w której pracuje jedna z mam uczennicy, wybrała się na niecodzienną wycieczkę do firmy produkującej różne stalowe konstrukcje. Bardzo miła pani technolog zapoznała uczniów z etapami produkcyjnymi. Mieliśmy okazję oglądnąć projekty a potem oglądnąć te elementy już wykonane. Panowie na hali pokazali nam maszyny, które tną, gną, wiercą stal, wycinają filigranowe elementy stalowe. Panie przygotowały dla wszystkich niespodziankę- wspaniałe blaszane słonie. Każdy otrzymał blaszkę i musiał ją wygiąć tak, jak instruowała nas pani. Na koniec pan pomalował nam słonie. To nie był koniec niespodzianek wszyscy otrzymali jeszcze filigranowe rowery, wycięte przez jedną z maszyn na hali. Bardzo dziękujemy za te nowe  doświadczenia!


19.09.
"Bądź widoczny - bądź bezpieczny"


W środę pięciu uczniów klasy III brało udział w imprezie „Bądź widoczny bądź bezpieczny”, organizowanej w Szkole Podstawowej nr 26 w Krakowie. Patronat nad tą imprezą objęła Rada Dzielnicy XIII i Zespół „Bezpieczny Kraków”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 26 przygotowali program artystyczny przypominający o tym jak należy zachowywać się na drodze. Na finał,  Przewodniczący Rady Dzielnicy XIII wręczył kamizelki odblaskowe dla dzieci ze szkół i przedszkoli samorządowych naszej dzielnicy.


18.09.
Wizyta w TVN

W ten dzień klasa 2 wybrała się na wizytę na planie serialu „Julia” realizowanego w studiach telewizji TVN. Uczniowie mieli niecodzienną okazję poznać kulisy produkcji filmowej. Z bliska oglądali dekoracje, kamery, oświetlenie. Mieli też możliwość poznania pracy realizatorów w reżyserce, operatora kamery, podglądania realizacji nagrania programów. Zwiedziliśmy też studio „Rozmów w toku” i telewizji TTV. To było naprawdę ciekawe!


17.09.
„Konkurs o złote pióro”

Tuż przed wakacjami pani wychowawczyni ogłosiła konkurs na wakacyjny pamiętnik „O złote pióro”. Całe wakacje uczniowie obecnej 2 klasy pracowicie przygotowywali swoje dzienniczki i dostarczyli je na początku września. Wszystkie dzienniczki zostały wystawione na wystawie. Uczniowie z 1 klasy głosowali na wybrany dzienniczek za pomocą karteczek. Do jury zaprosiliśmy też panią Basię Heksel – wychowawcę świetlicy i panią Ewelinę Dranka - wychowawcę 1 klasy. Pierwsze miejsce i złote pióro otrzymał - Filip Krzyż, drugie  miejsce i srebrne pióro – Karol Pisarczyk, trzecie miejsce i brązowe pióro – Ola Wołoszyn. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


17.09.
Święto ziemniaka dziś mamy, tak więc wszystkich zapraszamy,
na konkursy i zawody!


W poniedziałek uczniowie 1 i 2 klasy uczestniczyli w Szkolnym Dniu Ziemniaka. Uczniowie rywalizowali ze sobą w wielu zabawach związanych z ziemniakami. Po zawodach wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody. Wspaniale jest bawić się razem na świeżym powietrzu!


14.09.
„Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę"


W piątkowy pochmurny poranek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wraz z nauczycielami wybrali się nad Bagry. Celem wyprawy było posprzątanie pobliskiego placu zabaw i plaży nad zalewem. Patrząc na dzieci, nikt nie miał wątpliwości, że właśnie rozpoczęła się 19 akcja „Sprzątanie Świata - Polska". Wszystkim serdeczne dziękujemy!


03.09.
Rozpoczęcie roku szkolnego

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego