1 okres - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

1 okres

Z życia szkoły > 2011/2012

06.02.
Dzień otwarty


  W tym dniu w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Przyszło wiele dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Nasi gości bawili się na zorganizowanym z tej okazji Balu Karnawałowym. Wszyscy przebrani za różne postacie bajkowe wspólnie tańczyli oraz brali udział w różnych konkursach.
Podczas tego dnia, dzieci mogły również poprzez zabawę, sprawdzić swoje umiejętności na zorganizowanych przez naszych nauczycieli stanowiskach: przyrodniczym, języka angielskiego, plastycznym oraz chemicznym.
Goście opuszczali mury naszej szkoły będąc zadowolonymi. Dlatego mamy nadzieję, ze wszyscy dobrze się bawili, podczas naszego Dnia Otwartego.


27.01.
Serce dla zwierząt


Klasy 1 i 2 uczestniczyły w dorocznej zbiórce darów dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami, prowadzącego schronisko dla psów i kotów.
Uczniowie zebrali worki z suchą karmą, puszki  z karmą  oraz wiele zabawek i innych rzeczy przydatnych dla zwierząt.
Zgromadzone dary przekazaliśmy pani Marcie Seweryńskiej, która z ramienia Samorządu Szkolnego ma pieczę nad całą akcją. Nasi starsi szkolni koledzy z Gimnazjum pojadą z darami do schroniska.
Bardzo się cieszymy, że tak wiele z nas przekazało karmę dla zwierząt.
Udało nam się zebrać całkiem dużą ilość !!!
Pokazaliśmy, że młodsi uczniowie też mają
„SERCE DLA ZWIERZĄT”.


26.01.
 W klasie II odbyła się uroczystość z okazji
Dnia Babci i Dziadka


Dzieci z tej okazji przygotowały występ artystyczny. Na początku zaprezentowały dwa układy taneczne. Następnie recytowali wiersze i śpiewali piosenki dla ukochanych Babć i Dziadków. Swój występ ukoronowali wręczeniem, własnoręcznie wykonanych laurek.
Po przedstawieniu, wszyscy Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, gdzie osobiście mogli podziękować swoim wnukom za pięknie przygotowane Ich Święto...


9.01.
Wystawa Szopek Krakowskich

W tym dniu klasa I pojechała na wystawę, gdzie miała okazję podziwiać wspaniałe szopki. Wszystkie wzbudzały zachwyt swoimi mieniącymi się kolorami oraz ruchomymi postaciami, niejednokrotnie związanymi z naszym miastem. Pierwszoklasistom najbardziej podobały się prace dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli. To zachęciło naszych uczniów do zrobienia
w następnym roku własnej szopki. Wycieczka była także okazją do podziwiania zabytków architektury oraz różnych elementów zdobień na kamieniczkach.


21.12.
Jasełka

Tego dnia tradycją stało się, że uczniowie Szkoły Podstawowej przygotowują świąteczne przedstawienie. Tak też i było w tym roku. Uczniowie klasy pierwszej oraz drugiej wspólnie przygotowali wspaniałe Jasełka. Na tą uroczystość zostali zaproszeni wszyscy nauczycieli uczący w naszej szkole, a także Ci, którzy kiedyś należeli do naszego grona. Życzliwa oraz świąteczna atmosfera, jaka towarzyszyła nam w tym dniu, na długo pozostanie w naszej pamięci.


13.12.
Klasa pierwsza wykonała ozdoby choinkowe

Zadnie wykonania ozdób choinkowych przez naszych najmłodszych uczniów było nie lada wyzwaniem. Najpierw została wykonana masa. Chłopcy dzielnie wałkowali ciasto,
z którego wycinane były ciasteczka w różnych kształtach. Po ich wysuszeniu, dzieci pomalowały swoje prace barwnymi farbami. Kolejnego dnia były tworzone papierowe kapelusiki
karuzele. Podczas wykonywania tych prac pierwszoklasiści musieli wykazać się dokładnością w obrysowaniu i wycinaniu potrzebnych elementów. Zrobili bombki z papierowych pasków oraz malowali odlewy gipsowe. Trzeba było wiele trudu, aby wszystko się udało. Swoje dzieła uczniowie powiesili na naszej klasowej choince,
a część oddali na Świąteczny Kiermasz, organizowany przez Samorząd Szkolny.


12.12.
XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im.ks. Kazimierza Szwarlika


W tym dniu klasa pierwsza wystąpiła w Podgórskim Domu Kultury w Krakowie. Nasi uczniowie w swoim repertuarze przygotowali góralskie kolędy: „Jezusa narodzonego” oraz „Narodził się Jezus”. Śpiewanie kolęd przybliżyło pierwszoklasistom język, jakim posługiwał się patron naszej szkoły. Dodatkowo śpiewanie ich zostało wzbogacone ruchem scenicznym. Na pamiątkę otrzymaliśmy dyplom, który przypomina dzieciom o ich wspaniałym występie.


09.12.
Spotkanie ze stomatologiem

Aby przybliżyć naszym uczniom obraz zawodu dentysty, zaprosiliśmy do naszej szkoły dwie panie stomatolog. Podczas rozmowy nasi uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca stomatologa oraz co należy zrobić, aby móc wykonywać ten zawód. W trakcie prezentacji zostało pokazane jak należy
w sposób prawidłowy dbać o „zdrowy uśmiech”.
Zainteresowanie dzieci i skupiona uwaga na tym, co mówią goście była tak duża, że kto wie, czy wśród naszych uczniów nie ma przyszłego stomatologa?


06.12.
Mikołajki

W tym dniu naszych uczniów odwiedził bardzo wyjątkowy gość. Oczekiwany przez wszystkie dzieci Święty Mikołaj. Przyniósł On wspaniałe prezenty i sam również otrzymał podarunek od klasy pierwszej. Która na dowód sympatii wykonała dla Niego czerwone serce oraz zaśpiewała piosenkę. Na koniec wizyty każdy uczeń zrobił sobie na pamiątkę zdjęcie z Świętym Mikołajem.


28.11.
Andrzejki
wieczór magicznych wróżb

W tym dniu wychowawczyni klasy pierwszej zorganizowała dla swoich uczniów andrzejkowe wróżby. Dzieci mogły sprawdzić, co ciekawego spotka ich w przyszłości.
Było: kręcenie butelką, odgadywanie ukrytych przedmiotów pod kubkiem, rzucanie kostkami i monetą. Ten czas uczniowie spędzili bardzo miło i wesoło.16.10.
Teatr Stary


Po raz pierwszy uczniowie mogli stanąć na scenie teatru tak, jak prawdziwi aktorzy. Mieli okazję zobaczyć takie miejsca jak: charakteryzatornia, rekwizytornia, reżyserka, pokój realizatora dźwięku. Jednym z najciekawszych momentów, zapierających dech w piersiach, było zaprezentowanie ciekawych, magicznych sztuczek oraz sposobu ich wykonania. Jaki nie jest znany publiczności, siedzącej na widowni i oglądającej spektakl.
Po powrocie u wielu naszych uczniów obudziła się chęć zostania aktorem.


14.10.
Ślubowanie

Ten dzień jest bardzo wyjątkowym dla naszych pierwszoklasistów. Podczas uroczystego apelu zostają „zaprzysiężeni” na uczniów naszej szkoły. I jak na prawdziwych uczniów przystało wykonują
z wielkim przejęciem część artystyczną.


12.10.
A my byliśmy w teatrze…

Tego dnia klasa pierwsza pojechała do teatru Rabcio na przedstawienie: „Kiedy króla boli ząb”. Repertuar bardzo podobał się uczniom. Był pełen piosenek i żartów, a na dodatek przekazał dzieciom pewną tajemnicę…. A mianowicie, dowiedziały się one, że nie należy bać się dentysty, ponieważ może on okazać się magicznym czarodziejem. Po powrocie pierwszoklasiści narysowali swoje wspomnienia oraz fragmenty sztuki, które im się najbardziej podobały. Powstały wspaniałe, kolorowe rysunki. Niedługo znów wybierzemy się do teatru…07.10.
Wycieczka do TVN

W tym dniu dzieci po raz pierwszy mogły zobaczyć na żywo plan zdjęciowy oraz studio nagrań, które do tej pory mogły oglądać tylko przez szklany ekran telewizora.


26.09.
Wycieczka do Bochni

W tym dniu nasze dzieci przeniosły się do czasów średniowiecza. Mieli okazję zobaczyć i włożyć tamtejsze stroje, poznać zwyczaje panien dworu oraz rycerzy. I tak jak oni, stanąć do udziału w różnych konkurencjach. Było drużynowe przeciąganie liny, rzucanie do celu, wyścigi
w workach.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego