1 okres13/14 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

1 okres13/14

Z życia szkoły > 2013/2014


Regulamin rekrutacji uczniów do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 8 w Krakowie.


Dyrektor szkoły:
mgr inż. Barbara Buczkowska
Godziny przyjmowania stron:
poniedziałek 15:00 - 17:00  - ul Goszczyńskiego 44

Sekretariat:
mgr Aleksandra Pawlak
Godziny przyjmowania stron:
pon, śr, pt - 7:30 - 11:30
wt, czw - 12:30 - 16:30Do obwodu szkoły należą: ulica / osiedle, część ulicy / osiedla:

BAGROWA, BATKI, BISKUPIŃSKA, BRANDLA,
GLINIANA, GOSZCZYŃSKIEGO, GROCHOWA, GROMADZKA - numery nieparzyste od nr 49 do nr 999, GROMADZKA - numery parzyste od nr 40 do nr 1000,
IŁOWA, KACZA, KAPLICKIEGO, KOSIARZY, KOZIA, KRZYWDA,
LIPSKA - numery parzyste od nr 2 do nr 1000, , ŁANOWA,
MIERZEJA WIŚLANA, OBROŃCÓW MODLINA, PUŁKOWNIKA DĄBKA, RZEBIKA,
SASKA - numery parzyste od nr 4 do nr 1000, SASKA - numery nieparzyste od nr 23 do nr 999, SIEMIENOWICZA, STRYCHARSKA - numery parzyste od nr 2 do nr 8,
STRYCHARSKA - numery nieparzyste od nr 1 do nr 9, SUDECKA,
SURZYCKIEGO - numery parzyste od nr 2 do nr 1000, SZKLARSKA,
WODNA od nr 26 do nr 1000, WĘGLARSKA, ŹRÓDLANA, ŻEŃCÓW, ŻOŁNIERSKA

28 II 2014 r. Rekrutacja do klas pierwszych w Szkole Podstawowej nr 8

DOKŁADNE INFORMACJE DLA RODZICÓW SĄ DOSTĘPNE NA PORTALU EDUKACYJNYM

http://www.portaledukacyjny.krakow.pl/
W ZAKŁADCE
(kliknij)


28 II 2014 r. Piramida żywienia


Dnia 28 lutego uczniowie klasy IV wzięli udział w konkursie pt. "Piramida żywienia”. Podczas prezentacji swoich projektów omawiali zasady prawidłowego żywienia. Nagrodzone prace zostały wywieszone na szkolnym korytarzu. Podczas lekcji wykorzystano materiały otrzymane z Sanepidu oraz Wydziału Zdrowia UM Kraków.


27 II 2014 r. Energa Sailing


Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 9 lat, które do tej pory nie miały styczności z żeglarstwem na cykl bezpłatnych zajęć teoretycznych i praktycznych na Przystani Żeglarskiej KŻ Horn Kraków przy ul. Koziej 22 nad Zalewem Bagry Wielkie.
Program edukacji żeglarskiej Energa Sailing to kompleksowy projekt Polskiego Związku Żeglarskiego realizowany przy wsparciu Grupy ENERGA, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku. Jego celem jest promowanie żeglarstwa wśród dzieci i młodzieży jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu i osobistego rozwoju oraz odkrywania własnych pasji. Partnerami drugiej edycji są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Optimist.


Zapisy prowadzi regionalny koordynator projektu Józefa Ogrodnik, prezes klubu (www.kz.hornkrakow.pl), a w naszej szkole – Elżbieta Wolska. Zajęcia będą odbywać się we wtorki od godz. 16.30. Szczegóły naboru można znaleźć na stronie www.edu.energasailing.pl, gdzie odbywa się rejestracja uczestników.


Pierwsze zajęcia już 4 marca 2014 r.22 II 2014 WIELKI BAL

Zdjęcia już w galerii

Film


10 - 14 II 2014 Akcja ZIMA W SZKOLE 2014

W dniach od 10 do 14 lutego w budynku przy ul. Goszczyńskiego 44 odbywały się zajęcia w ramach programu „Akcja Zima” dla dzieci, które nie wyjechały na ferie zimowe. Trochę aura pokrzyżowała szyki naszym planom, bo zima była tylko w kalendarzu.

relacja  

Zdjęcia już w galerii


30 I 2014 r.

Mistrzostwa Krakowa szkół podstawowych w indywidualnym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej


Dnia 30 stycznia 2014 r. nasi uczniowie ze szkoły podstawowej brali udział w Mistrzostwach Krakowa w indywidualnym tenisie stołowym chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja w składzie: Hubert Mucha (kl. 4A) i Maciej Wróblewski (kl. 4A) po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach zaliczanych do Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. Sędzią głównym i prowadzącym zawody okazał się były Mistrz Polski w tenisie stołowym pan Zbigniew Kostuch oraz jedna z najwybitniejszych polskich tenisistek stołowych – czterokrotna Mistrzyni Polski i brązowa medalistka Mistrzostw Europy w deblu pani Jolanta Szatko.20 I 2014 r. Komputerowe badanie wad postawy


10 I 2014 r. AKCJA ZIMA W SZKOLE 2014

Szkoła Podstawowa  
AKCJA ZIMA W SZKOLE 2014


5 XII 2013 r. Wizyta Św. Mikołaja

Dnia 5 grudnia 2013 roku naszą szkołę odwiedził specjalny gość - Św. Mikołaj. Przybył do nas wraz z orszakiem, by wszystkim dzieciom wręczyć prezenty. Spotkanie ze Świętym Mikołajem odbyło się w świetlicy szkolnej.


25 X 2013 r. ODBLASKOWA SZKOŁA


We wrześniu i w październiku uczniowie klas I-III biorą udział w konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Celem konkursu jest wskazanie, iż szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. W ramach programu realizujemy następujące zadania:

1.
We wrześniu klasa I wzięła udział w drugiej edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Poruszane tematy w czasie programu to: bezpieczeństwo w domu, w szkole i na drodze, w czasie zabawy.

Dzieci otrzymały książeczki z zadaniami pomagającymi przyswoić treści związane z bezpieczeństwem.


Klasy I-III wybrały się na spacer po najbliższej okolice. Dzieci ubrane w kamizelki odblaskowe uczyły się lub przypominały sobie zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, wypatrywały znaków drogowych i starały się je zapamiętać. Po powrocie do szkoły wymienialiśmy napotkane znaki, omawialiśmy ich kształt, kolorystykę oraz znaczenie.

2.
W październiku odbył się konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Chętni uczniowie za pomocą różnych technik prezentowali swoją drogę z domu do szkoły. Wszystkie prace zostały pięknie i starannie wykonane, co przysporzyło wiele trudności w wyborze tych najlepszych. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Madzia Dziedzic z klasy I, drugie miejsce zajął Karol Pisarczyk z II klasy, a III miejsce Hania Adamczyk z klasy I.

3.
23.10.2013 w naszej szkole odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie „Wiedza o bezpieczeństwie”, tworzyli plakaty, których przewodnim tematem było „Bezpieczeństwo w drodze do domu i ze szkoły”, a także projektowali i tworzyli własne stroje odblaskowe z przyniesionych materiałów oraz bibuły. Dzień Bezpieczeństwa zakończył się pokazem mody, podczas którego uczniowie prezentowali stworzone przez siebie ubiory. Nasz Dzień Bezpieczeństwa obserwowała i fotografowała dziennikarka z „Gazety Krakowskiej”. Dzieci chętnie brały udział we wszystkich zabawach, ucząc się zarazem i dowiadując na temat bezpieczeństwa w domu, w szkole i na drodze.


4. 28.10.2013 naszą szkołę odwiedziła pani ze Straży Miejskiej. Dzieci z klas I-III brały udział w zajęciach przygotowanych przez naszego gościa. Ponownie przypominały sobie o prawidłowym poruszaniu się na drodze oraz mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, podróżując w przebraniach samochodu.

5.
W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie z 2 i 3 klasy wykonali na zajęciach w świetlicy makietę miasta. Podczas pracy szczególną uwagę zwracaliśmy na prawidłowe oznaczenie przejść dla pieszych, oznakowanie szkoły, umieszczenie znaków drogowych. Potem sprawdzaliśmy swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze bawiąc się samochodami i ludzikami poruszającymi się po makiecie naszego miasta. Bawiąc się i ucząc szybciej zapamiętamy reguły bezpiecznego poruszania się na drodze.18 X 2013 r. MISTRZOSTWA SZKOŁY w ŻEGLARSTWIE


Dnia 18 października 2013 r. na Zalewie Bagry Wielkie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Żeglarstwie w klasie Optimist. Regaty zostały rozegrane w kategoriach szkoły podstawowej i gimnazjum, osobno dla dziewcząt i chłopców. Mimo niesprzyjającej pogody (silny wiatr, chłód i przelotne opady deszczu) młodzi żeglarze dzielnie walczyli na wodzie, a pozostali uczestnicy brali udział w grach i zabawach na brzegu oraz oglądali film o tematyce żeglarskiej.
Mistrzostwa zorganizowane były w Ośrodku Żeglarskim HORN przez Panią Prezes Józefę Ogrodnik i wsparciu p. Magdaleny Miłoń, p. Elżbiety Wolskiej oraz ks. Mariusza Wrzesińskiego, który okazał się zapalonym żeglarzem. Medale, dyplomy i pamiątkowe statuetki dla zwycięzców wręczał m.in. Mistrz Świata i Polski – Piotr Ogrodnik.


Wyniki:
Szkoła podstawowa – dziewczęta
1. Anna Stanula
2. Natalia Baran
3. Martyna Łach
4. Lena Ogrodzka i Karolina Hebda

Szkoła podstawowa – chłopcy
1. Szymon Rybak
2. Martin Smela
3. Sergiusz Smela
4. Szymon Sowula
5. Krzysztof Sowula
6. Natan Gnutek

Gimnazjum - dziewczęta
1. Izabela Wajda
2. Karolina Burkat

Gimnazjum – chłopcy
1. Bartłomiej Barwiński
2. Mateusz Florek
3. Daniel Czyż
4. Dawid Wszołek
5. Mateusz Sułek
6. Piotr Sułek
7. Daniel Boguszewski
8. Mariusz Wąchal


14 X 2013 ŚLUBOWANIE

14.10.2013 odbyło się Ślubowanie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej oraz klasy pierwszej Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej przygotowanej przez najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wszyscy pięknie recytowali swoje role, nie poddając się żadnej tremie. Po części artystycznej uczniowie klasy pierwszej składali swoje przyrzeczenie.
7 X 2013 r. BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – ROBIMY MAKIETĘ

W ramach akcji „Odblaskowa Szkoła” uczniowie z 2 i 3 klasy wykonali na zajęciach w świetlicy makietę miasta. Podczas pracy szczególną uwagę zwracaliśmy na prawidłowe oznaczenie przejść dla pieszych, oznakowanie szkoły, umieszczenie znaków drogowych. Potem sprawdzaliśmy swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze bawiąc się samochodami i ludzikami poruszającymi się po makiecie naszego miasta. Bawiąc się i ucząc szybciej zapamiętamy reguły bezpiecznego poruszania się na drodze.2 X 2013 r. Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych


Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych  odbyły się w środę 2 X. Pogoda na szczęście dopisała. Uczniowie  klas I i II szkoły podstawowej mieli do pokonania dystans ok. 200 m, uczniowie klas III i IV ok. 300 m, a młodzież gimnazjalna ok. 600 m. W przeprowadzeniu imprezy pomagali uczniowie z klas II i III gimnazjum, którzy na rowerach prowadzili i zamykali każdy bieg oraz rozdawali na mecie napoje każdemu kończącemu bieg uczniowi.
A oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:
 
Klasy I i II dziewczęta
 
1.Lena Ogrodzka
2.Julia Szymoniak
3.Julia Wiśniowska
 
Kl. I i II chłopcy
 
1.Józef Adamczyk
2.Artur Cyrwus
3.Dawid Vardanyan
 
Kl. III i IV dziewczęta
 
1.Martyna Stano
2.Dalila Cichoń - Kononec
3.Klaudia Ostruszka
 
Kl. III i IV chłopcy
 
1.Sergiusz Smela
2.Mateusz Kojara
3.Martin Smela
 
Gimnazjum dziewczęta
 
1.Klaudia Podgórska
2.Karolina Burkat
3.Klaudia Sada
 
Gimnazjum chłopcy
 
1.Wojciech Kuś
2.Artur Zabrzeński
3.Dawid Le Than

GRATULUJEMY30 IX 2013 r. SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Do posprzątania wyznaczono nam teren koło Bagrów. Każda klasa otrzymała worek na śmieci a  uczniowie rękawiczki. Wszyscy wzięli się do pracy. Zebraliśmy  kilka worków śmieci.
Takie akcje pozwalają na skuteczną edukację proekologiczną i uświadamiają uczniom konieczność umieszczania śmieci tylko w przeznaczonych do tego miejscach.26 IX 2013 r. NASZ CHLEB CODZIENNY -  zajęcia w klasie 3

Od setek lat chleb jest podstawowym pożywieniem dla ludzi prawie na całym świecie. W naszej polskiej tradycji jest szacunek dla chleba. Ale jak powstaje chleb…
Aby zapoznać uczniów z rodzajami pieczywa i ich sposobem powstawania udaliśmy się do pobliskiego sklepu, gdzie wypieka się pieczywo. Trafia ono do konsumentów ciepłe i pachnące. W sklepie uczniowie odnajdywali produkty zbożowe. Zrobiliśmy zakupy i po powrocie do klasy skosztowaliśmy wielu różnych gatunków pieczywa. Ola zrobiła nam niespodziankę i przyniosła chleb upieczony z mamą według przepisu z naszego podręcznika! Niektórzy po raz pierwszy smakowali tylu rodzajów chleba. Okazało się, że pieczywo ciemne wcale nie jest takie złe…26 IX 2013 r. Czwartki lekkoatletyczne

 
W dniach 19 i 26 września uczniowie naszej szkoły zarówno podstawowej jak i gimnazjum brali udział w "czwartkach lekkoatletycznych "organizowanych przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki na stadionie Akademii WF. Jest to impreza mająca na celu przybliżenie młodzieży  dyscypliny zwanej "Królową Sportu".
Można było sprawdzić się w następujących konkurencjach: biegi na 60, 100, 300, 600 i 1000 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.
Na zakończenie każdych zawodów losowane były wśród wszystkich uczestników pamiątkowe koszulki.22 IX 2013 r. DOLINA BĘDKOWSKA

 
22.09.2013 - nauczyciele WF naszej szkoły zorganizowali dla chętnych uczniów wyjazd do Doliny Będkowskiej celem wzięcia udziału w Ogólnopolskich Biegach po Dolinie.  Uczniowie klasy IV mieli do pokonania dystans 400 m, a gimnazjaliści 1000 m w pięknej części Doliny przy Skale Sokolica.
Konkurencja była duża ale i tak nasi uczniowie dobrze sobie poradzili zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce.
Wszyscy na mecie otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Można było też posilić się kiełbaską z grilla, skosztować swojskiego kwaśnego mleka (kto miał ochotę) oraz ciasteczek.

Gratulujemy wszystkim uczniom zajętych miejsc
i zapraszamy na kolejne wyprawy sportowe.20 IX 2013 r. "O złote pióro" - 2 edycja konkursu


Już po raz drugi zaraz po wakacjach uczniowie 2 i 3 klasy uczestniczyli w konkursie na pamiętnik z wakacji „O złote pióro”. Praca konkursowa miała zawierać opis ważnych dla dziecka zdarzeń z wakacji oraz rysunki, pamiątkowe wklejki itp. Konkurs ma na celu aktywizację uczniów podczas wakacji, a poprzez zapisywanie ciekawych wydarzeń w pamiętniku kształtuje swobodę pisemnej wypowiedzi. Prace na konkurs przygotowało 12 uczniów. Oceny prac dokonali poprzez głosowanie na daną pracę uczniowie klasy 1 oraz nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.


W kategorii uczniów klasy 2 główne nagrody – pamiątkowe złote pióra zdobyli:
Dawid Hołda i Artur Cyrwus

W kategorii uczniów klasy 3 główne nagrody - pamiątkowe złote pióra zdobyli:

Mieszko Bienias i Filip Krzyż

Wyróżnione zostały prace Julii Nawrot i Anny Stanula


Gratulujemy
2 IX 2013


Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2013/2014

O godz. 10.30 - uroczysta Msza św. w Kościele Matki Bożej Fatimskiej ul. Mały Płaszów.
O godz. 11.30 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku szkoły przy ul. Goszczyńskiego 44.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego