2 okres 14/15 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

2 okres 14/15

24 VI 2015 r. Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015


26 czerwca (piątek) o godz. 9.00 odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015.

28 czerwca (niedziela) o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Fatimskiej będzie odprawiona Msza Święta dla uczniów Zespołu Szkół nr 2.23 VI 2015 r. Projekty dzielnicowe

Serdecznie zapraszamy do głosowania na dwa projekty dzielnicowe, które będą dofinansowane z Budżetu Obywatelskiego. Głosować można poprzez stronę internetową: www.budzet.krakow.pl lub osobiście w Szkole Podstawowej nr 8, ul. Goszczyńskiego 44.

Projekt nr 9


Zachęcamy również do głosowania na Projekt nr 4 dla Dzielnicy XIII Podgórze pt. "Dom Kultury i Klub Sportowy w placówkach samorządowych na terenie Zespołu Szkół nr 2 oraz Gimnazjum nr 35".


Projekt nr 4

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Krakowie bierze udział w projekcie zgłoszonym przez Rodziców (i zarazem mieszkańców naszej dzielnicy) polegającym na sfinansowaniu z budżetu miasta dodatkowych zajęć pozalekcyjnych w naszej Szkole oraz udostępnienia obiektu wieczorami i w weekendy.

Więcej informacji znajdą Państwo na profilu społecznościowym projektu:
www.facebook.com/klubwszkole oraz na stronie www.krakow.pl/budzet12 VI 2015 r. Wycieczka na Wawel


W piątek 12 VI klasa 1b wybrała się na Wawel. Na Bulwarach Wiślanych pod Wawelem dzieci zobaczyły pomnik psa Dżoka- symbol psiej wierności. Historia Dżoka stała się jeszcze jedną, współczesną krakowską legendą, a jego pomnik jest nową atrakcją turystyczną Krakowa. Zwiedzanie Wawelu mali turyści rozpoczęli od Katedry, w której odbywały się najważniejsze uroczystości państwowe m.in. koronacje królewskie. Następnie uczniowie pokonali wiele wąskich schodów, aby dotknąć najsłynniejszy w Polsce dzwon „Zygmunt”. Po zejściu z wieży katedralnej uczniowie weszli do krypt. Znajdują się tam groby królów Polski, bohaterów narodowych, wielkich pisarzy polskich, a także pary prezydenckiej. Największą atrakcją dla wszystkich okazała się Smocza Jama oraz posąg Smoka Wawelskiego zionącego ogniem. Na zakończenie dzieci mogły kupić pamiątki dla bliskich oraz „bajgle”, czyli krakowskie obwarzanki.10 VI 2015 r. Wycieczka do Rabki


W dniach 10.06.-12.06 klasa druga, trzecia i czwarta wybrały się na wycieczkę do Rabki. Wycieczka ta została zorganizowana przez firmę Prymus Linguist. W ciągu trzech dni pobytu, na dzieci czekało wiele atrakcji. Zanim dotarliśmy do naszego ośrodka, odwiedziliśmy Skansen Taboru Kolejowego, gdzie dzieci oglądały stare lokomotywy i parowozy. Po zakwaterowaniu i obiedzie, wybraliśmy się na spacer do Parku Zdrojowego, a po kolacji dzieci brały udział w zajęciach na basenie. Na koniec dnia odbyła się dyskoteka, podczas której wszyscy uczestniczyli w różnych zabawach integracyjnych. Drugi dzień rozpoczęliśmy od Olimpiady Sportowej. Wszystkie dzieci chętnie i z zapałem rywalizowały w wielu konkurencjach, przygotowanych przez animatorów. Po obiedzie udaliśmy się na spotkanie z garncarzem. Zaprezentował on jak robi się garnki z gliny na prawdziwym kole garncarskim. Na koniec dzieci miały okazję samodzielnie wykonać własne przedmioty z gliny. Dzień ten zakończyliśmy pozowaniem do zdjęć, z których powstaną komiksy. Ostatni dzień spędziliśmy w Muzeum Orkana oraz Parku Zdrojowym. Zadowoleni, popołudniu wróciliśmy do Krakowa. Wycieczka bardzo nam się podobała i obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń.

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii5 VI 2015 r. Wyróżnienie dla naszej uczennicy w konkursie plastycznym „Malowane poezją”

Po raz kolejny mamy przyjemność poinformować Państwa o sukcesie naszej uczennicy z klasy II AP Hani Adamczyk. Hania zdobyła wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Malowane poezją" w kategorii I klas I - III szkoły podstawowej zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie (województwo lubelskie).


Serdecznie gratulujemy!


Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez naszą szkołę oraz szkoły zaprzyjaźnione.1 VI 2015 r. Dzień Dziecka w kl.1a

1 czerwca uczniowie z 1a odwiedzili Centrum Wspinaczkowe „Forteca”. Dzieci mogły spróbować swoich sił w spinaniu się na ścianki i po grubej linie. Wszyscy świetnie się bawili i dzielnie próbowali swoich sił. Kiedy ktoś był zmęczony, mógł odpocząć na hamaku. To był Dzień Dziecka na sportowo, a uczniowie poznali kolejną możliwość spędzania aktywnie wolnego czasu w swoim mieście.


29 V 2015 r. TEATR Z ÓSEMKI

Nasza szkolna grupa teatralna „TEATR Z ÓSEMKI” uczestniczyła w dwóch przeglądach zespołów teatralnych:
• 19 maja w XXIII MAŁOPOLSKICH SPOTKANIACH TEATRZYKÓW DZIECIĘCYCH
• 21 maja w „ODYSEJI TEATRALNEJ”.
W tym roku przygotowaliśmy przedstawienie : „CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ”.
W czerwcu planujemy przedstawienie dla rodziców i wszystkich sympatyków naszego teatrzyku – o terminie naszego występu poinformujemy w późniejszym terminie.25 V 2015 r. W Ogrodzie Botanicznym


W dniu 25 maja klasa druga wybrała się do Ogrodu Botanicznego. Dzieci oprowadzane były przez panie przewodniczki. Opowiadały one w interesujący sposób o niezwykłych roślinach, które mieliśmy okazję zobaczyć. Dodatkowo dzieci  zwiedziły szklarnię i palmiarnię. Ogromne okazy roślin tam znajdujących się, robiły niesamowite wrażenie. Wycieczka bardzo podobała się, a dzięki niej w praktyce mogliśmy zrealizować nasz temat o ogrodach botanicznych.


23 V 2015 r. Festyn Rodzinny


Dnia 30 maja  w godz. 11.00 - 15.00 serdecznie zapraszamy
Dzieci wraz z Rodzicami, z Opiekunami, Młodzież naszej szkoły i zaprzyjaźnioną
na Festyn Rodzinny pod hasłem "Spotkajmy się"


Społeczność Zespołu Szkół Nr 2


Więcej zdjęć obejrzysz w galerii


16 V 2015 r. 1a na festiwalu kultury tradycyjnej „ETNOROK w Małopolsce”

16 maja uczniowie z klasy 1a zaprezentowali krótki występ z okazji święta mamy w ramach konkursu „Róża dla mamy”. Nasz występ wszystkim bardzo się podobał. Uczniowie otrzymali specjalne wyróżnienie od jury – poczęstunek dla wszystkich uczniów na klasowy piknik. Poza tym dzieci otrzymały słodkości i wspaniałe naturalne lody z owoców. Miały też możliwość uczestniczenia w bezpłatnych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów imprezy.

film


8 V 2015 r. Warsztaty z pszczelarstwa


W dniu 08.05.2015 w klasie drugiej odbyły się warsztaty z pszczelarstwa. Odwiedził nas pan, który na co dzień zajmuje się hodowlą pszczół. Opowiadał nam w bardzo interesujący sposób o pszczołach oraz ich trybie życia. Na początku dzieci mogły posłuchać odgłosów dochodzących z ula, odtworzone z magnetofonu. Nasz gość pokazał dzieciom jak wygląda strój pszczelarza oraz prawdziwy ul, do środka którego mogliśmy zaglądnąć. Oglądaliśmy prawdziwe plastry miodu, produkowane przez pszczoły, nieżywe okazy pszczół, os, trzmieli i szerszeni. Zastanawialiśmy się nad różnicą między pszczołą, a osą, przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia oraz oglądaliśmy, dzięki specjalnemu mikroskopowi, zdjęcia omawianych owadów, a także sposób pobierania przez pszczoły pyłku z kwiatów. Warsztaty zakończyliśmy degustacją pysznego miodu :-).
Zajęcia były szalenie ciekawe i bardzo się podobały. Uczniowie dzięki nim, wzbogacili swoją wiedzę na temat pszczół, ich życia oraz produkcji miodu.5 V 2015 r. –  „Witaj majowa jutrzenko!”


W dniu 5 maja odbył się apel poświęcony 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy V. Młodsi koledzy obejrzeli  żywą lekcję historii, podczas której pojawił się niezwykły gość – pani konstytucja. Uczniowie mogli porozmawiać z zacną damą i zapytać ją o wszystko. Dzięki temu zarówno oni, jak i widzowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat Konstytucji 3 maja oraz okresu historycznego, w którym została uchwalona.


Podczas apelu opiekun samorządu szkolnego, pani Urszula Steinhof ogłosiła wyniki  konkursu szkolnego „Jestem Polakiem” i rozdała nagrody jego finalistom.


Młodsza grupa wiekowa:

I miejsce – Hanna Adamczyk kl. II

Starsza grupa wiekowa:

I miejsce Karol Pisarczyk kl. IV
II miejsce – Filip Krzyż kl. IV


5 V 2015 r. 1A z wizytą w Teatrze Ludowym


5 maja klasa 1a obejrzała przedstawienie „Kot w butach”. W ramach wizyty w teatrze dzieci miały okazję odwiedzenia zakamarków teatru. Po spektaklu pani, która na co dzień pracuje w tym teatrze  oprowadziła nas po swoim miejscu pracy. Zobaczyliśmy kulisy, zakamarki za kurtyną, miejsce suflera, garderobę, podziemia teatru, gdzie widzieliśmy mechanizm poruszający scenę. W garderobie uczniowie z bliska zapoznali się z aktorami, którzy grali w sztuce, którą wcześniej obejrzeli. Zadali im mnóstwo pytań i z ciekawością słuchali teatralnych opowieści. Pani zaprosiła nas na następne przedstawienia. Z pewnością tam wrócimy… .3 V 2015 r. Wyróżnienie dla naszej uczennicy w konkursie plastycznym "ROZWIŃ MYŚL"


Z radością informujemy, iż nasza uczennica Hania Adamczyk z klasy II AP zdobyła wyróżnienie w konkursie plastycznym "ROZWIŃ MYŚL" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Drogami Tischnera.


11 IV 2015 r. VII Ogólnopolski Konkurs Literacki

Z radością informujemy, że nasza uczennica z klasy II ap Hania Adamczyk zdobyła I miejsce w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim zorganizowanym przez Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Ratułowie pt.: „Tischner wysyła z Nieba pocztówkę do Twojej szkoły”. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie kartki pocztowej (rozwiązanie graficzne oraz treść).


Serdecznie gratulujemy!


Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez naszą szkołę oraz szkoły zaprzyjaźnione.20 III 2015 r. Głosujemy w plebiscycie Serwisu Nasze Miasto


Wybieramy najlepszą szkołę podstawową w Krakowie.

Wybieramy Szkołę Podstawową nr 8

Głosujemy do 13 kwietnia 2015 r. do godz. 12.00. pod linkiem:


Wybieramy najbardziej wystrzałową podstawówkę Krakowa


Z jednego komputera można oddać 5 głosów w ciągu doby na poszczególną kandydaturę.

Nasza Szkoła zdobyła 8 miejsce w plebiscycie Serwisu Nasze Miasto.

Za wszystkie głosy bardzo dziękujemy.


13 III 2015 r. Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 8


17 marca 2015 r. o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 8

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego