2 okres 15/16 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

2 okres 15/16

Z życia szkoły > 2015/2016

21 VI 2016 r. Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

23.06. - godz. 9.30 – apel klasy 1-3
             
godz. 11.00 – apel klasy 4-6
             

24.06. – godz. 9
.00 – zakończenie roku w szkole podstawowej, apel i spotkania w klasach
            
26.06. – godz. 11
.00 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w Kościele na Małym Płaszowie


1 VI 2016 r. Dzień Dziecka w Jaskini Wierzchowskiej


W środę klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Jaskini Wierzchowskiej. Dzieci zwiedzały jaskinię idąc krętym Przesmykiem Długim poprzez Salę z Kotłami i Hotelik do największej komory jaskiniowej - Sali Balowej i dalej do Sali Człowieka Pierwotnego. Podczas zwiedzania natknęły się na Jaskiniowców oraz uczestniczyły w interaktywnym spektaklu. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gra w piłkę pod jaskinią. Wracając z wycieczki wszyscy byli zmęczeni, ale szczęśliwi.30 V 2016 r. Kopiec Kraka


W poniedziałek klasy pierwsze wybrały się na Kopiec Kraka, aby podziwiać panoramę miasta i poznać piękne legendy związane z Podgórzem. Mama Michalinki, która była naszym przewodnikiem, opowiadała legendę o Białej Damie oraz wiele innych ciekawostek związanych z Krakowem. To była niezapomniana wycieczka, za którą pani Magdalenie bardzo dziękujemy.16 V 2016 r. Konkurs informatyczny

W naszej szkole odbył się konkurs informatyczny dla uczniów klas 4 – 6 „Komputery w naszym otoczeniu”. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu przedstawiającego zastosowania komputerów w życiu codziennym. Swoje prace zaprezentowało 13 uczniów.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości w ujęciu tematu.

W konkursie zwyciężyli:


Maciej Bańdo kl. 6 – I miejsce

Szymon Rybak kl. 5 – II miejsce


Filip Krzyż kl. 5 – III miejsce13 V 2016 r. Warsztaty na zamku w Lipowcu


13 maja 2016 r. klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę do zamku w Lipowcu. Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w warsztatach Szlakiem dam i rycerzy. Zajęcia prowadzone były metodą gry dydaktycznej, w czasie której uczestnicy mogli wcielić się w konkretną postać - damy, rycerza, giermka lub dwórki. W trakcie zajęć, prowadzonych w refektarzu lipowieckiego zamku, uczniowie pod kierunkiem edukatora, realizując zadania przypisane poszczególnym postaciom, zapoznali się z elementami wyposażenia rycerskiego i stroju kobiecego. Uczniowie poznali również zasady kodeksu rycerskiego. Całość zajęć zakończył turniej rycerski. Było strzelanie z łuku i walki na specjalnie przygotowane dla dzieci – miecze. Każdy z uczestników otrzymał glejt rycerski: dziewczynki zostały pasowane na dwórki a chłopcy na rycerzy.

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii5 V 2016 r. Warsztaty przyrodnicze uczniów klasy 2aKlasa 2a uczestniczyła w cyklu warsztatów opartych na bezpośrednim poznaniu zjawisk, które są częścią naszego środowiska. Wszystkie warsztaty odbyły się na terenie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

O warsztatach5 V 2016 r. Spotkanie z pszczelarzem w klasie 1b


W dniu 5 maja klasa 1b wzięła udział w warsztatach pszczelarskich pt. Poznajemy pszczoły. Podczas zajęć dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda ul, z czego jest zbudowany, co znajduje się w środku. Każdy mógł dotknąć plastra z miodem. Pod mikroskopem uczniowie oglądali pszczoły i osy. Dzieci dowiedziały się jaka jest różnica miedzy pszczołą a osą. Zajęcia zakończyły się  degustacją miodu. Słodkie warsztaty bardzo podobały się dzieciom.5 V 2016 r. Warsztaty uczniów klasy 2a w Bibliotece Wojewódzkiej

Klasa 2a uczestniczyła w zajęciach organizowanych w Wojewódzkiej Bibliotece w Krakowie.

O warsztatach4 V 2016 r. Uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja

W naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy piątej przybliżyli wydarzenia z 1791 w przedstawieniu przygotowanym z tej okazji.

Po apelu pani wicedyrektor Anna Igar –Makowska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy historycznej o Konstytucji 3 Maja. Uczeń klasy 4ap – Bartek Szwugier uzyskał najwięcej punktów ze wszystkich uczestników konkursu.


Gratulujemy zwycięzcom!


Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji apelu.
22 IV 2016 r. Dzień Ziemi


W związku z obchodami Dnia Ziemi, nasza szkoła przygotowała konkurs ekologiczny pt. Eko – Moda. Główne założenia konkursu to:

• kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej;
• propagowanie zasad prawidłowej segregacji odpadów;
• pokazanie dzieciom, że wiele niepotrzebnych surowców można w kreatywny sposób przetworzyć.

Konkurs polegał na przygotowaniu przez każdą z klas kolekcji strojów wykonanych z dowolnych materiałów, które przeznaczone są do wyrzucenia (worki na śmieci, puszki, butelki, papier itp.) Stroje zostały zaprezentowane podczas uroczystej gali 22 kwietnia 2016 r. Skierowany on był do klas 1-3. Zwyciężyła klasa 1a, która otrzymała nagrodę główną – zwycięski puchar. Drobnymi upominkami i książeczkami nagrodzone zostały wszystkie dzieci, które były zaangażowane w tworzenie kolekcji dla swojej klasy. Wszystkim gratulujemy pomysłowości i kreatywności w przygotowywaniu strojów.

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii18 IV 2016 r. „Muzyka niejedno ma imię”


Klasa 1a wybrała się do Arteteki na warsztaty „Muzyka niejedno ma imię”. Pierwszym etapem było zwiedzanie nowoczesnej, multimedialnej biblioteki. Dzieci oglądały trzy piętra: muzyka, obraz, słowo - każda nazwa odnosi się do typu gromadzonych zbiorów. Na warsztatach uczniowie 1a dowiedzieli się, jakie są alternatywne sposoby tworzenia oryginalnych melodii oraz instrumentów. Wiedzę tę wykorzystali w grach i zabawach muzyczno-ruchowych. Finałem zajęć był autorski koncert z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczy ogromne zaangażowanie dzieci podczas koncertu.

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii14 IV 2016 r. Trzecioteścik w klasie III


W dniu 14.04.2016 uczniowie klasy III napisali swój pierwszy egzamin - Trzecioteścik. Zadania sprawdzały wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Pomimo, iż dzieciom towarzyszył niewielki stres, wszyscy poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań bardzo dobrze. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.9 IV 2016 r. Świat dinozaurów w klasie 1b


Kiedy żyły dinozaury? Skąd wiemy jak wyglądały? Dlaczego wyginęły? Na te i inne pytania dzieci z klasy 1b postanowiły poszukać odpowiedzi w encyklopediach, albumach i w internecie. Na podstawie zdobytych wiadomości, uczniowie  stworzyli plakaty na temat W świecie dinozaurów. Zainspirowane pracą paleontologa, same ułożyły w  masie solnej szkielety dinozaurów. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.4 IV 2016 r. Teatr Groteska „Kot w butach”


Tego dnia klasy pierwsze wybrały się do Teatru Groteska na spektakl pt. „Kot w butach”. Znana każdemu dziecku bajka ukazuje sprytnego kota, który zapragnął, aby jego pan został księciem. Podczas spektaklu widzowie w  zabawny sposób zostali wprowadzeni w senne życie młynarzy, atmosferę dworu i w intrygę kota. Doskonała gra aktorska, dowcipne piosenki i humor, z którego śmiały się dzieci i dorośli, sprawiły, że był to bardzo radosny dzień.23 III 2016 r. Apel z okazji Świąt Wielkanocnych


W dniu 23.03.2016 roku w klasie III odbyło się śniadanie wielkanocne. Na początku dzieci złożyły sobie życzenia świąteczne. Następnie zasiadły do przygotowanego przez rodziców stołu. Znajdowały się na nim kolorowe kanapeczki, jajka oraz ciasta. O godzinie 10:00 odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Wielkanocnych. Z tej okazji klasa III przygotowała przedstawienie. Podczas występu uczniowie przypomnieli o tradycjach i zwyczajach świątecznych. To był wyjątkowy dzień w naszej szkole.23 III 2016 r. – Konkurs wielkanocny Ozdoby na świąteczny stół


Z okazji Świąt Wielkanocnych w naszej szkole został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą ozdobę  świątecznego stołu. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III. Oceniając prace, organizatorzy zwracali szczególną uwagę na samodzielność wykonania oraz kreatywność. Stroiki i pisanki były przepiękne. Trudno było wybrać najpiękniejszą pracę. Dlatego też postanowiliśmy przyznać 6 nagród dla laureatów.

Laureatami konkursu zostali:

Magdalena Dziedzic
Magdalena Dyrba
Jakub i Adam Sykulscy
Natalia
i Mateusz Lichoń
Joanna Węgrzyniak
Marcel Chmielewski


Ponadto przyznane zostały wyróżnienia:

Wiktoria Gaweł
Hanna Adamczyk
Wiktoria Piszczek
Filip Rudzki
Karol Bułka
Dawid Dedio


Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Gratulujemy!21 III 2016 r. Wielkanoc. Czas odnowy.


Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny klasa 1a spędziła w Muzeum Etnograficznym na warsztatach „Wielkanoc. Czas odnowy”. Podczas zajęć dzieci mały okazję poznać: jak wyglądało życie ludzi na wsiach na przednówku, jak przygotowywano się do Świąt Wielkanocnych, jaką moc miała palma wielkanocna oraz zwyczaje i obrzędy świąteczne. Duże wrażenie na wszystkich zrobiły bogato zdobione pisanki, na których niemal każdy wzór niósł ze sobą jakieś przesłanie.21 III 2016 r. Warsztaty "Moja wymarzona książka" w klasie III


W dniu dzisiejszym w klasie III w ramach warsztatów „Moja wymarzona książka” odwiedziła nas pani plastyczka. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z historią pisma oraz odbyła się pogadanka na temat komunikacji wizualnej. Dzieci samodzielnie starały się komunikować ze sobą bez użycia słów i liter. Za pomocą narysowanych przez siebie obrazków musiały zawiadomić swoją koleżankę lub kolegę o tym, co będą robić następnego dnia. Kolejnym elementem zajęć było „przeniesienie się” za pomocą wyobraźni do starożytnego Egiptu i piramid. Tym razem zadaniem uczniów było stworzenie własnej litery za pomocą charakterystycznego, wymyślonego przez siebie znaku. Nasz gość pokazał także dzieciom jak w dawnych czasach były ozdabiane litery, dawne przybory do pisania, japoński tusz, płytę graficzną, papier czerpany oraz prawdziwe pióra, za pomocą których mogliśmy spróbować coś napisać. Zajęcia były bardzo ciekawe oraz kreatywne, a zarazem uświadomiły dzieciom, że komunikacja za pomocą obrazu nie jest łatwa.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego