2 okres 16/17 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

2 okres 16/17

Z życia szkoły > 2016/2017


20 VI 2017 r. Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

21 VI - Uroczysta Msza św. dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej o godz. 11.00.

22 VI - Część artystyczna zakończenia roku szkolnego o godz.
8.00 - klasy 1 - 3; o godz. 10.00 - klasy 4 - 6.

23 VI - Rozdanie świadectw o godz.
9.00 - klasy 4 - 6. Klasy 1 - 3 wg odrębnych ustaleń.14 VI 2017 r. Wawel

Dnia 14.06.2017 nasza klasa 2a wybrała się na wycieczkę. Tym razem zwiedzaliśmy Wawel. Naszym przewodnikiem była moja mama. Poznaliśmy wiele legend oraz byliśmy w Smoczej Jamie. Były też pyszne lody i zakup pamiątek. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wycieczkę.

Michalina Piwko kl. 2a6 VI 2017 r. Konkurs informatyczny

"O bezpieczeństwie w sieci" to temat tegorocznego konkursu informatycznego dla uczniów klas 4 6. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie plakatu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Swoje prace zaprezentowało trzynastu uczniów.

W konkursie zwyciężyli:

Hania Adamczyk (miejsce I) i Miłosz Wójcik (miejsce I)

Julia Nawrot (miejsce II)

Gratulujemy!21 V 2017 r. Zielona Szkoła klasy 4a Muszyna - Złockie w dniach 15.05. - 19.05.2017 r.
28 IV 2017 r. Obchody Święta Konstytucji 3 Maja


W tym dniu w naszej szkole odbył się konkurs historyczny o tytuł Mistrza Historii roku szkolnego 2016/2017. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą został Filip Krzyż uczeń klasy VIa, pierwszym wicemistrzem - uczeń klasy IVa Antoni Ziarkowski, a tytuł drugiej wicemistrzyni otrzymała Anna Stanula z klasy VIa.

Zwycięzcom gratulujemy !!!26 IV 2017 r. Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „You Can Sing”


W dniu 26.04.2017 odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej „You Can Sing”. W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim. Uczestnicy konkursu oceniani  byli według następujących kryteriów: poprawność językowa, interpretacja i muzykalność oraz wrażenia artystyczne.

W konkursie wystąpili:
1. Karolina Janeczek kl. 6 AP
2. Martyna Łach kl. 6 AP
3. Szymon Zimny kl. 5 AP
4. Anna Stanula kl. 6 AP
5. Julia Tracz
w duecie z Tatianą Tomal kl. 4 AP
6. Bartosz Szwugier kl. 5 AP


Jury przyznało następujące miejsca:
Miejsce I
Anna Stanula kl. 5 6P z piosenką „Spider’s Web” Katie Melua

Miejsce II
Martyna Łach kl. 6 AP z piosenką „Don’t Worry Be Happy” Bobby McFerrin
Szymon Zimny kl. 5AP z piosenką „I want to break free” Queen

Miejsce III
Karolina Janeczek kl. 6 AP z piosenką „Skyfall” Adele

Gratulujemy wygranym i dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.21 IV 2017 r. Dzień Ziemi

21 kwietnia w naszej szkole odbył się ekologiczny pokaz z okazji Dnia Ziemi pt.: Eko Stwory. Każda z klas edukacji wczesnoszkolnej miała przygotować stwora, z dowolnych materiałów, pochodzących ze zużytych opakowań. Mogły to być butelki, kartony, gazety, zakrętki itp. Po kilkugodzinnej zespołowej pracy powstały: pająk, jednorożec, żyrafy, wieloryby, kreciki, kotki. Podczas prezentacji dzieci opowiadały, z jakich materiałów zbudowały swoje zwierzątko. Uczniowie przekonali się, że każde opakowanie może być powtórnie wykorzystane, np. do tworzenia ekologicznych zabawek.10 IV 2017 r. Szkolne Dni Książki - Wędrówki Czytelnicze


7 kwietnia 2017
Turniej „Szukam i wiem”


W piątek w naszej szkole odbył się po raz drugi Turniej literacko –polonistyczny „Szukam i wiem”. Impreza zorganizowana została w ramach „Wędrówek czytelniczych” szkolnych dni książki. Wzięły w nim udział klasy 4-6. Reprezentanci klas mieli za zadnie wykazać się dużą wiedzą z zakresu ortografii, frazeologii, znajomości lektur, zasad poprawności językowej, mitologii. Rywalizacja była bardzo zawzięta, ale zwycięzca mógł być tyko jeden. W tym roku była to klas 6a. Wszystkim drużynom gratujemy.


10 kwietnia 2017
„Turniej Bajkowy” podsumowanie konkursów „Wędrówek czytelniczych”


W ramach „Wędrówek czytelniczych” szkolnych dni książki, klasy I-III wzięły udział w bajkowym turnieju. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w znajomości bajek, baśni i poezji dla dzieci. Okazało się, że uczniowie świetnie znają literaturę dziecięca, jednak zwycięzcą okazała się klasa 2B.  
Podsumowaliśmy także wszystkie konkursy które odbyły się podczas naszych szkolnych dni książki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy
, oto wyniki:

Konkurs „Duety pisarskie”
I miejsce - Hania Adamczyk (kl.4a) z rodziną (Basia, Kuba, Małgorzata i Grzegorz Adamczyk )
I miejsce – Kasia Adamczyk i Zuzia Łukaszewska (kl. 3b)
II miejsce – Karolina Matejko (kl.4a)  i Ola Matejko  (kl.1a)
Wyróżnienie – Patrycja Mocek i Martyna Wajda (kl. 3b)
Wyróżnienie –Le
na Surowy i Magdalena Dziedzic (kl.4a)

Konkurs „Selfie z książk
ą
I miejsce - Piotrek Jarczyk (kl.3b)  i Julia Jarczyk (kl.2a)
II miejsce – Adela Pytel (kl.2a)
III miejsce – Dominika Wrzosek –Ostafin ( kl. 3b)


Nagroda publiczności:
Anna Stanula (kl.6a), Miłosz Wójcik (kl.4a)

Quizzy rozwiązywane w aplikacji Quizizz


Klasy 1-3
Zuzanna Maj (kl.2a)


Klasy 4-6
Julia Nawrot (kl.5a)


6, 7 IV 2017 r.  Soblówka


Początkiem kwietnia klasa 2a wybrała się na dwudniową wycieczkę do Soblówki w Beskidzie Żywieckim. Dzieci  brały  udział w ciekawych warsztatach muzycznych i plastycznych, lekcjach przyrody organizowanych w terenie oraz  dyskotece. Na nudę nie było czasu. Podczas spacerów, każdy mógł się przekonać jak trafne jest przysłowie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Drugiego dnia, dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do Krakowa. Już planujemy następny wyjazd.5.04.2017 r. Warsztaty w Teatrze Groteska - klasa Ia


5.04.2017 klasa pierwsza wybrała się do Teatru Groteska na warsztaty "Sekrety sceny". Dzieci oglądały piękne maski oraz lalki. Poznaliśmy kukiełki, jawajki, różnego rodzaju marionetki oraz to, jak się je animuje. Zwiedziliśmy również garderobę, scenę teatru, dowiedzieliśmy się kto pracuje w teatrze i czym się zajmuje. Warsztaty były interesujące, przybliżyły nam w ciekawy sposób jak wygląda teatr od kulis.11 III 2017 r. Bal karnawałowy


25 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, którego tematem przewodnim  była Kraina Królowej Śniegu. Dzieci, w przebraniach bałwanków, pingwinków, śnieżynek i księżniczek, bawiły się wraz z Królową Śniegu. Podczas balu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały klasy 1-3. Nie zabrakło również słodkich pyszności. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał watę cukrową.


1 III 2017 r. Warsztaty uczniów klasy 1 w Muzeum Inżynierii Miejskiej


W dniu 1.03.2017 klasa I wybrała się do Muzeum Inżynierii Miejskiej na warsztaty „Poznajemy Układ Słoneczny”. Na zajęciach dzieci nauczyły się, co oznacza słowo Kosmos, dowiedziały się wielu rzeczy na temat naszej galaktyki. Aby lepiej przyswoić wiedzę uczniowie brali udział w ciekawych eksperymentach. Warsztaty bardzo nam się podobały.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego