2 okres13/14 - Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

2 okres13/14

Z życia szkoły > 2013/2014

24 VI 2014 r. Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

26 czerwca godz. 11.00 - Msza Święta dla uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej

27 czerwca godz. 9.00 - zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014 w szkole podstawowej

PODRĘCZNIKI W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2014/201524 VI 2014 r. Wydarzenia z życia klasy pierwszej

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA Z ŻYCIA KLASY PIERWSZEJ
W ROKU SZKOLNYM 2013/2014Zdjęcia już w galerii


22 VI 2014 r. "Waterrun 2014"


W niedzielę 22 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach biegowych "Waterrun 2014". Mieli do pokonania dystans ok.1,1 km. Start i meta zlokalizowane były na płycie krakowskiego Rynku. Na pokonanie takiego dystansu w niedzielny poranek i przy pochmurnej pogodzie odważyło się tylko 6 chłopców: Artur Cyrwus, Józef Adamczyk, Dawid Hołda z klasy II, Roman Kacper z kl. III oraz Sergiusz i Martin Smela z kl. IV. Wszyscy pobiegli w koszulkach otrzymanych od organizatora, a na mecie otrzymali medale, słodycze i napoje.


18 VI 2014 r. SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

W każdą środę i piątek uczniowie szkoły podstawowej biorą aktywny udział w zajęciach koła czytelniczo-bibliotecznego – „Mole Książkowe” prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza – mgr Aleksandrę Daniec.

W trakcie cotygodniowych spotkań uczniowie wspólnie z prowadzącym odczytują kolejne rozdziały powieści niemieckiego pisarza Michael’a Ende pt.: Momo, czyli osobliwa historia
o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony im czas. Każdy fragment lektury porusza trudne tematy, dlatego często na zajęciach prowadzona jest dyskusja wyjaśniająca ewentualne niejasności. Ponadto podczas piątkowych spotkań uczniowie dzielą się spostrzeżeniami z przeczytanych książek. Również w tym dniu część zajęć przeznaczona jest zawsze na indywidualną lekturę.
Uczestnictwo w spotkaniach koła daje uczniom nie tylko możliwość doskonalenia umiejętności głośnego i cichego czytania ze zrozumieniem, ale także zapoznania się z historią pisma, dziejami papieru oraz metodami jego produkcji, jak również budową książki.

Lista uczniów aktywnie biorących udział w zajęciach:

Jakub Czupryna kl. 2
Bartosz Figiel kl. 2
Bartosz Grzesik kl. 2
Karol Kielijan kl. 2
Adam Szczygieł kl. 27 VI 2014 r. Spotkajmy się

Z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy na Festyn 2014

Więcej zdjęć obejrzysz w galerii 2013/2014

Filmy

Panu Krzysztofowi Stanuli dziękujemy za udostępnienie filmów

Hasłem tegorocznego Festynu z okazji Dnia Dziecka była: rodzina i zdrowe żywienie. Na terenie boisk sportowych przy naszym Zespole Szkół miało miejsce szereg atrakcji tj. koncerty, występy, prezentacje, konkursy, w których można było zdobyć dzięki sponsorom wiele fantastycznych nagród. Gry i zabawy rodzinne prowadzili harcerze z „Zastępu z dębowego lasu”, a największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, konkurs talentów oraz kiełbaski z grilla.


15 V 2014 SZKOŁA w RUCHU


Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 8 jest jedną z pierwszych krakowskich szkół, która otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej tytuł „Szkoła w Ruchu".

Nasze działania na rzecz aktywności fizycznej zgłoszone do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może", organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu zostały pozytywnie ocenione i zaakceptowane.

Wyniki Akcji można zobaczyć tutaj.

Gratulacje!


4 V 2014 r. Bieg w Skotnikach


W niedzielę 4.05.2014 uczniowie kl. III (Mateusz Kojara, Kacper Roman) oraz kl. IV (Hubert Mucha, Maciej Bańdo, Sergiusz Smela, Martin Smela, Kamil Turski) w aktywny sposób spędzali dzień wolny od zajęć szkolnych. Pod opieką nauczyciela oraz rodziców wzięli udział w biegach organizowanych już po raz 9 z okazji urodzin Jana Pawła II w Skotnikach. Chłopcy rywalizowali z rówieśnikami z wielu szkół z Krakowa i okolic na dystansie 400 m.
Na mecie każdy otrzymał piękny, okolicznościowy medal oraz dyplom uczestnictwa. Po biegu dla wszystkich startujących dzieci organizatorzy ufundowali lody.16 IV 2014 r. Wielkanoc


W dniu 16 kwietnia 2014 r. klasa 2a zaprosiła uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły na przedstawienie z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Dzieci zagrały na dzwonkach i wspólnie zaśpiewały piosenkę o kurku wielkanocnym, opowiedziały o symbolach Wielkanocnych – palmie, jajku, chlebie, soli, baranku, kurczaku i zajączku oraz w zabawny sposób zaprezentowały różne zwyczaje Wielkanocne. Najwięcej emocji wśród aktorów oraz publiczności wywołał Śmigus - Dyngus. Po przedstawieniu uczniowie wszystkich klas udali się na śniadanie wielkanocne do swoich sal lekcyjnych.

Więcej zdjęć obejrzysz w naszej galerii


13 IV 2014 r. Kiermasz świąteczny


28 III 2014 r.

W czasie roku szkolnego w naszej szkole realizowane są zajęcia taneczne, które stanowią  alternatywną formę zajęć wychowania fizycznego dla  kl. 1 i 2 szkoły podstawowej. Podczas zajęć uczniowie mają okazję poznać różne rodzaje tańców oraz ciekawe choreografie. Układy stanowią  połączenie różnych stylów tanecznych oraz elementów gimnastyki, akrobatyki i aerobiku. Każdy układ dostosowany jest do poziomu uczestniczących dzieci. Choreografie tworzone są do najpopularniejszych utworów co powoduje, większe zaangażowanie i  zainteresowanie uczniów. Dzieci w formie zabawy rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz poczucie rytmu. Zajęcia taneczne prowadzone są przez dyplomowaną instruktorkę tańca.25 III 2014 r. Dzień zdrowej żywności

Dnia 25 marca 2014 r. uczniowie klasy IV w ramach zajęć przyrody zorganizowali dla wszystkich uczniów szkoły "Dzień zdrowej żywności". Z wielkim zaangażowaniem przygotowali sałatki owocowe i kolorowe wiosenne kanapki. Następnie odbyła się wielka uczta z udziałem pracowników i uczniów szkoły. W menu znalazły się:

- "Owocowy zawrót głowy"
- "Wiosenne kanapeczki"
- "Owocowe szaleństwo"
- "Witaminowy wulkan"
- "Wybuchowy owoc
"

Więcej zdjęć w galerii


23 III 2014 r. ENERGA SAILING


Jesteśmy już po kilku pierwszych zajęciach programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing realizowanego na Przystani Klubu Żeglarskiego HORN nad Zalewem Bagry Wielkie w Krakowie. Nasi uczniowie uczestniczą zajęciach ogólnorozwojowych oraz teoretycznych – poznają zasady bezpieczeństwa na wodzie, podstawowe węzły, etykietę żeglarską, uczą się budowy Optymista, m.in. tworzą wspaniałe modele żaglówki wspólnie z rodzicami i pomocą trenerów. Przy sprzyjającej pogodzie ruszy praktyczne szkolenie na wodzie. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali kolorowe książeczki, z których można wyczytać wiele ciekawych informacji żeglarskich.21 III 2014 r. RUGBY TAG


Dnia 21 marca na lekcji wychowania fizycznego uczniowie z klasy czwartej mieli okazję poznać nową interesującą grę zespołową. Rugby Tag to bezkontaktowa forma rugby, jednej z najbardziej popularnych dyscyplin na świecie. Po krótkim przedstawieniu podstawowych zasad młodzi zawodnicy rozpoczęli ćwiczenia przygotowawcze, aby później rywalizować w pełnej formie gry. Największe emocje wzbudzała jajowata piłka, a podawanie jej tylko do tyłu wymagało dużej koncentracji. Okazało się, że Rugby Tag to świetna zabawa i doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu, integruje i daje dużo satysfakcji.


21 III 2014 r. GIMNASTYKA KOREKCYJNA


W bieżącym roku szkolnym na lekcjach wychowania fizycznego w klasach 3A i 4A szkoły podstawowej wprowadzone zostały elementy gimnastyki korekcyjnej. Jest to kontynuacja zajęć prowadzonych w ramach projektu pn. „Indywidualizacja pracy z uczniami w szkołach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków”. Chętni uczniowie mieli również możliwość skorzystania z „komputerowego badania wad postawy” przeprowadzanego już kolejny raz w naszej szkole przez N.Z.O.Z Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa, a dla czwartoklasistów zaplanowano organizację bezpłatnych grupowych zajęć finansowanych przez U.M. Kraków.    17 III 2014 r. Dzień Otwarty


13 III 2O14 r. ZAJĘCIA SPORTOWE w KSOS-ie


Podobnie jak w poprzednim roku szkolnym nasi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczą w zajęciach sportowych w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym im. „Szarych Szeregów”. Dla uczniów klasy trzeciej nauka i doskonalenie pływania jest alternatywną formą obowiązkowych zajęć wychowania fizycznego, którą prowadzą instruktorzy i trenerzy pływania, absolwenci krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Pozostali uczniowie oprócz lekcji na basenie uczestniczą w zajęciach ogólnorozwojowych z elementami gimnastyki korekcyjnej prowadzonych przez specjalistów z przygotowaniem z zakresu rehabilitacji ruchowej i fizjoterapii oraz w sekcji tenisa ziemnego, gdzie instruktorzy przekazują swoje zamiłowanie do czynnego uprawiania sportu, zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch”.12 III 2014 r. XII MEMORIAŁ IM. KS. PROF. JÓZEFA TISCHNERA W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM
Łopuszna – Kluszkowce 12.03.2014 r.


Już po raz dwunasty w stacji narciarskiej Czorsztyn SKI w Kluszkowcach odbyły się zawody narciarskie, których celem było uczczenie pamięci ks. prof. Józefa Tischnera. Pomimo wiosennej aury śniegu nie brakowało i na trasie slalomu giganta rywalizowali uczniowie, nauczyciele i rodzice szkół noszących imię ks. prof. J. Tischnera z całej Polski oraz szkół zaprzyjaźnionych. Organizatorem aktywnego wypoczynku i szlachetnej sportowej rywalizacji był UKS Aktywni przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łopusznej oraz stacja narciarska Czorsztyn SKI w Kluszkowcach.
Nasza osiemnastoosobowa reprezentacja składała się z nauczycieli, rodziców, uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, którzy odnieśli największe sukcesy. Oto ich wyniki w poszczególnych kategoriach:


dzieci młodsze dziewczynki:
Matejko Karolina (1A)   4 miejsce
dzieci młodsze chłopcy:
Adamczyk Józef (2A)   2 miejsce
Sykulski Jakub (1A)   3 miejsce
Gnutek Natan (1A)   7 miejsce
dzieci starsze dziewczynki:
Stanula Anna (3A)   2 miejsce
Janeczek Karolina (3A)   4 miejsce
dzieci starsze chłopcy:
Wiśniowski Kajetan (4A)  15 miejsce
Bańdo Maciej (4A)   18 miejsce

Dla wszystkich uczestników zawodów oraz opiekunów przygotowano ciepły poczęstunek, a szkoła otrzymała pamiątkowy puchar uczestnictwa. Wspaniała atmosfera, piękna słoneczna pogoda zachęciły nas do planów przyszłorocznych i już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych zawodach.6 III 2014 r. IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM


Dnia 6 marca 2014 r. odbyły się w Sieprawiu Igrzyska Młodzieży Szkolnej w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych krakowskich zawodników w kategorii szkół podstawowych oraz popularyzacja narciarstwa alpejskiego wśród dzieci i młodzieży. Mimo, że śniegu było niewiele udało się przeprowadzić jeden przejazd slalomu giganta, a nasza reprezentacja w składzie: Karolina Matejko (1A), Ania Stanula (3A), Karolina Janeczek (3A), Kuba Sykulski (1A), Józiu Adamczyk (2A), Kajetan Wiśniowski (4A) zdobyła punkty do klasyfikacji drużynowej.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego