2010/2011 - Szkoła Podstawowa nr 8

2010/2011

Dzień Dziecka

Z okazji święta naszych Uczniów, została zorganizowana wycieczka do Parku Dinozaurów „Zatorland”. Dzieci mogły podziwiać wspaniałe i wielkie modele gadów, które kiedyś zamieszkiwały naszą planetę. Wyglądały one niemalże jak prawdziwe, wydając przy okazji głośne dźwięki. Co wzbudzało
w niektórych uczniach nawet i strach, który bardzo szybko ustępował dobrej zabawie. Dzieci miały również możliwość oglądania w kinie 3D filmu zatytułowanego „Dinozaury”. Efekty były tak wspaniałe, że wszystkim na chwilę wydawało się,
iż przenieśli się do czasów, gdzie żyły te wspaniałe i wielkie stworzenia. Wycieczka bardzo się udała i wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

Dzień Otwarty

Tego dnia naszą szkołę odwiedziło wielu gości. Były to dzieci, które wraz z rodzicami przyszli oglądać naszą szkołę. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali występ artystyczny oraz szereg różnych gier i konkursów. Nauczycieli natomiast prezentowali na swoich, specjalnie przygotowanych stoiskach różnego rodzaju prezentacje. Była wspaniała zabawa.

Przegląd Jasełek

Tego dnia nasi uczniowie pojechali sprawdzić swoje umiejętności na Przeglądzie Jasełek i Pastorałek „Wesoła Nowina”. Konkurs zorganizowany został przez krakowski Dom Kultury „Podgórze”. Występy odbyły się w kinie „Wrzos”. To było pierwsze, tak poważne doświadczenie związane z teatrem. Ale dzieci poradziły sobievdoskonale. Z towarzyszącą, lekką tremą weszli na scenę.
Ale się jej nie dali. Bezbłędnie recytowali swoje kwestie.
Byli uśmiechnięci i weseli. To był naprawdę fajny dzień. Wszyscy wrócili do szkoły usatysfakcjonowani, dumni z siebie oraz bogatsi
o kolejne doświadczenie.

zień Babci i Dziadka

W tym dniu zaproszeni zostali na przedstawienie wszystkie najukochańsze Babcie i najukochańsi Dziadziusiowie.
Dzieci, poprzez swoje wiersze starali się przekazać, jak bardzo

Ich kochają i jak ważni są dla nich w ich życiu. Po prezentacji artystycznej, zostały wręczone Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.
Była bardzo miła i sympatyczna atmosfera.

Jasełka

W dym dniu odbyła się pierwsza, klasowa Wigilia. Najpierw w sali wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego. Następnie skosztowali pysznych przysmaków,
które na ten dzień przygotowali rodzice. Był barszczyk z uszkami oraz smakowite ciasta. Po świątecznej uroczystości rozpoczęła
się część artystyczna, na którą zostali zaproszeni wszyscy nauczyciele, pani Dyrektor i rodzice. Pierwszoklasiści przedstawili Jasełka, do których przygotowywali się z wielkim przejęciem.
Mogli sprawdzić się jako aktorzy, grając bardzo ważne i wyjątkowe role. Gromkich oklasków nie było końca.

Mikołajki

Tego dnia na naszych pierwszoklasistów czekała w szkole wielka niespodzianka! Naszą klasę odwiedził we własnej osobie
św. Mikołaj, wraz ze swoimi pomocnikami. Dzieci dostały dużo ciekawych prezentów oraz wiele słodkości. Chłopcy otrzymali klocki, kolejkę elektryczną. Dziewczynki zostały obdarowane farbami do malowania witraży oraz puzzlami. Po wizycie
św. Mikołaja uczniowie pojechali do kina, gdzie oglądali bardzo ładną i wesołą bajkę „Zaplątani”.

Andrzejki

To była pierwsza, klasowa zabawa. Na początku dzieci zostały zapoznane z wieloma ciekawostkami dotyczącymi Andrzejek
i Katarzynek. Dowiedzieli się wielu, ciekawych informacji. Potem był lany wosk przez klucz, a uczniowie odczytywali znaki. Oprócz tego było wiele innych wróżb, z których każdy dowiadywał się czy między innymi wyjdzie za mąż oraz co go czeka w życiu. Było dużo śmiechu i radości.

Ślubowanie

Ślubowaliśmy razem z uczniami pierwszej klasy gimnazjum.
Na początku dzieci bardzo się denerwowały, ale miłe przyjęcie
ze strony starszych kolegów sprawiło, iż bardzo szybko zapomnieli o tremie. Po pasowaniu na pierwszaków odbył się ich pierwszy występ. Z dumą recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

W tym dniu spotkaliśmy się po raz pierwszy w naszej nowej szkole. Każdy zastanawiał się jak to będzie. Na początku uroczyście przywitała nas pani Dyrektor, a następnie wszyscy razem udaliśmy się do naszej sali, gdzie poznaliśmy panią wychowawczynię.