Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

Aktualności

"Dobry Start" - wsparcie dla uczniów

x

Uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczysta Msza Św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 20 czerwca o godz. 9.00 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.

Uczniowie klas 1 – 4 wychodzą ze szkoły pod opieką nauczycieli.

Uczniowie klas 5 – 7 oraz klas gimnazjalnych przychodzą do Kościoła na godz. 9.00.

Po Mszy Św. wszyscy uczniowie wracają na zajęcia szkolne pod opieką nauczycieli.

Wsparcie Promocyjne Kampanii Budżet Obywatelski II Tura

x

Festyn 2018 - Dziękujemy!

x

Festyn 2018

x

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

W czwartek 10 maja uczniowie wszystkich klas naszej szkoły spotkali się nad zalewem Bagry, aby wziąć udział i powalczyć o jak najlepsze miejsce w tegorocznych biegach przełajowych. Pogoda sprzyjała startującym. Najmłodsi mieli do pokonania dystans ok.200 m po trawiastej nawierzchni, nieco starsi dodatkowo musieli borykać się na starcie z piaskiem, a najstarszej grupie doszedł do tego podbieg pod górkę. Wszyscy startujący szczęśliwie ukończyli swoje biegi. Puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

Klasy I - II
1.Aleksandra Matejko Emil Szymoniak
2.Nina Zajdel Aleksander Trombik
3.Hanna Burkiewicz Emil Hołda
Klasy III - IV
1.Joanna Węgrzyniak Filip Szymoniak
2.Katarzyna Adamczyk Mateusz Chromicz
3.Dominika Wrzosek Kuba Zieliński
Klasy V - VI
1.Magdalena OlszewskaJózef Adamczyk
2.Kalina Jamrozik Adam NV
3.Tatiana Tomal Maciej Chruściel
Klasy VII i gimn.
1.Eleonora Shapoval Patryk Kaczor
2.Anna Stanula Krystian Wawryniuk
3.Alicja Czyż Bruno Broś

Wszystkim uczestnikom składamy GRATULACJE!

Biegi Przełajowe - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W środę 25 kwietnia uczestniczyliśmy w Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się w parku przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom. Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły dobrze poradziła sobie z trudną trasą przygotowaną przez organizatorów. W prawdzie nikt nie stanął na podium ale każdy ukończył swój bieg z dobrym czasem, w dobrym zdrowiu i miał okazję sprawdzenia swoich sił z kolegami z wielu krakowskich szkół.

XIII Mini Maraton im. Piotra Gładkiego oraz XVII PZU Cracovia Maraton

21 i 22 kwietnia w Krakowie odbywało się szereg imprez sportowych. Nasi uczniowie byli zaangażowani w wolontariat podczas XIII Mini Maratonu im. Piotra Gładkiego oraz XVII PZU Cracovia Maratonu. Niektórzy cały weekend spędzili ze sportowcami pomagając w depozycie zawodów, podając wodę na mecie lub wręczając medale wszystkim kończącym bieg.

Za pomoc często słyszeliśmy ciepłe słowa od zawodników oraz podziękowania od organizatorów.

Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Informujemy, że dni 30.04, 2.05, 4.05 to dni wolne od zajęć edukacyjnych.

Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych

REGULAMIN

Klasa siódma w Muzeum Narodowym

W dniu 15 marca klasa 7 wraz z panią Agnieszką Podymą zobaczyła Galerię Sztuki polskiej XIX wieku mieszczącą się w Sukiennicach. Jest to najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, w którym pierwszą wystawę otwarto w 1884 roku. Zwiedziliśmy cztery sale, gdzie zebranych było wiele obrazów, a także kilka rzeźb. Najsławniejsze i robiące największe wrażenie były dzieła Jana Matejki takie jak "Kościuszko Pod Racławicami", "Hołd Pruski", czy mniejsza w gabarytach "Wernyhora". Dzięki pani Podymie sztuka XIXwieku nie kryje już przed nami żadnych tajemnic.

Filip Krzyż

Memoriał ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim

Każdego roku w marcu uczniowie naszej szkoły biorą udział w Memoriale ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim, który odbywa się w KLUSZKOWCACH. W tym roku 13 marca już po raz XVI pojechaliśmy tam liczną grupą.

W gronie startujących znaleźli się reprezentanci każdej klasy naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W kategorii open udział wzięli również rodzice uczniów.

Najwięcej medali zdobyli w tym roku uczniowie najmłodszych klas. Aleksandra Matejko z klasy II zdobyła złoty medal. Również złoto zdobył Michał Olszewski z klasy I oraz Magdalena Olszewska z klasy VI.

W kategorii klas I i II na trzecim miejscu podium stanął Szymon Leśniak z klasy I, a Bartek Bekas otrzymał dyplom za miejsce V.

W kategorii klas III i IV najlepiej pojechał Dawid Dedio zdobywając srebrny medal. W pierwszej dziesiątce znalazł się Adam Sykulski oraz Antek Wojas, a wśród dziewcząt Zosia Stanula i Kasia Adamczyk.

W kategorii klas V i VI poza "złotą Magdą" w pierwszej dziesiątce znalazła się Karolina Matejko z klasy V a wśród chłopców Natan Gnutek, który zajął IV miejsce oraz Kuba Sykulski i Maciej Chruściel.

W kategorii klas 7 i gimnazjum Ania Stanula zajęła IV, a Liwia Bekas VIII miejsce.

Wszyscy uczestnicy po zawodach otrzymali ciepły posiłek a najlepsi puchary, medale i dyplomy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników Memoriału!

Turniej piłkarski

W czwartek 8 marca najlepsi piłkarze z naszej szkoły podstawowej wzięli udział w turnieju piłkarskich szóstek organizowanym przez Akademię Piłkarską Diament pod patronatem Rady Dzielnicy XIII.

Naszą szkołę reprezentowali: Adam Szczygieł, Dawid Vardanyan, Józek Adamczyk, Dawid Hołda, Karol Kielijan, Piotrek Rudek, Natan Gnutek, Dominik Zając, Szymon Zimny oraz Nguyen Van Tuan Ahn.

Turniej odbywał się pod balonem. Rozegraliśmy kilka meczy w rezultacie zajmując zaszczytne V miejsce.

Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

HARMONOGRAM REKRUTACJI

Zmiana podziału godzin

Nowy plan lekcji obowiązujący od dnia 26 lutego 2018 r. można znaleźć w zakładce PLAN LEKCJI.

Noc Duchów

9 lutego w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza „Noc Duchów”. Zaproszeni na nią zostali uczniowie, którzy brali najaktywniejszy udział w akcji „Pożeracze książek”.

Wieczór rozpoczął się od warsztatów z teatru cieni, które poprowadziła Pani Alla Maslowskaya z Teatru Figurki. Robiliśmy własne lalki i oraz bawiliśmy się światłem i cieniem. Kolejnym punktem programu była zabawa w poszukiwaczy duchów. Wszędzie zgasło światło i uczestnicy zabawy musieli odnaleźć zagadki o duchach ukryte w całej szkole. Każda zagadka opierała się na jakimś utworze literackim w którym duchy występują. Na koniec na uczniów czekała jeszcze zagadka kryminalna , także o duchach. W oparciu o opowiadanie Agathy Christie pt. „Radio” uczestnicy imprezy próbowali zgadnąć, w jaki sposób zginęła starsza pani i czy miał w tym swój udział pojawiający się duch jej zmarłego męża.

Imprezę umilił nam posiłek – przepyszna sponsorowana przez „Tawernę Horn” oraz Radę Rodziców.

Film z Nocy Duchów

IX Zawody w Slalomie Gigancie Szkół Tischnerowskich

7 lutego 2018 r. odbyły się IX Zawody w Slalomie Gigancie Szkół Tischnerowskich. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Imprezę zorganizowano koło Ratułowa w Czerwiennem Górnem na Budzu. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I - III SP najlepsze miejsce z naszej szkoły wywalczył Antoni Wojas zajmując III miejsce.

Wśród dziewcząt na VI pozycji w tej kategorii sklasyfikowano Aleksandrę Matejko.

Największa konkurencja była w kategorii klas IV - VI. Najlepszy z naszych uczniów okazał się Józef Adamczyk zajmując 13 lokatę, a wśród dziewcząt Magdalena Olszewska - siódmą.

W kategorii klas VII SP – III G Szymon Sowula wywalczył V miejsce. W tej samej kategorii wiekowej Ania Stanula stanęła na III miejscu podium, a tuż za nią na IV miejscu - Liwia Bekas.

Po zawodach wszyscy mogli rozgrzać się ciepłą herbatą oraz posilić żurkiem lub kiełbaską.

Zebrania z Rodzicami

Zebrania z Rodzicami uczniów klas 1 - 4 szkoły podstawowej odbędą się w dniu 29 stycznia o godz. 17.00.

Nowy plan lekcji obowiązujący od dnia 29 stycznia 2018 r. można znaleźć w zakładce PLAN LEKCJI.

Zebrania z Rodzicami

Zebrania z Rodzicami uczniów klas 5 - 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum odbędą się w dniu 24 stycznia o godz. 18.00.