Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

22 IV 2017 r. Bezpieczny Internet - konkurs dla uczniów klas 4, 5, 6


18 IV 2017 r. Harmonogram rekrutacyjny

Harmonogram rekrutacyjny


10 IV 2017 r. Szkolne Dni Książki - Wędrówki Czytelnicze


7 kwietnia 2017
Turniej „Szukam i wiem”


W piątek w naszej szkole odbył się po raz drugi Turniej literacko –polonistyczny „Szukam i wiem”. Impreza zorganizowana została w ramach „Wędrówek czytelniczych” szkolnych dni książki. Wzięły w nim udział klasy 4-6. Reprezentanci klas mieli za zadnie wykazać się dużą wiedzą z zakresu ortografii, frazeologii, znajomości lektur, zasad poprawności językowej, mitologii. Rywalizacja była bardzo zawzięta, ale zwycięzca mógł być tyko jeden. W tym roku była to klas 6a. Wszystkim drużynom gratujemy.


10 kwietnia 2017
„Turniej Bajkowy” podsumowanie konkursów „Wędrówek czytelniczych”


W ramach „Wędrówek czytelniczych” szkolnych dni książki, klasy I-III wzięły udział w bajkowym turnieju. Uczniowie wszystkich klas rywalizowali w znajomości bajek, baśni i poezji dla dzieci. Okazało się, że uczniowie świetnie znają literaturę dziecięca, jednak zwycięzcą okazała się klasa 2B.  
Podsumowaliśmy także wszystkie konkursy które odbyły się podczas naszych szkolnych dni książki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy
, oto wyniki:

Konkurs „Duety pisarskie”
I miejsce - Hania Adamczyk (kl.4a) z rodziną (Basia, Kuba, Małgorzata i Grzegorz Adamczyk )
I miejsce – Kasia Adamczyk i Zuzia Łukaszewska (kl. 3b)
II miejsce – Karolina Matejko (kl.4a)  i Ola Matejko  (kl.1a)
Wyróżnienie – Patrycja Mocek i Martyna Wajda (kl. 3b)
Wyróżnienie –Le
na Surowy i Magdalena Dziedzic (kl.4a)

Konkurs „Selfie z książk
ą
I miejsce - Piotrek Jarczyk (kl.3b)  i Julia Jarczyk (kl.2a)
II miejsce – Adela Pytel (kl.2a)
III miejsce – Dominika Wrzosek –Ostafin ( kl. 3b)


Nagroda publiczności:
Anna Stanula (kl.6a), Miłosz Wójcik (kl.4a)

Quizzy rozwiązywane w aplikacji Quizizz


Klasy 1-3
Zuzanna Maj (kl.2a)


Klasy 4-6
Julia Nawrot (kl.5a)


6, 7 IV 2017 r.  Soblówka


Początkiem kwietnia klasa 2a wybrała się na dwudniową wycieczkę do Soblówki w Beskidzie Żywieckim. Dzieci  brały  udział w ciekawych warsztatach muzycznych i plastycznych, lekcjach przyrody organizowanych w terenie oraz  dyskotece. Na nudę nie było czasu. Podczas spacerów, każdy mógł się przekonać jak trafne jest przysłowie „kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”. Drugiego dnia, dzieci zmęczone, ale uśmiechnięte wróciły do Krakowa. Już planujemy następny wyjazd.5.04.2017 r. Warsztaty w Teatrze Groteska - klasa Ia


5.04.2017 klasa pierwsza wybrała się do Teatru Groteska na warsztaty "Sekrety sceny". Dzieci oglądały piękne maski oraz lalki. Poznaliśmy kukiełki, jawajki, różnego rodzaju marionetki oraz to, jak się je animuje. Zwiedziliśmy również garderobę, scenę teatru, dowiedzieliśmy się kto pracuje w teatrze i czym się zajmuje. Warsztaty były interesujące, przybliżyły nam w ciekawy sposób jak wygląda teatr od kulis.11 III 2017 r. Bal karnawałowy


25 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, którego tematem przewodnim  była Kraina Królowej Śniegu. Dzieci, w przebraniach bałwanków, pingwinków, śnieżynek i księżniczek, bawiły się wraz z Królową Śniegu. Podczas balu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały klasy 1-3. Nie zabrakło również słodkich pyszności. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał watę cukrową.


11 III 2017 r. Szkolne Dni Książki


Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w Szkolnych Dniach Książki. Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji i konkursów. Zapraszamy do wspólnej zabawy.


1 III 2017 r. Warsztaty uczniów klasy 1 w Muzeum Inżynierii Miejskiej


W dniu 1.03.2017 klasa I wybrała się do Muzeum Inżynierii Miejskiej na warsztaty „Poznajemy Układ Słoneczny”. Na zajęciach dzieci nauczyły się, co oznacza słowo Kosmos, dowiedziały się wielu rzeczy na temat naszej galaktyki. Aby lepiej przyswoić wiedzę uczniowie brali udział w ciekawych eksperymentach. Warsztaty bardzo nam się podobały.


9 II 2017 r. Nowy podział godzin

Od 13 lutego zmiany w podziale godzin.


9 II 2017 r. Bal karnawałowy w dniu 25 lutego 2017 r.


9 II 2017 r. Zaprojektuj Bagry


27 I 2017 r. Jasełka w 2b


Jadą kolędnicy, na skrzypeczkach grają. Zaraz tu przyjadą, pięknie zaśpiewają. Słowami tej pastorałki uczniowie klasy 2b powitali swoich rodziców podczas tegorocznych jasełek. W tym roku przedstawienie miało formę występu grupy kolędniczej. Program słowny przeplatany był pastorałkami, śpiewanymi przy akompaniamencie instrumentów muzycznych. Zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.


23 I 2017 r. 25 Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy


20 I 2017 r. Certyfikat Ogólnopolskiego Programu Wiarygodna Szkoła


22 XII 2016 r. Konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”

Tradycyjnie przed świętami odbył się w naszej szkole konkurs „Szopka Bożonarodzeniowa”. Dzieci zastosowały różne techniki wykonując piękne i bardzo oryginalne szopki. Trudno było wybrać tylko jedną, najpiękniejszą pracę. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości.
Laureatami tegorocznego konkursu zostali:


Hanna Adamczyk
Magdalena Dyrba
Filip Jastrzębowski
Karol Maciński
Aleksandra Matejko
Karolina Matejko


Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Gratulujemy!


22 XII Idą Święta w klasie 2a

Radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia wypełniony był w klasie 2a licznymi atrakcjami. 19 grudnia nasza sala zmieniła się w pracownię artystyczną, w której dzieci malowały bombki choinkowe. Brokat ozdobił nie tylko małe dzieła sztuki, ale również całą salę. 21 grudnia to słodki czas lukrowania i ozdabiania pierników. Pomysłowość dzieci podczas dekorowania nie miała granic. W tak miłej i słodkiej atmosferze przygotowywaliśmy również inne ozdoby choinkowe. Ostatniego dnia przed Świętami wspólnie śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie zdrowia i szczęścia.22 XII 2016 r. Wigilia klasy I


W dniu 22.12.2016 w klasie pierwszej odbyło się świąteczne spotkanie. Najpierw dzieci dekorowały pierniczki i wykonywały pracę plastyczną. Następnie usiedliśmy do dużego stołu, na którym znajdowało się wiele smakołyków przygotowanych przez naszych rodziców. Na początku rozmawialiśmy o tradycjach bożonarodzeniowych oraz naszych, domowych. Potem podzieliliśmy się opłatkiem i rozpoczęliśmy naszą pierwszą, klasową Wigilię. To był bardzo miły dzień.


22 XII 2016 r. Przedświąteczny czas w klasie 2b


Magia świąt zagościła w klasie 2b na długo przed wyczekiwanymi świętami Bożego Narodzenia. Rozpoczęliśmy od przystrojenia choinki. W tym celu wykonaliśmy ozdoby i łańcuchy, które wspólnie zawiesiliśmy na świątecznym drzewku. Zrobiliśmy również stroiki - choinki. Nie zapomnieliśmy o naszych bliskich, dla których przygotowaliśmy przepyszne pierniczki. Przez cały czas śpiewaliśmy kolędy. Dopełnieniem świątecznych przygotowań było spotkanie wigilijne, podczas którego składaliśmy sobie życzenia, kolędowaliśmy i rozmawialiśmy na temat zwyczajów świątecznych w naszych rodzinach.


20 XII 2016 r. Klasa 3b na warsztatach czekoladowych


Uczniowie klasy 3b wybrali się na warsztaty, na których wykonali dla swoich bliskich (albo dla siebie) czekolady własnego autorstwa. Najpierw dzieci zobaczyły prezentację multimedialną o historii czekolady oraz oglądnęły film instruktażowy o tym, jak powstaje czekolada. Następnie każde dziecko przyrządziło swoją tabliczkę czekolady, dekorując ją według własnego pomysłu najrozmaitszymi dodatkami. Na zakończenie uczniowie wykonali opakowania, w które zapakowali swoje kolorowe i  oryginalne czekolady.19 XII 2016 r. Warsztaty czekolady klasa I


W dniu 19.12.2016 klasa I z okazji Świąt Bożego Narodzenia wybrała się na warsztaty czekolady. Oglądając na początku ciekawy film, dowiedzieliśmy się jak wygląda proces produkcji czekolady. Następnie dzieci wykonywały swoje tabliczki czekolady, ozdabiając je i dodając wiele, smakowitych dodatków. Oczekując, aż czekolada stężeje stworzyliśmy świąteczne opakowania na nasze smakołyki. Warsztaty bardzo nam się podobały.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego