Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

Aktualności

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r.: Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2018/2019:

 • o godz. 9.00 - klasy 1 - 4 szkoły podstawowej, ul. Goszczyńskiego 44
 • o godz. 11.00 - klasy 5 – 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, ul. Grochowa 23

Wyprawka pierwszoklasisty 2018/2019

Zebrania z Rodzicami uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych odbędą się w dniach:

 • 3 września o godz. 17.30 - klasy 1 - 4 - ul. Goszczyńskiego 44
 • 5 września o godz. 18.00 - klasy 5 – 8 oraz klasy 3 gimnazjum - ul. Grochowa 23

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się 4 września o godz. 9.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.

Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

21 VI - Część artystyczna zakończenia roku szkolnego:

 • godz. 8.30 - klasy 1 – 4
 • godz. 11.00 – klasy 5 – 7 i klasy gimnazjalne

22 VI - Rozdanie świadectw

 • godz. 8.30 - klasy 1 – 4
 • godz. 11.00 - klasy 5 – 7 i klasy gimnazjalne; uczniowie przychodzą do szkoły na godz.10.30.

Klasa VII w Ogrodzie Doświadczeń

Dnia 19 czerwca klasa VII udała się na wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnej lekcji fizyki prowadzonej przez panią Annę Borutę. Następnie udaliśmy się do parku trampolin.

"Dobry Start" - wsparcie dla uczniów

x

Uroczysta Msza Święta z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018

Uroczysta Msza Św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się 20 czerwca o godz. 9.00 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.

Uczniowie klas 1 – 4 wychodzą ze szkoły pod opieką nauczycieli.

Uczniowie klas 5 – 7 oraz klas gimnazjalnych przychodzą do Kościoła na godz. 9.00.

Po Mszy Św. wszyscy uczniowie wracają na zajęcia szkolne pod opieką nauczycieli.

Pomysłowy Rok w klasie Ia

Przez cały rok szkolny uczniowie klasy 1a zmierzali się z różnymi zadaniami. Dzięki temu świętowali różne okazje, nigdy nie zabrakło im pomysłów na lekcje okolicznościowe i na różne inne okazje.

Świetnie opracowane materiały i aktywności przypadły dzieciom do gustu a wyjątkowe lekcje okolicznościowe poszerzyły jednocześnie wiedzę matematyczną i przyrodniczą. Biorąc udział w programie:

 • rozwinięto u uczniów umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, rozumowania, argumentowania i wnioskowania,
 • zapewniono uczniom wszechstronny rozwój,
 • rozbudzono i zaspokojono naturalną ciekawość poznawczą uczniów.

Wsparcie Promocyjne Kampanii Budżet Obywatelski II Tura

x

Festyn 2018 - Dziękujemy!

x

Dziękujemy Panu Dominikowi Jarczyk za udostępnienie zdjęć z Festynu.

Turniej Tańca Nowoczesnego

W dniu 25 maja 2018 r. odbył się I Turniej Tańca Nowoczesnego. Uczestnicy zaprezentowali się w ciekawych choreografiach. Walka o medale była zacięta. Jury było ciężko podjąć decyzję, ale ostatecznie przyznali następujące miejsca:

 • I miejsce – SP nr 47 zespół Young&Fresh
 • II miejsce – SP nr 8 zespół 3
 • III miejsce – SP nr 47 klasa 1c
 • IV miejsce – SP nr 8 zespół 2
 • V miejsce – SP nr 8 zespół 1

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Radzie Rodziców serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Turnieju Tańca Nowoczesnego.

Festyn 2018

x

"Szlak Piastowski" - Zielona Szkoła

Dnia 21 maja o 6 rano, klasy V, VI i VII wybrały się na Zieloną Szkołę na Szlak Piastowski. Po 9 godzinach drogi zatrzymaliśmy się w Poznaniu na krótkie oględziny miasta. Wieczorem dotarliśmy do ośrodka, zjedliśmy pyszną obiadokolację i mieliśmy czas wolny. Następnego dnia o wczesnych godzinach rannych wyjechaliśmy do Gniezna, gdzie zobaczyliśmy katedrę wraz z drzwiami gnieźnieńskimi przedstawiającymi żywot św. Wojciecha. Poza tym mieliśmy, okazję wstąpić do muzeum początków państwa polskiego, a później spacerem przeszliśmy na starówkę. Po niedługiej podróży autokarem znaleźliśmy się w Biskupinie, gdzie zobaczyliśmy kolejkę wąskotorową i skansen archeologiczny. Ostatniego dnia dużo czasu poświęciliśmy na drogę powrotną, jednak w międzyczasie zatrzymaliśmy się by wejść na legendarną mysią wieżę w Kruszwicy. Wszyscy wróciliśmy zadowoleni z wycieczki, miło będziemy wspominać te chwile.

Filip Krzyż kl. VII

Mistrzostwa Szkoły w Biegach Przełajowych

W czwartek 10 maja uczniowie wszystkich klas naszej szkoły spotkali się nad zalewem Bagry, aby wziąć udział i powalczyć o jak najlepsze miejsce w tegorocznych biegach przełajowych. Pogoda sprzyjała startującym. Najmłodsi mieli do pokonania dystans ok.200 m po trawiastej nawierzchni, nieco starsi dodatkowo musieli borykać się na starcie z piaskiem, a najstarszej grupie doszedł do tego podbieg pod górkę. Wszyscy startujący szczęśliwie ukończyli swoje biegi. Puchary, dyplomy i nagrody dla najlepszych zostaną wręczone na uroczystym apelu szkolnym.

Klasy I - II
1.Aleksandra Matejko Emil Szymoniak
2.Nina Zajdel Aleksander Trombik
3.Hanna Burkiewicz Emil Hołda
Klasy III - IV
1.Joanna Węgrzyniak Filip Szymoniak
2.Katarzyna Adamczyk Mateusz Chromicz
3.Dominika Wrzosek Kuba Zieliński
Klasy V - VI
1.Magdalena OlszewskaJózef Adamczyk
2.Kalina Jamrozik Adam NV
3.Tatiana Tomal Maciej Chruściel
Klasy VII i gimn.
1.Eleonora Shapoval Patryk Kaczor
2.Anna Stanula Krystian Wawryniuk
3.Alicja Czyż Bruno Broś

Wszystkim uczestnikom składamy GRATULACJE!

Teraz Komiks - warsztaty uczniów klasy VII

Dnia 9 maja 2018 roku klasa siódma udała się do Muzeum Narodowego na wystawę „Teraz Komiks”. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tworzenia komiksu, w czasie trwania których zostali zapoznani z tajnikami tej z pozoru prostej sztuki i jej historią.

Biegi Przełajowe - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W środę 25 kwietnia uczestniczyliśmy w Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywały się w parku przy Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Słoneczna pogoda sprzyjała zawodnikom. Ośmioosobowa reprezentacja naszej szkoły dobrze poradziła sobie z trudną trasą przygotowaną przez organizatorów. W prawdzie nikt nie stanął na podium ale każdy ukończył swój bieg z dobrym czasem, w dobrym zdrowiu i miał okazję sprawdzenia swoich sił z kolegami z wielu krakowskich szkół.

XIII Mini Maraton im. Piotra Gładkiego oraz XVII PZU Cracovia Maraton

21 i 22 kwietnia w Krakowie odbywało się szereg imprez sportowych. Nasi uczniowie byli zaangażowani w wolontariat podczas XIII Mini Maratonu im. Piotra Gładkiego oraz XVII PZU Cracovia Maratonu. Niektórzy cały weekend spędzili ze sportowcami pomagając w depozycie zawodów, podając wodę na mecie lub wręczając medale wszystkim kończącym bieg.

Za pomoc często słyszeliśmy ciepłe słowa od zawodników oraz podziękowania od organizatorów.

Dni wolne od zajęć edukacyjnych

Informujemy, że dni 30.04, 2.05, 4.05 to dni wolne od zajęć edukacyjnych.

Klasa Ia w Ogrodzie Botanicznym

W piękny wiosenny dzień klasa 1a wybrała się do Krakowskiego Ogrodu Botanicznego. Uczniowie najpierw podziwiali okazy z rodzimej przyrody a potem z przyrody z egzotycznych krajów. Oba miejsca okazały się atrakcyjne dla dzieci. Poznaliśmy też ciekawostki w ogrodzie – smakowaliśmy czosnek niedźwiedzi, który pokazał nam Pan pracujący w ogrodzie. Potem uczniowie zabrali swoje bloki, kredki i rysowali to, co widzą. A w tym ogrodzie nie brakuje kwiatów do rysowania.

Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych

REGULAMIN

Klasa siódma w Muzeum Narodowym

W dniu 15 marca klasa 7 wraz z panią Agnieszką Podymą zobaczyła Galerię Sztuki polskiej XIX wieku mieszczącą się w Sukiennicach. Jest to najstarszy oddział Muzeum Narodowego w Krakowie, w którym pierwszą wystawę otwarto w 1884 roku. Zwiedziliśmy cztery sale, gdzie zebranych było wiele obrazów, a także kilka rzeźb. Najsławniejsze i robiące największe wrażenie były dzieła Jana Matejki takie jak "Kościuszko Pod Racławicami", "Hołd Pruski", czy mniejsza w gabarytach "Wernyhora". Dzięki pani Podymie sztuka XIXwieku nie kryje już przed nami żadnych tajemnic.

Filip Krzyż

Memoriał ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim

Każdego roku w marcu uczniowie naszej szkoły biorą udział w Memoriale ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim, który odbywa się w KLUSZKOWCACH. W tym roku 13 marca już po raz XVI pojechaliśmy tam liczną grupą.

W gronie startujących znaleźli się reprezentanci każdej klasy naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W kategorii open udział wzięli również rodzice uczniów.

Najwięcej medali zdobyli w tym roku uczniowie najmłodszych klas. Aleksandra Matejko z klasy II zdobyła złoty medal. Również złoto zdobył Michał Olszewski z klasy I oraz Magdalena Olszewska z klasy VI.

W kategorii klas I i II na trzecim miejscu podium stanął Szymon Leśniak z klasy I, a Bartek Bekas otrzymał dyplom za miejsce V.

W kategorii klas III i IV najlepiej pojechał Dawid Dedio zdobywając srebrny medal. W pierwszej dziesiątce znalazł się Adam Sykulski oraz Antek Wojas, a wśród dziewcząt Zosia Stanula i Kasia Adamczyk.

W kategorii klas V i VI poza "złotą Magdą" w pierwszej dziesiątce znalazła się Karolina Matejko z klasy V a wśród chłopców Natan Gnutek, który zajął IV miejsce oraz Kuba Sykulski i Maciej Chruściel.

W kategorii klas 7 i gimnazjum Ania Stanula zajęła IV, a Liwia Bekas VIII miejsce.

Wszyscy uczestnicy po zawodach otrzymali ciepły posiłek a najlepsi puchary, medale i dyplomy.

Gratulacje dla wszystkich uczestników Memoriału!

Turniej piłkarski

W czwartek 8 marca najlepsi piłkarze z naszej szkoły podstawowej wzięli udział w turnieju piłkarskich szóstek organizowanym przez Akademię Piłkarską Diament pod patronatem Rady Dzielnicy XIII.

Naszą szkołę reprezentowali: Adam Szczygieł, Dawid Vardanyan, Józek Adamczyk, Dawid Hołda, Karol Kielijan, Piotrek Rudek, Natan Gnutek, Dominik Zając, Szymon Zimny oraz Nguyen Van Tuan Ahn.

Turniej odbywał się pod balonem. Rozegraliśmy kilka meczy w rezultacie zajmując zaszczytne V miejsce.

Bezpieczna droga do szkoły

Na zaproszenie Przedszkola na ul Dekerta przybyliśmy – klasy 1a, 1b, 1c na przedstawienie o bezpiecznej drodze do szkoły. Profilaktyki nigdy nie jest za dużo a w tak atrakcyjnej formie dzieci utrwaliły wiadomości, które są niezbędne, aby droga do szkoły była bezpieczna.

Rekrutacja do samorządowych szkół podstawowych w roku szkolnym 2018/2019

HARMONOGRAM REKRUTACJI