Szkoła Podstawowa nr 8

Idź do spisu treści

Menu główne

21 II 2018 r. Zmiana podziału godzin


Nowy plan lekcji obowiązujący od 26 lutego znajdziesz w zakładce Podział godzin7 II 2018 r. IX Zawody w Slalomie Gigancie Szkół Tischnerowskich

7 lutego 2018 r. odbyły się IX Zawody w Slalomie Gigancie Szkół Tischnerowskich. Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Imprezę zorganizowano koło Ratułowa w Czerwiennem Górnem na Budzu. Uczestnicy zawodów zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach wiekowych.
W kategorii klas I - III SP najlepsze miejsce z naszej szkoły wywalczył Antoni Wojas zajmując III miejsce. Wśród dziewcząt na VI pozycji w tej kategorii sklasyfikowano Aleksandrę Matejko.
Największa konkurencja była w kategorii klas IV - VI. Najlepszy z naszych uczniów okazał się Józef Adamczyk zajmując 13 lokatę
, a wśród dziewcząt Magdalena Olszewska - siódmą.
W kategorii klas VII SP – III G Szymon Sowula wywalczył V miejsce. W tej samej kategorii wiekowej Ania Stanula stanęła na III miejscu podium, a tuż za nią na IV miejscu - Liwia Bekas.
Po zawodach wszyscy mogli rozgrzać się ciepłą herbatą oraz posilić żurkiem lub kiełbaską.


Gratulujemy27 I 2018 r. Zebrania z Rodzicami


Zebrania z Rodzicami uczniów klas 1 - 4 szkoły podstawowej
odbędą się w dniu 29 stycznia o godz. 17.00.

Nowy plan lekcji obowiązujący od 29 stycznia znajdziesz w zakładce Podział godzin


22 I 2018 r. Zebrania z Rodzicami


Zebrania z Rodzicami uczniów klas 5 - 7 szkoły podstawowej oraz klas 2 i 3 gimnazjum
odbędą się w dniu 24 stycznia o godz. 18.00.


22 XII 2017 r. Uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia


„Są święta w naszym kalendarzu najdroższe, najbliższe …” – tymi słowami uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i klasy drugiej gimnazjum wprowadzili nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Swoim występem, recytacją, dekoracją, śpiewem najpiękniejszych kolęd z udziałem Ani z kl. 7 i Oskara z kl. 3 gimnazjum,  „obudzili niejedno serce uśpione”.6 XII 2017 r. Finał konkursu poświęconego pamięci ks. prof. Józefa Tischnera


Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony naszemu Patronowi ks. prof. Józefowi Tischnerowi. Tym razem mottem konkursu były słowa księdza profesora „Powołaniem człowieka jest tworzenie dobra”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się jak co roku na akademii upamiętniającej Tischnera w rocznicę nadania imienia naszej szkole.

W kategorii klas 1-4 w konkursie plastycznym nagrodzono:
I miejsce - Aleksandra Zając SP 47
• II miejsce - Maja Wójcik SP 137
• II miejsce - Marysia Adamczyk SP 8


Wyróżnienia:
Roksana Banaś  -SP w Ratułowie
Wiktor Szymański – SP 8
Dawid Szymański – SP 8
Monika Phung – SP 8
Aleksandra Tyrańska – SP 137

W kategorii klas gimnazjalnych w konkursie literackim nagrodzono:
Jakuba Manieckiego z Gimnazjum nr 51

W kategorii klas 5-7 w konkursie literackim nagrodzono:
I miejsce - Olga Adamczyk, SP 47
• II miejsce - Miłosz Wójcik, SP 8
• III miejsce - Piotr Ozga, SP 137


Wyróżnienia:
Hania Adamczyk - SP nr 8
Lena Karnasiewicz - SP 47  
Zuzanna Waśniowska SP 137

Zwycięzcom gratulujemy, a nagrodzone teksty będziecie mogli przeczytać na naszym szkolnym blogu literackim.4 XII 2017 r. Krakowskie Dni Dawcy Szpiku 2 - 8 XII


2 XII 2017 r. Europejska Nagroda Obywatelska dla Stowarzyszenia "Drogami Tischnera"


Z wielką radością przyjęliśmy informację, że Stowarzyszeniu "Drogami Tischnera" działającemu w ramach Rodziny Szkół Tischnerowskich została przyznana Europejska Nagroda Obywatelska za rok 2017. Jest to nagroda przyznawana przez kapitułę składająca się z członków Parlamentu Europejskiego. Wyróżnia się w ten sposób organizację czy ludzi działających na rzecz lepszego zrozumienia, zacieśniania więzów i współpracy między narodami, które wchodzą w skład Unii Europejskiej, zachęcające do działania ponad podziałami, promujące wartości równości, poszanowania drugiego człowieka i wolności, sprawiedliwości.  Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się 11 października w Brukseli, ale nie wszyscy mogli tam być, dlatego też zorganizowano uroczystą Galę związaną z przyznaniem tej nagrody, 2 grudnia 2017 r. w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Swoją obecnością galę uświetniło wiele wybitnych osobistości ze świata nauki i polityki ale przed wszystkim społeczność Rodziny Szkół Tischnerowskich z całego kraju. Nas także tam nie zabrakło. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia i serdecznie gratujemy.


1 XII 2017 r. Konkurs „Moje Podgórze”


Co roku Rada Dzielnicy XIII we współpracy ze szkołami z Podgórza organizuje konkurs poświęcony dzielnicy. Tegoroczny konkurs przeprowadziła Szkoła Podstawowa nr 26 oraz nasze Gimnazjum. Przed uczestnikami  ze szkół podstawowych postawiono niełatwe zadania. Trzeba było wykazać się znajomością historii Podgórza oraz jego zabytków, talentami plastycznymi oraz znajomością nowych technologii. Z kolei od uczniów gimnazjum oczekiwaliśmy  prac plastycznych oraz fotograficznych pokazujących dzielnicę z ich perspektywy.

A oto laureaci konkursu plastycznego i fotograficznego:

Michał Jurkiewicz - Gimnazjum nr 35,  I miejsce/fotografia
Dariusz Kopta - Gimnazjum nr 51,  II miejsce/fotografia
Dagmara Szechyńska -  Gimnazjum nr 34,  III miejsce/fotografia
Dawid Wawszkiewicz - Gimnazjum nr 35,  wyróżnienie
Dorota Jach -  Gimnazjum nr 35,  wyróżnienie
Kamil Niecha - j Gimnazjum nr 35,  wyróżnienie
Natalia Zabdyr-Jamróz - Gimnazjum nr 35, II miejsce/praca plastyczna
Zuzanna Gustowicz -  Gimnazjum nr 35,  II miejsce/praca plastyczna
Dalila Cichoń Kononec  - Gimnazjum nr 51,  II miejsce/praca plastyczna
Wiktoria Heksel,  Gimnazjum nr 35,  wyróżnienie

Z kolei w konkursie dla Szkół Podstawowych nasi uczniowie otrzymali następujące wyróżnienia:

Prezentacje multimedialne – „Historia Podgórza  od czasów najdawniejszych do  roku 1915” – drużyna z klasy 4B,  miejsce V
Test wiedzy o Podgórzu kl.
6 - 7 - Zimny Szymon, Szwugier Bartosz, Krzyż Filip, miejsce III
Konkurs fotograficzny „Selfie z zabytkiem” – Filip Rudzki, miejsce III
Makiety obiektów z dzielnicy – klasa 1a, miejsce III


Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 1 grudnia w nowo powstającym Muzeum Podgórza.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.21 XI 2017 r. „Mądra głowa, sprawne ręce”


21 listopada br. odbył się w naszej szkole dzielnicowy konkurs matematyczno – przyrodniczy „Mądra głowa, sprawne ręce”.  Uczniowie czterech Szkół Podstawowych  dzielnicy Podgórze zmagali się z różnymi zadaniami: przygotowanie makiety zoo i wykonanie zwierząt techniką origami, rozwiązanie quizu  matematycznego zawierającego 10 zadań oraz ułożenie z puzzli mapy świata i rozmieszczenie na niej zwierząt. Czwartoklasiści wykazali się dużą wiedzą oraz zdolnościami manualnymi. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zaangażowanie i wspólną zabawę.  


Wyniki  konkursu:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 47
Amelia Dobrzycka, Monika Szot, Przemysław Rymalski, Szymon Musiał

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 137
Gabriela Jamieson, Natalia Kamieńska, Natalia Bochniak, Maja Wójcik


III miejsce Szkoła Podstawowa nr 8
Katarzyna Adamczyk, Patrycja Mocek, Piotr Jarczyk, Mateusz Kadzik


10 XI 2017 r. Konkurs tischnerowski

Rozwiń myśl "Powołaniem człowieka jest tworzenie dobra"

Regulamin Konkursu


10 XI 2017 r. Rada Rodziców w roku szkolnym 2017/2018

Witryna Rady Rodziców


8 XI 2017 r. Fizyka dla smyka w kl. 3b


8 listopada klasa 3b wzięła udział w pierwszych warsztatach z cyklu Fizyka dla smyka pt. Tajemnice światła. Podczas zajęć dzieci poznały, co to jest światło i jakiego jest koloru. Każdy mógł wyczarować tęczę i poznać magiczne efekty pracy z laserem. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wykorzystać wiedzę o świetle, aby zobaczyć to, czego inni nie widzą. Ponadto odkryli tajemnice stroboskopu i dowiedzieli się jak zatrzymać obraz będący w ruchu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i ciekawe, ponieważ każde z dzieci brało w nich aktywny udział – przeprowadzając doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą. Dzięki temu świetnie się bawili i przy okazji odkrywali niesamowite zjawiska zachodzące w codziennym życiu, które na długo pozostaną w ich pamięci. Podobne eksperymenty można zobaczyć w Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie. W warsztatach wzięły udział również klasy: 1b, 1c, 2a i 3a.2 XI 2017 r. Młodzi dziennikarze w akcji


W dniach 26-29 października 2017 r. odbyły się 21 Międzynarodowe Targ Książki w Krakowie. Nasze szkolne Kółko dziennikarskie również wzięło udział w święcie literatury pod Wawelem. Na początku mieliśmy warsztaty o tworzeniu animacji poklatkowej. Odrysowywaliśmy  różne postacie literackie, zmieniając następnie ich położenie i wygląd. Później wybraliśmy się na spacer po hali targowej. Buszując między licznymi książkami i grami, każdy z nas mógł wypatrzeć coś dla siebie. Najciekawszym punktem naszej wycieczki było spotkanie z ks. Leonem Knabitem (znanym benedyktynem i pisarzem). Przeprowadziliśmy z nim nasz pierwszy, dziennikarski wywiad. Było to bardzo miłe wydarzenie, gdyż ksiądz jest wesołą i pogodną osobą. Opuszczając targi, nikt z nas nie wyszedł z pustymi rękoma. Każdy otrzymał receptę z dopasowanymi specjalnie dla niego książkami do przeczytania.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne Targi Książki.


Piotr Jarczyk (kl.4b)2 XI 2017 r. Kółko ekologiczno - plastyczne - klasa II


Miesiąc październik na kółku ekologiczno - plastycznym w klasie drugiej minął pod hasłem "Jesienne dary". Uczniowie wykonywali ciekawe i piękne prace z użyciem kasztanów, liści i dyni. Tworzyli kasztanowe ludziki, prace z jesiennych liści przedstawiające różne postacie i zwierzątka, w tym Panią Jesień, a także dniowe stworki - potworki. To był kreatywnie i ciekawie spędzony czas.29 X 2017 r. Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych.
Konsultacje dla Rodziców

ZAJĘCIA DODATKOWE

KONSULTACJE DLA RODZICÓW


24 X 2017 r. Cmentarz Rakowicki – klasa 7

Dnia 24 października klasa siódma odwiedziła Cmentarz Rakowicki w Krakowie. Nasza nauczycielka i przewodnik Pani Agnieszka Podyma opowiadała o historii cmentarza i sławnych obywatelach Krakowa, którzy tam spoczywają. Widzieliśmy zabytkowe grobowce i pamiętając o zmarłych, zapaliliśmy znicze.15 X 2017 r. 4 PZU CRACOVIA Półmaraton Królewski

15.10.2017 młodzież naszej szkoły pomagała przy przeprowadzeniu Półmaratonu Królewskiego. Całą niedzielę spędziliśmy w Tauron Arenie pracując w depozycie biegu. Organizatorzy oraz zawodnicy byli zadowoleni z naszej pracy i można było usłyszeć wiele miłych słów skierowanych do nas za profesjonalną, miłą i szybką obsługę depozytu.
Dwa tygodnie temu (01.10.2017) również w depozycie pomagaliśmy podczas Biegu Trzech Kopców
. Tam depozyt zlokalizowany był pod gołym niebem, na polanie pod kopcem Piłsudskiego. Na szczęście pogoda dopisała.13 X 2017 r. Nowy podział godzin


Aktualny od poniedziałku 16 października plan lekcji znajdziesz w zakładce Podział godzin.

W roku szkolnym 2017/2018 uległy zmianie
godziny rozpoczęcia i zakończenia lekcji w obu budynkach Zespołu Szkół.
Sprawdź  rozkłady lekcji poniżej.

Rozkłady lekcji


11 X 2017 r. Wyjście do Teatru Ludowego - klasa II i III B

W dniu 11.10.2017 klasa II i IIIB wybrały się do Teatru Ludowego na przedstawienie "Kot w butach". Uczniom bardzo podobał się spektakl oraz występ grających w nim aktorów. Dzieci były bardzo zadowolone z dnia spędzonego w teatrze.


5 – 6 X 2017 r. Rajd Rodziny Szkół Tischnerowskich


Rodzina Szkół Tischnerowskich już po raz siedemnasty organizowała rajd śladami ks. Tischnera. Miejsce wędrówki co roku jest inne, ale zazwyczaj uczniowie spotykają się na górskich szlakach. Tak było i w tym roku. 5 i 6 października, Szkoła Podstawowa w Rogożniku zorganizowała wspólną wyprawę na Turbacz. Miejsce to, było bardzo ważne dla naszego Patrona. Tam odprawiał swoje słynne patriotyczne Msze Święte, miał swoją bacówkę, która była miejscem jego pracy i skupienia. Grupa uczniów z naszej szkoły wraz z innymi reprezentantami Szkół Tischnerowskich wspięły się na Turbacz aby tam, w górskim schronisku spędzić wspólnie noc i lepiej się poznać. Pogoda nas nie rozpieszczała, padał deszcz i ciężko szło się z plecakiem po błotnistych górskich szlakach, ale mimo trudów wędrówki na wszystkich twarzach gościły uśmiechy. Już wiemy że z niektórymi uczestnikami wyprawy spotkamy się za rok w Beskidzie Śląskim na kolejnym rajdzie.5 X 2017 r. Przedstawienie "Bezpieczeństwo na drodze” - klasa II


W dniu 5.10.2017 roku klasa II przygotowała dla koleżanek i kolegów z edukacji wczesnoszkolnej przedstawienie zatytułowane "Bezpieczeństwo na drodze". Dzieci recytując swoje wiersze i śpiewając piosenki wskazywały, co powinniśmy, a czego nie wolno robić idąc drogą do szkoły. Przedstawienie podobało się i było cenną lekcją dla wszystkich.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego