Szkoła Podstawowa nr 8 w Krakowie

Aktualności

“Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają” – VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

28.09.2018 r. w naszej szkole odbył się VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się od 8 lat, zawsze w ostatni piątek września. W wydarzeniu tym uczestniczą szkoły z różnych stron świata. W tym roku do akcji zgłosiło się ponad 4500 szkół, a w tym aż 4300 z Polski.

Taki dzień to świetna okazja do przypomnienia sobie po wakacjach tabliczki mnożenia. Dlatego cały wrzesień powtarzaliśmy różne działania. Natomiast uczniowie klas 4 na tydzień przed finałem akcji, napisali sprawdzian. Nagrodą dla najlepszych była funkcja egzaminatora. Najbieglejsi w tabliczkowych działaniach przepytywali nie tylko innych uczniów, ale i rodziców. W ciągu minuty trzeba było rozwiązać 5 działań. Ten kto to zrobił otrzymywał od egzaminatora certyfikat.

Egzaminujące dzieci były bardzo przejęte swoją rolą, bo przepytywać, a potem oceniać, starszych kolegów z ul. Grochowej czy też mamę i tatę, to nie lada frajda. Sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” było też świetną okazją do wyłonienia najlepszej klasy. Została nią klasa 5b, gdzie 13 uczniów zdobyło certyfikat pomyślnego zdania egzaminu z tabliczki mnożenia. Drugie miejsce zdobyła klasa 6a, natomiast trzecie klasa 4a.

Za rok znów chętnie przyłączymy się do akcji, bo nauka przez zabawę to najlepsza forma zdobywania wiedzy.

Julia Jarczyk z 4a

x

Regaty Międzyszkolne - zmiana terminu

Ze względów organizacyjnych ulega zmianie termin Międzyszkolnych Regat o Puchar 100-Lecia Odzyskania Niepodległości z września na 10 października 2018 r. - środa.

Optymistyczna Olimpiada czyli Regaty Międzyszkolne o Puchar 100-Lecia Odzyskania Niepodległości

W dniu 27.09.2018 zapraszamy chętnych uczniów Zespołu Szkół nr 2 do udziału w Międzyszkolnych Regatach, które odbędą się na Zalewie Bagry Wielkie, przystań KŻ Horn Kraków. Program zawodów obejmuje rozegranie przez załogi dwuosobowe do wyboru: 2 wyścigów żeglarskich na Optimistach lub 1 wyścigu z wiosełkami również na Optimistach oraz obowiązkowy udział w Quizie z wątkiem historii Zalewu Bagry oraz 100-Lecia polskiego żeglarstwa. Przewiduje się następujące kategorie wiekowe:

  • klasy I SP
  • klasy II SP
  • klasy III SP
  • klasy IV - VI SP
  • klasy VII - VIII SP, klasa III Gimn.
Pierwsze trzy załogi w każdej kategorii otrzymają medale, wszyscy zawodnicy pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięska szkoła odbierze Puchar 100-Lecia Niepodległości.

Szczegółowe informacje i zapisy załóg - p. Elżbieta Wolska

Krakowska Olimpiada Młodzieży Szkolnej

Na obiektach MOS w Nowej Hucie zorganizowano Indywidualną Ligę LA dla uczniów klas VII, VIII i gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali wyłącznie chłopcy z klasy VII w składzie: Szymon Zimny, Dawid Hołda, Adam Szczygieł, Karol Kielijan, Dawid Vardanyan, Józef Adamczyk, Nguyen Van Tuan Anh oraz Michał Duc Dam. Chłopcy mieli okazję sprawdzić swoje możliwości z uczniami innych szkół oraz poćwiczyć na obiektach typowych dla danej konkurencji LA. Poziom był wysoki a nasza reprezentacja była najmłodszym rocznikiem w tych zawodach. Pomimo tego, że chłopcy uzyskali wysokie wyniki w poszczególnych konkurencjach (pchnięcie kulą, skok w dal, bieg na 100 oraz 300 m) nie udało się zająć miejsca na podium. Natomiast zdobyli doświadczenie i chęć poprawy swoich wyników oraz uzyskanych miejsc za rok.

Klasy 3a i 1b w Motylarni

14 września uczniowie klas 1B i 3A uczestniczyli w lekcji przyrody w Motylarni w Czaplach Wielkich. Dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się wiele ciekawostek z życia motyli. Następnie pod mikroskopem oglądały te piękne owady w różnych stadiach ich rozwoju. Najwięcej emocji wzbudziło przebywanie w namiocie wśród motyli różnych rozmiarów i barw, szczególnie Pawicy Atlas - jednego z największych na świecie.

Aktualizacja podziału godzin

Od 17 września obowiązuje zaktualizowany plan lekcji.

Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2018/2019

3 września 2018 r.: Uroczyste rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego 2018/2019:

  • o godz. 9.00 - klasy 1 - 4 szkoły podstawowej, ul. Goszczyńskiego 44
  • o godz. 11.00 - klasy 5 – 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum, ul. Grochowa 23

3 września zajęcia świetlicowe nie odbywają się. W tym dniu obiady nie będą wydawane.

Zapisy na obiady i na świetlicę – podczas zebrań z Rodzicami.

Wyprawka pierwszoklasisty 2018/2019

Zebrania z Rodzicami uczniów szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych odbędą się w dniach:

  • 3 września o godz. 17.30 - klasy 1 - 4 - ul. Goszczyńskiego 44
  • 5 września o godz. 18.00 - klasy 5 – 8 oraz klasy 3 gimnazjum - ul. Grochowa 23

Uroczysta Msza Św. inaugurująca rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego odbędzie się 4 września o godz. 9.30 w Kościele Matki Bożej Fatimskiej - Mały Płaszów.